AREL ÜNİVERSİTESİ'NİN GÖÇ DEFİLESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

07 Haziran 2019
0 Haber Yorum

Koreografisini Asil Çağıl’ın gerçekleştirdiği ve Zeliha Çal, Tuğçe Sarıkaya gibi tanınmış mankenlerin yer aldığı defileye Hazal Karataş özel dans gösterisi, DJ Halil Akbaş ise müzikleri ile renk kattı.

İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırladığı Göç Defilesi 31 Mayıs Cuma günü Büyükçekmece Kervansaray’da gerçekleşti.
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 2018 - 2019 Öğretim Yılı Bahar döneminde mezun olan öğrencilerin “Bitirme Projesi” kapsamında tasarladıkları 4’er giysiden oluşan tasarımları, “Defile Koreografisi ve Organizasyonu” dersi ile yapılan ortak çalışma sonucunda moda severlerin beğenisine sunuldu.
Projede göç teması gibi bütün toplumları ilgilendiren sosyal bir konu ele alınırken, bu temanın öğrencilerde oluşturduğu sosyal duyarlılık ve farklı izlenimler de koleksiyonlarına yansıdı.
Büyükçekmece Kervansaray’ın tarihi atmosferinde gerçekleşen defilede, Berkay Başaran “Kervan”, Eda Damla Görgülü “Reenkarnasyon”, Melike Çetinkaya “Balkan Göçü”, Müzeyyen Karaçam “Umuda Yolculuk”, Nilsu Bayraktar “Gitano”, Özge Öksüz “Kabile”, Özge Türkyılmaz “Gypsy”, Sena Dağhan “Bosnian” , Sevgi Karaca “Beyin Göçü” ve Tuğba İnal “Kelebek Etkisi” teması altında oluşturdukları koleksiyonları izleyenlere sundu.
Koreografisini Asil Çağıl’ın gerçekleştirdiği ve Zeliha Çal, Tuğçe Sarıkaya gibi tanınmış mankenlerin yer aldığı defileye Hazal Karataş özel dans gösterisi, DJ Halil Akbaş ise müzikleri ile renk kattı.Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber