​BU YAZ OTELLERİN YERİNİ ÇADIRLAR ALIYOR

27 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Yaz mevsiminin yaklaşması ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzamasıyla birlikte tatil planları oluşmaya başladı. Döviz kurlarının yükselmesi ve yabancı turist sayısının çoğalmasıyla artan otel fiyatları ise tatilcileri ekonomik tatil alternatifleri araştırmaya yöneltti.

Son zamanlarda doğa ile iç içe olmayı sevenlerin sıklıkla tercih ettiği kamp tatili, uygun fiyatla tatil yapmak isteyenlerin de gözdesi haline geldi. Teknoloji perakendecisinin öncü firması İstanbul Bilişim, tatilcilere kamp malzemeleri odağında önerilerde bulunuyor.
Döviz kurlarının yükselmesi ve yabancı turistlerin Türkiye’deki tatil yerlerine yoğun ilgi göstermesi ile birlikte otel fiyatları geçen seneye göre yüzde 17 artış gösterdi. Yabancı turistler otelleri tercih ederken, yerli turistler ise uygun fiyatlı tatil yapmanın yollarını arıyor. Konaklama için ayırdıkları bütçeyi azaltarak, tatil masrafını en aza indirmek isteyenlerin aklına ise ilk olarak kamp tatili geliyor. Tabii ki kamp tatiline çıkmadan önce kamp alanında ihtiyaç duyulacak malzemelerin temin edilmesi gerekiyor. İstanbul Bilişim’in Genel Müdürü Levent Menteşe, “Otel fiyatlarının yükselmesiyle kamp tatillerine olan ilgi artarken, kamp malzemeleri satışları da yükseldi. Doğru seçilen malzemeler ile daha rahat ve konforlu kamp tatili yapma fırsatı elde edebilirsiniz.” ifadelerinde bulundu.
Çadır Alırken Dikkat!
Kamp tatili için çadır seçimi yaparken, çadırın sahip olduğu özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor.  Öncelikle çadırın kumaşının su geçilmez olması ve iç tentenin nefes alabilen yapıda olması gerekiyor. Aynı zamanda çadırda hava pencerelerinin olması hava akışı sağlaması açısından önem taşıyor. Çadır alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur ise ihtiyaca uygun boyutta çadırın seçilmesidir. Bununla birlikte çadır alırken, kurulum için gerekli olan malzemelerin de eksiksiz olduğunun mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor.
 
 
Kampın Olmazsa Olmazı Uyku Tulumu
Kamp tatillerine giderken hangi mevsim olursa olsun gece saatlerinde havanın soğuma ihtimali düşünülerek, mutlaka bir uyku tulumu almak gerekiyor. Uyku tulumu seçerken hava sıcaklığını dengeleyen özelliğe sahip olduğuna dikkat ederek, hem üşümenin hem de terlemenin önüne geçilebilir. Bununla birlikte, taşınabilir tulum seçilmesi tatilcilere büyük kolaylık sağlıyor.
Kamp Sandalyesi ile Tatilin Tadını Çıkarın
Yaz tatilini kamp alanlarında geçirmek isteyenlerin mutlaka yanlarına alması gereken bir diğer ekipman ise kamp sandalyesi. Kamp sandalyesi satın alırken gündelik sandalyeler yerine daha profesyonel özellikte bir sandalyenin seçilmesi kullanım ömrünü uzatırken, kullanıcıya da konfor sağlıyor. Bununla birlikte her hava koşuluna uygun ve paslanmayacak özellikteki sandalyelerin tercih edilmesi gerekiyor.
 
Ayrıntılı Bilgi İçin;
Rana Yararbaş – Brandistanbul PR / Marka Temsilcisi
rana.yararbas@brandistanbulpr.com – 0530 345 62 26
Özlem Çakır – Brandistanbul PR /Medya ve Müşteri İlişkileri Direktörü
ozlem.cakir@brandistanbulpr.com – 0530 345 43 15
Hatice Kumalar- Brandistanbul PR / Ajans Başkanı
hatice.kumalar@brandistanbulpr.com – 0530 110 73 03
 
İSTANBUL BİLİŞİM HAKKINDA
Türkiye'nin en köklü e-ticaret firması olan İstanbul Bilişim, 2002 yılında Cebit Bilişim Fuarı’na katılarak sektöre giriş yaptı. İstanbul’daki ilk mağazasını ise Mecidiyeköy’de açtı. 2002 – 2011 yılları arasında başta notebook olmak üzere panel TV ile projeksiyon cihazı satışı yapan marka, 2011 yılından sonra tüketici elektroniği ile mobil telefon cihazlarını da ürün gamına ekledi. En yeni modelleri sunan online teknoloji marketi İstanbul Bilişim, 45 binin üzerinde ürün gamı, pazarlama stratejisi ve mağazalaşma süreci ile daha güçlü bir vizyon oluştururken, yapısını dinamikleştirdi.
 
İstanbul Bilişim, A+ kategorisine giren tüm ürünleri internet üzerinden güvenle satın alabilme imkanı sunarak, müşterilerinin teknoloji alışverişlerini online dünyaya taşıdı.Sanal pos sistemi var olmadan önce internetten satışa başlayan ender firmalar arasında yer alan İstanbul Bilişim, teknoloji tutkunlarına online satın alma alışkanlığı kazandırdı. Müşterilerinin güvenlik haklarını prensip olarak benimseyen İstanbul Bilişimin, önceliği müşterilerinin kişisel verilerinin korunması ve güvenli alışveriş yapmasıdır.
 
2004 yılında Türkiye’nin ilk “Plazma Tv Showroom’u” ve ülkemizde ilk defa “Projeksiyon Cihazı Sunum Salonları’nı” hizmete sundu. Tüplü televizyondan plazma televizyona geçiş döneminde piyasadaki boşluğu iyi değerlendirerek, 2009 yılında en çok televizyon satışını gerçekleştiren İstanbul Bilişim, sektörün lider firması seçildi.
 
İstanbul Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, 80 kişilik tecrübeli, uzun yıllardır birlikte çalışan sadık çalışanlarının varlığı, karşılıklı öğrenen ve öğreterek gelişen bir organizasyon yapısıdır. Öte yandan, piyasada yalnızca kendinin sattığı ürünleri ile birlikte uyguladığı rekabetçi fiyat politikası da markaya artı değer katmaktadır.
 
İstanbul’da Çağlayan, Meydan İstanbul AVM, Airport AVM ve Kadıköy olmak üzere 4 adet mağazası bulunan İstanbul Bilişim, 2019 yılında pazarlama stratejisinde yaptığı değişikliklerin dışında 2019 yılı içinde mağaza sayısını arttırmayı hedeflemektedir.
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber