​PLAT ÜYESİ 33 FİRMA DÜNYANIN EN BÜYÜK PRİVATE LABEL FUARINA KATILDI

27 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Private Label sektörü 21-22 Mayıs tarihlerinde Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da düzenlenen PLMA Fuarı’nda buluştu. Dünyanın dört bir yanından Private Label üreticileri ile en üst düzeyde karar vericilere ev sahipliği yapan PLMA Fuarı’nda bu yıl 33’ü PLAT Derneği üyesi toplam 99 Türk firması yerini aldı.

Avrupa Türk Private Label üreticilerini yakın merceğe aldı
Özel markalı ürünler ya da Private Label sektörü dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de hızla büyüyor. Geçen yıl ülkemizde yaşanan fiyat artışlarının da etkisiyle Private Label sektörü önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 70 büyüme ile 50 milyar TL ciroya ulaştı. Private Label ürün üreten firmalar ihracatta yeni fırsatları değerlendirmek için 21-22 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen PLMA Amsterdam Fuarı’na bu yıl da yoğun ilgi gösterdiler. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) milli katılım organizasyonu yanında bireysel katılımlarla birlikte 99 firma fuarda boy gösterdi.
 
Alanında dünyanın en büyük etkinliği olan PLMA Amsterdam Fuarı’nda firmalar, büyük zincirler ve üst seviyede satın almacılarla görüşme ve bağlantı kurma fırsatı yakalıyor. PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği üyesi 33 firma da bu önemli buluşmada yerini aldı. Gıda ve gıda dışı hemen her alanda özel markalı üretim yapan Türk firmaları özellikle Avrupalı tedarikçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Türkiye, kalite ve fiyat eksenindeki avantajının yanı sıra Avrupa’ya yakınlığı ile özellikle Uzakdoğulu rakiplerine fark atıyor.
 
PLAT Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, PLMA Amsterdam Fuarı ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “İhracatçı birliğimiz İKMİB’in milli katılım organizasyonu gerçekleştirdiği ve Private Label sektörünün dünya genelinde bir numaralı buluşması kabul edilen PLMA Amsterdam Fuarı’nda PLAT üyesi 33 firmamız yer aldı. Gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden ambalaja hemen her alanda üretim yapan firmalarımız fuardan memnun ayrıldılar. Firmalarımız Avrupa’nın talep ettiği yüksek kalite standartlarında üretim yaptıkları gibi bu kaliteyi daha makul fiyatlarla sunuyorlar. Avrupa’ya yakınlığımız da hem zaman hem hız kazandırıyor. Türkiye’nin tek çıkış yolunun ihracat olduğu bugünlerde PLAT Derneği olarak en büyük önceliğimiz üyelerimizin ihracat hedeflerini desteklemek. PLMA Fuarı bu açıdan çok önemliydi ve firmalarımız açısından da yeni iş bağlantıları yaptıkları verimli bir fuar oldu”.
 
 

Basın bülteni hakkında detaylı bilgi için;
İlyada İletişim – Hilal Günay
0212 273 23 32 / 0530 017 41 87
hilal@ilyada.com.tr
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber