"En Çok Puan Toplayan Çaylak Takım"

26 Nisan 2019
0 Haber Yorum

GÜNGÖREN ERGÜN ÖNER MEHMET ÖNER ANADOLU LİSESİ ABD HOUSTON'DAKİ ROBOT YARIŞMASINDA 416 ÜLKENİN KATILDIĞI DÜNYA FİNALİNDE EN ÇOK PUAN TOPLAYAN ÇAYLAK TAKIM ÖDÜLÜNÜ ALDIK.

GÜNGÖREN ERGÜN ÖNER MEHMET ÖNER ANADOLU LİSESİ ABD HOUSTON'DAKİ ROBOT YARIŞMASINDA 416 ÜLKENİN KATILDIĞI DÜNYA FİNALİNDE EN ÇOK PUAN TOPLAYAN ÇAYLAK TAKIM ÖDÜLÜNÜ ALDIK.
Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi bünyesindeki öğrenciler tarafından oluşturulan robotik takımı 7840 Emoner, ABD Houston'da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek ülkeye ödülle dönüyor.
05 - 07 Mart 2019 tarihlerinde Ülker Sports Arena'da gerçekleşen dünyanın en büyük ve prestijli robot yarışması olarak tanımlanan First Robotics Competition yarışmasının Bosphorus Regional etabında EMONER Robotics #7840 takımı yarışmaya katılan 33 yerli ve yabancı takım arasında aldığı ikincilik derecesi ile ABD Houston'da yapılan First Championship yarışmasına katıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden 407 takımın yer aldığı yarışmada 12 öğrenci ve 3 danışman öğretmenden oluşan Emoner 7840 Robotic takımı "Highest Rookie Seed Avard" ödülü ile yarışmada "En Çok Puan Toplayan Çaylak Takım" olarak ilk yılında okulunu ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber