Ana Sayfa > TEKNOLOJİ

AĞ TEKNOLOJİLERİ YÜKSELİŞTE
22 Eylül 2020
Okula dönüş hazırlığı modem ve kablosuz ağ genişletici satışlarını artırdı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Yeni eğitim – öğretim yılına online olarak başlama telaşı ve pandemi vakalarındaki yükseliş modem ve kablosuz ağ genişletici satışlarını artırdı. Growth From Knowledge (GFK) Türkiye Pazar Araştırma Şirketi verilerine göre, teknoloji pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla ilk 6 ayda yüzde 17 oranında büyüme kaydederek 34 milyar seviyesine ulaştı. Evden online eğitim ve uzaktan çalışma nedeniyle notebook ve tablet ürünlere olan talepte ise ciddi oranda büyüme gözlemlendi. 2021 yılında da online eğitime devam edilebileceği söylemleri üzerine; Ağustos ayında, geçen yıla kıyasla notebook satışlarında yüzde 100, tablet satışlarında ise yüzde 65, seviyelerinde büyüme gözlendi. Bu harcamalara paralel olarak modem,kablosuz ağ genişletici ve mesh teknolojisi destekli ürünlerin de satışı arttı. Zyxel Kanal Müdürü Tuğba Şişik, birçok ailenin hala yazlıklarında ikamet etmeye devam ettiğini ve öğrencilerin kesintisiz internet ihtiyacı için evdeki internet bağlantısını LTE cihazları ile yedeklediklerini söyledi.

 

“Eylül ve Ekim ayında da modem ve kablosuz genişleticiler başta olmak üzere LTE cihazlarına yönelik talebin sürmesini bekliyoruz. Evlerden çalışmak zorunda kalan / evden eğitim alan ve altyapısı buna uygun olmayan birçok kişi, ev iletişim altyapısını güçlendirmek için Zyxel’i tercih etti” diyen Şişik sözlerine şöyle devam etti:

 

“Evlerimizin her odasından yüksek kalitede internet erişimi artık herkesin ortak beklentisi haline geldi. Özellikle evin arka odalarında internetin erişemediği yerlerde yaşanan kopmalar aile bireylerinin ortak problemi oldu. Çok sık karşılaşılan bu soruna çözüm olarak tercih edilen kablosuz ağ genişletici /menzil genişletici çözümler oldukça talep gördü. Her ölçekteki evin tamamını kapsama alanına alma kapasitesine sahip, WiFi Mesh teknolojisini kullanan cihazımız Multy, son dönemde en popüler ürün oldu. 

 

VPN teknolojine ilgi daha da artacak

 

 

Geçtiğimiz sekiz ayın da bir değerlendirmesini yapan Şişik,kurumsal tarafta ise VPN ve güvenlik cihazlarına olan ilgiden memnun olduklarını kaydetti.

 

“İlk yarıyıl ve Q3’ün ilk ilk 2 ayı Zyxel Networks için oldukça başarılı geçti. Pandemi döneminde hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz için oldukça mutluyuz. Bireysel pazarda teknoloji marketlerinin kapatılması bu taraftaki işlerimizi bir nebze sekteye uğratsa da e-ticaret üzerinden yapılan satışlar aradaki açığı kapamamızı sağladı.

 

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, karantina döneminde AVM ve bir çok mekanın kapatılması ile birlikte Nisan ayında 2 milyon adet kart, ilk kez internetten ödemelerde kullanılırken; Mart ayı ile birlikte toplam 5 milyon kart internetten ödeme ile tanışmış oldu. Bu gelişmeler ışığında Zyxel ürünlerine de e-ticaret üzerinden çok ciddi bir talep oldu. Özellikle evdeki ağ altyapısını güçlendirmek isteyenler Zyxel’in LTE cihazları, Modem, Router ve Menzil genişleticilerine yoğun talep gösterdiler.

 

Kurumsal kanalda ise işletmelere esneklik ve maliyet avantajı sağlayan bulut tabanlı ağ çözümümüz Nebula pazardan yoğun talep aldı. Uzaktan yönetim platformumuz Nebula destekli cihazların oldukça ilgi görmesi bizi memnun etti. Evden çalışma sürecinde arızalı veya müdahale edilmesi gereken cihazlara uzaktan erişim sağlayarak yönetmek; bilgi işlem yöneticilerine oldukça kolaylık sağladı. Cihazlarımızın uzaktan erişim kapasitesini geliştirdik, güvenlik çözümlerimize eklediğimiz yeni özeliklerle ile kurumların siber korsanlarla mücadelesine ortak olmaya çalıştık. Zyxel olarak müşterilerimize kolaylık tanımak adına; cihazların desteklediği VPN sayılarını artırdık, bu zorlu süreci kolaylıkla atlamalarını sağlayacak özel indirim ve destekler sunduk. Fiziki olarak müşterilerimizi ziyaret edemesek de bu zor günlerde müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an; 7 /24 bir telefon kadar uzaktaydık. Birçok dijital etkinlik gerçekleştirdik. İş ortaklarımıza özel onlarca webinar düzenledik” şeklinde konuşan Şişik, 2021 yılına ait hedefleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

 

Dijital dönüşüme liderlik etmeye devam edeceğiz

 

“Hem bireysel hem de kurumsal segmentte sene başında planladığımız hedeflerimize %100 ulaşacağımızı öngörüyoruz. 2020 yılını büyüme ile kapatacağımızı umuyoruz. Son altı ayda ürün portföyümüze ve WiFi6 çözüm ailemize yeni cihazlar eklendi. Her şartta en güncel ürün ve çözümleri müşterilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. 

Pandemi bize birçok fırsat sundu. Son sekiz ayda turizm, sağlık ve eğitim sektöründe başarılı kurumsal dönüşüm projelerine imza attık. Birkaç örnek vermek gerekirse Nazilli Devlet Hastanesi, Bilnet Eskişehir Koleji, Panaroma Otel bunlardan sadece bir kaçı. Yılsonuna kadar, üzerinde çalıştığımız ancak ertelenen kurumsal projelerimizi finalize etmeyi ve e-tail cephesindeki büyümeyi fırsata çevirmeyi hedefliyoruz. 2021 yılı için yol haritamız şimdiden hazır. Hem kurumsal hem de bireysel pazarda önceki yıllarda olduğu sektöre liderlik etmeye devam edeceğiz.”Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TEKNOLOJİ Haberleri

Başlık Tarih
 
SAMSUNG, INTERBRAND'IN “2020 YILININ EN İYİ KÜRESEL MARKALARI'' SIRALAMASINDA İLK BEŞE GİRDİ21 Ekim 2020
DÖRTLÜ KAMERA VE YÜKSEK PİL KAPASİTESİYLE HONOR 10X LİTE İLE KESİNTİSİZ EĞLENCE21 Ekim 2020
AKILLI ROBOT SÜPÜRGELER İLE ZAMANIN TADINI ÇIKARIN20 Ekim 2020
FUJIFILM'DEN İÇERİK ÜRETİCİLERE ÖZEL BİR KAMERA FUJIFILM X-S1020 Ekim 2020
HİNDİSTAN'DAKİ ÇUVALLARI TÜRKLERİN YAPAY ZEKASI SAYIYOR13 Ekim 2020
WILO KAMU BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI'NDA AKILLI ŞEHİR ÇÖZÜMLERİNİ ANLATACAK06 Ekim 2020
TEKNOLOJİYE ‘ALTIN’ DOKUNUŞ15 Eylül 2020
ColorOS 11 YENİ ÖZELLİKLERİ KEŞFETMEYE DAVET EDİYOR14 Eylül 2020
UKRAYNA’DA TÜRK ŞİRKETTEN DEV ANLAŞMA!05 Ağustos 2020
Turkcell 2019’da 1,5 milyon faturalı abone kazandı21 Şubat 2020
Arçelik 4’üncü kez Sorumlu Yatırım Endeksi “FTSE4Good”da05 Şubat 2020
WeWALK: Dünyanın en akıllı bastonu13 Mayıs 2019
Türkiye’de İnternetin 26’ncı Doğum Gününde Düzenli İnternet Kullanımı Yüzde 84’e Ulaştı!11 Nisan 2019
Telefonunuzdan gizlice izleniyor olabilir misiniz? 03 Nisan 2019
Siemens Ev Aletleri ile yalıda kahvaltı ve caz keyfi27 Şubat 2019
DİJİTAL DÜNYANIN OSCAR'LARI SAHİPLERİNİ BULDU 23 Şubat 2019
Reeder’dan Şubat’ın Son “Keyifli” Kampanyası23 Şubat 2019
​Cep telefonu ile televizyondaki canlı yayına anında bağlanabilen sistem geliştirdiler02 Ocak 2019
ENGELLERİ KALDIRAN TEKNOLOJİLER FİLANTROPİ SEMİNERİ SAHNESİNDEYDİ05 Aralık 2018
​LG’ye göre 2019 yapay zekanın yılı olacak! 30 Kasım 2018
RUS BİLİM İNSANLARINDAN NÜKLEER SANTRALLERİN ÖMRÜNÜ VE GÜVENLİĞİNİ ARTIRAN YENİ BİR TEKNOLOJİ 28 Kasım 2018
YAPAY ZEKA DA OYUN TEORİSİ DE EN İYİ SONUCU ALMAYA ODAKLANIYOR21 Kasım 2018
Dünyanın İlk Dört Arka Kameralı Telefonu Samsung Galaxy A9 Dört Dörtlük Kampanya ile Ön Siparişte!19 Kasım 2018
Huawei, IATA ile stratejik ortaklığını duyurdu28 Mart 2018
Oyun Konsolu Satışları arttı.16 Ocak 2018
E-diyet Mobil Uygulaması Geliyor . . .03 Ocak 2018
​İstanbul Bilişim 4'üncü mağazasını Maslak42’de açtı13 Aralık 2017
Rekor Türkiye'de!08 Aralık 2017
iPhone Kullanıcıları Telefondan Para Gönderebiliyor07 Aralık 2017
Fotoğrafını Çek Markasını Bul!28 Kasım 2017
İnstagram Hikayelerine Adınız Görünmeden Bakın22 Kasım 2017
TWİTTER'DA FLAŞ DEĞİŞİKLİK!08 Kasım 2017
Teknoloji dünyasının öncü isimleri arasında yerini aldı10 Nisan 2017
BRACELET2 şık tasarımı ve özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti05 Mart 2016
İşte Uzayda En Çok Kalan Kadın !11 Haziran 2015
ABD'nin Büyük Sırrı Deşifre Oldu !02 Haziran 2015
Yeni Nesil İphone Telefonlar 1 Saniyede Şarj Olabilir !31 Mayıs 2015

        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1