​Şarkılarımız Türkülerimiz

06 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Mamak Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Şarkılarımız Türkülerimiz” programı sanatseverlere muhteşem bir akşam yaşattı. Mamak Kültür Merkezi, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin sahnelendiği konserde 30’u aşkın eser seslendirildi. 2 saat süren ve 2 bölümden oluşan program boyunca seyirciler hüznü ve coşkuyu bir arada yaşadı.

Mamak Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Şarkılarımız Türkülerimiz” programı sanatseverlere muhteşem bir akşam yaşattı. Mamak Kültür Merkezi, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin sahnelendiği konserde 30’u aşkın eser seslendirildi. 2 saat süren ve 2 bölümden oluşan program boyunca seyirciler hüznü ve coşkuyu bir arada yaşadı. Sanatseverleri buluşturmaya devam edeceklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Sanata ve sanatçıya değer veriyoruz. Kültürel etkinliklerimiz artarak devam edecek” dedi.
 
Ünlü bestekârların eserleri seslendirildi
Kursiyerlerin yanı sıra TSM-THM sanatçılarının da solo eserlerle sahne aldığı halka açık ve ücretsiz konser büyük beğeni ile izlendi. Konserde müziğe yıllarını vermiş bestekarların eserlerine yer verildi. İki bölüm halinde gerçekleşen konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği, ikinci bölümünde de Türk Halk Müziği eserleri icra edildi. Programa sanatseverler yoğun ilgi gösterirken, solistler geçidi yapan koro, verdiği muhteşem konser ile müzikseverlerden tam not aldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber