​Cemile Sultan Korus'nda “Tarz-ı Bahar” Defilesi yapıldı

04 Mayıs 2015
0 Haber Yorum

Muhafazakar modanın defilesi ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası Sosyal Tesisleri Cemile Sultan Korusu’nda Havuz Başında yapılan “Tarz-ı Bahar” isimli defile misafirlerin büyük beğenisini kazandı.


Başkanlığını Dr. Gülten Erdem Ünlü’nün yaptığı Aktif İş Kadınları Derneği ve Ünlü Modacı Esra Seziş Kigılı işbirliği ile  Cemile Sultan Korusu’nda yapılan defileye iş dünyası ve basın ilgi (İTO) İstanbul Ticaret Odası Sosyal Tesisleri Havuz Başında “Tarz-ı Bahar” isimli defile gerçekleştirildi. Aktif İş kadınları Derneği’nin Hüsnü-Hat sergisiyle başlayan etkinlik, Havuzbaşı defilesi ve Mücevher tasarım defilelerinin sonrasında yapılan panelle son buldu.
Türkiye’de ilk kez bu kadar kapsamlı düzenlenen karma tesettür, abiye ve gelinlik defilesi olma özelliğini taşıyan Tarz-ı Bahar Defilesinde, özellikle muhafazakâr kesimin yakından tanıdığı marka ve tasarımcılar yer aldı. Muhafazakâr şıklığın modern yorumu, renk analizleri ve moda stil önerileri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı bulan konuklar, ilk kez bu kadar detaylı bir defilede bulunmanın şansını yakaladılar.
Chamay, Çizgisel Moda, Dayı Butik by Önder Özkan, Hilal Oğuzkan, Kemal Aydın by Safiye Ekiz, Nur Yaman Karadeniz, Perihan Mataracı, Pınar Akşam, Reyhan Turhan’ın son kreasyonları, Talip Demir’in koreografisi ile ünlü mankenler tarafından sergilendi..
Özge Ulusoy ve Chloe büyük sükse yaptı.
Sunuculuğunu Elif Güvendik’in yaptığı Tarz-ı Bahar Defilesinde  Özge Ulusoy ve Chloe’nun yanısıra . Nutkun Tezcan, Cansın Önalan, Ayşe Tanrıverdi, Ayca Kuru, Zeynep Demirel, Cansu Vatansever, Aylin Nurbay, İkbal Gürtuna, Tatiana gibi profesyonel isimlerin bulunduğu 18 manken podyumda boy gösterdi..
Havuz üzerine kurulan özel platformda, başarılı bir koreografi ve müzik eşliğinde boğazın eşsiz manzarasında yapılan defileye ilgi de oldukça fazlaydı.
Ünlü hat sanatçısı Hasan Çelebi‘nin eserleri göz kaöaştırdı
Defile başlamadan önce açılan Hüsn-ü Hat sergisi de misafirlerin gözlerini aldı. Birbirinden değerli eserlerin sergilendiği etkinlikte eserlerin bir çoğu satışa sunuldu.
 “Mücevherin Büyüsü”
Defilenin sonunda ise siyah şık elbiselerle sergilenen “İstanbul’un güzelliğinden ilham alan” mücevher defilesi de büyük ilgi gördü. En değerli ve en kusursuz taşların özenle seçilip, klasik ve geleneksel yöntemlere işlendiği tasarımlar yine ünlü mankenlerin üzerinde sergilendi.
Defile sonrası Sultan Köşk’te AKİKAD (Aktif İş Kadınları Derneği) Yazar Ataner Yıldırım ile birlikte Kadın ve Mutluluk konulu bir panel yapıldı. Panelde kadının mutlu olmak için yaptıkları ve yapması gerekenler anlatıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber