​Araç kiralamada yeni servis deneyimine “SHERPA” çözümü

13 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Kullanıcı deneyimi tasarım stüdyosu SHERPA, araç kiralamada pratik ve ekonomik çözümler sunan MOOV by Garenta için, kullanıcılara akıcı ve akılcı bir anlık araç kiralama deneyimi sunan yenilikçi bir uygulama tasarladı. Tüm dünyada giderek yaygınlaşan, araç verilerinin canlı alınması ve servislere aktarımını sağlayan, telematik teknolojisiyle donatılmış otomobiller sayesinde bu süreçler pratik ve hızlı biçimde işleyebiliyor. Vektör Telekom ve SHERPA Deneyim Tasarımı Ofisi tarafından yenilikçi bir iş modelinin hayata geçirilmesi adına tasarlanan Moov by Garenta, saatlik araç kiralama deneyimine akıcı ve akılcı bir soluk getirdi.


Kullanıcı deneyimi tasarım stüdyosu SHERPA, araç kiralamada pratik ve ekonomik çözümler sunan MOOV by Garenta için, kullanıcılara akıcı ve akılcı bir anlık araç kiralama deneyimi sunan yenilikçi bir uygulama tasarladı.
Tüm dünyada giderek yaygınlaşan, araç verilerinin canlı alınması ve servislere aktarımını sağlayan, telematik teknolojisiyle donatılmış otomobiller sayesinde bu süreçler pratik ve hızlı biçimde işleyebiliyor. Vektör Telekom ve SHERPA Deneyim Tasarımı Ofisi tarafından yenilikçi bir iş modelinin hayata geçirilmesi adına tasarlanan Moov by Garenta, saatlik araç kiralama deneyimine akıcı ve akılcı bir soluk getirdi.  

“İndir-Çağır-Kullan-Bırak”

Sektörde araç kiralamada pratik ve ekonomik çözümlerinin yanı sıra, yenilikçi vizyonuyla öne çıkan Garenta’nın yeni ürünü MOOV by Garenta kullanıcılara, belirli bölgeler dahilinde, diledikleri aracı, diledikleri zaman, diledikleri süre kadar kiralama olanağı sunuyor. İndir-Çağır-Kullan-Bırak olarak adlandırılan bu saatlik kiralama kurgusunda kullanıcı akıllı telefon uygulamasından araç talep ettiğinde vale, istenen aracı belirtilen konuma teslim ediyor, sürücü araç kullanımını tamamladıktan sonra aracı istediği konuma bırakıyor ve sadece kullandığı kadarını ödüyor.
Tüm dünyada bir trend haline gelen, kullanıcılar tarafından oldukça pratik ve tam ihtiyaca yönelik bulunan Moov ile Garenta’nın araç sayısı, Moov üzerinden gerçekleştirilen kiralamaların da desteğiyle şimdiden 35 bini buldu.
SHERPA, teknolojiyi deneyime dönüştürme uzmanlığıyla MOOV by Garenta servis deneyimini tasarlayarak hem hedeflenen kullanıcılar hem de destek ekibi için son derece yalın ve akıcı bir anlık kiralama süreci yaratmayı başardı.
 
 
SHERPA Hakkında
SHERPA, DAM Startup Studio’nun ilk girişimdir. 2013’te kurulan SHERPA, masaüstü, mobil, dijital cihazlar ve Smart TV’lerde yayınlanan dijital ürün ve servisler için sonuç odaklı deneyim tasarımları yaratmak ve kullanılabilir ürün ve servisler tasarlamak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne finanstan turizme, ev aletlerinden otomotive, elektronikten perakendeye birçok sektörde, Samsung, Arçelik, Beko, Grundig, Unilever, Brisa, Temsa, TEB, İş Bankası, IATA, Radore, Hürriyet Emlak, Milliyet Emlak, Zingat.com, n11.com, Hepsiburada.com, Garenta, NIKE, Euroke Sigorta, Telesure Sigorta, Koalay.com, Optimum Otomotive, Çelik Motor, Decathlon, Carrefour, Migros ve SeturBiz gibi kendi alanlarında lider çok uluslu veya ulusal birçok kuruluş için yatırıma geri dönüşü yüksek dijital deneyim projeleri, deneyim ve servis tasarımı sunmuştur. Global bir deneyim tasarım stüdyosu olma hedefini, 2019 Ocak ayında açtığı Londra ofisiyle somutlaştırmıştır.
SHERPA, FROSMO, VWO ve Optimizely’nin UX alanında ilk ve tek resmi Türk çözüm ortağıdır ve gerçekleştirdiği başarılı projelerle alanında dünyadaki en prestijli ödülleri olarak sayılan Awwwards’da Onur Ödülü, IFA UX Design Awards, IF Design ve Red Dot ödüllerini almıştır.
Daha fazla bilgi için, SHERPA web sitesini (sherpa.digital) ya da deneyim, teknoloji ve tasarım odaklı düşünme konularında en zengin Türkçe kaynaklardan biri olan ve kurulduğundan beri 100 binden fazla okuyucuya ulaşan SHERPA Blog’u (sherpa.blog) ziyaret edebilirsiniz.
 
Daha detaylı bilgi için:
Ceyda Ünsal, PR Hackers
ceyda@unsaliletisim.com
M. 532 367 31 83

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber