​NETWORK FUARCLIK PAZARLAMA MÜDÜRÜ EGEMEN GÜR LE BURSAYI VE GIDA FUARINI KONUŞTUK

26 Nisan 2019
0 Haber Yorum

Network Gıda Fuarının ülkemiz ve Bursa şehri için önemi nedir? Bursa ülkemizin önemli gıda üretim merkezlerinden bir tanesi olmasına rağmen geniş katılımlı bir gıda fuarı yapılmamaktaydı. Daha önce yapılan gıda fuarı ise belli bir süre sonra yapılmamaya başladı. Bursa merkezli bir firma olan Network fuarcılık olarak bizler bu eksikliği tespit ettikten sonra geçen yıl ilk fuarımızı gerçekleştirdik. İlk olmasına rağmen gerek katılımcılarımız gerek ziyaretçilerimiz tarafından olumlu bir fuar yapıldığı izlenimini edindik. Katılımcılarımızdan gelen olumlu tepkiler nedeniyle Gıda Fuarını gerçekleştirme kararı aldık. Fuarımıza ağırlıklı olarak yurt içi alıcılar katılacak olup daha az sayıda da olsa yurt dışı alıcılar da getireceğiz.


“Bursa Gıda Sektörünün Başkentidir”
 
haber ümit karaman
Fuarımıza ağırlıklı olarak yurt içi alıcılar katılacak olup daha az sayıda da olsa yurt dışı alıcılar da getireceğiz.
Network Gıda Fuarının ülkemiz ve Bursa şehri için önemi nedir?
Bursa ülkemizin önemli gıda üretim merkezlerinden bir tanesi olmasına rağmen geniş katılımlı bir gıda fuarı yapılmamaktaydı. Daha önce yapılan gıda fuarı ise belli bir süre sonra yapılmamaya başladı. Bursa merkezli bir firma olan Network fuarcılık olarak bizler bu eksikliği tespit ettikten sonra geçen yıl ilk fuarımızı gerçekleştirdik. İlk olmasına rağmen gerek katılımcılarımız gerek ziyaretçilerimiz tarafından olumlu bir fuar yapıldığı izlenimini edindik. Katılımcılarımızdan gelen olumlu tepkiler nedeniyle Gıda Fuarını gerçekleştirme kararı aldık. Fuarımıza ağırlıklı olarak yurt içi alıcılar katılacak olup daha az sayıda da olsa yurt dışı alıcılar da getireceğiz.
Bu fuar ile birlikte Bursa ve yakın çevresindeki gıda üreticisi ve toptancısı olan firmalar daha yakın                     lokasyonda ürünlerini pazarlama ve satma imkanı elde edecekler. Ayrıca sektörel gelişmeleri takip etme ve sektörel bilgi alış veriş imkanına sahip olacaklar.
Ülkemiz için önemine gelecek olursak şu bilgileri aktarabilirim. İlk yıl fuarımız da daha çok bölgesel bir fuarı hedeflemiş ve gerçekleştirmiştik, bu yıl ki amacımız ulusal bir fuar gerçekleştirerek, fuarımızda uluslararası bir fuar gerçekleştirmeyi hedeflemek..
Katılımcılar fuarda sergiledikleri ve temsil ettikleri ürünleri yurtiçi ve yurtdışı alıcılara nasıl tanıtmalılar?
Kesinlikle doğru bilgi paylaşmalılar, İkinci olarak ticari ilişki kurduklarında mutlaka verilen sözlere riayet etmeliler.
Büyümeyi düşündükleri ürün gamında daha fazla tanıtım yapmalılar.Ürünlerinin rakip ürünlere göre farklılık oluşturabilecek artı değer oluşturabilecek özellikleri varsa bunu ön plana çıkarmalılar.Mutlaka Markalaşmanın önemini bilerek bu alana yatırım yapmalılar
 

Bursa’nın ülkemiz ekonomisi açısından gıda sektöründeki yeri nedir? Sizce yeterli midir?
Bursa Gıda Sektörünün Başkentidir diyebiliriz. Zaten istatistiki verilere baktığımızda bu söylemimize hak vereceksiniz. Bursa ve yakın çevresi Türkiye İşlenmiş Gıda Üretiminde % 58 lik, Türkiye donmuş gıda üretiminde % 60 lık bir paya sahiptir. Sadece Karacabey ovasında Türkiye sanayi tipi Domates üretiminin % 65 lik bölümü gerçekleştirilmektedir.
Önemli bir gıda maddesi olan Su  süt ve süt ürünleri üretiminde ise yine Bursa’nın Uludağ bölgesinin önemli bir paya haiz ve önemli olduğu hepimizin malumu ve merkezlerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz . Yukarıdaki verilere baktığımızda Bursa hinterlandının gıda üretimindeki payının yüksek olduğunu görüyoruz. Yeterli midir sorunuza gelince bu soruya uzman olduğumuz fuarcılık anlamında cevap verebilirim. Bursa ve yakın çevresinin gıda üretimi Bursa Gıda Fuarı’nın varlığı ve devam etmesi için oldukça yeterlidir ve gereklidir diyebilirim.
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber