AVRASYA KARDEŞLİĞİ 4. ÇOCUK ŞENLİĞİ MUHTEŞEMDİ!...

17 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

1999 yılında Zeytinburnu’nda hizmete giren Avrasya Hastanesi'nde dünyaya gelen çocuklar için düzenlenen " Geleneksel 4. Avrasya Kardeşliği " şenliği, bu yıl Anneler Gününde muhteşem bir organizasyon ile yapıldı.

AVRASYA KARDEŞLİĞİ 4. ÇOCUK ŞENLİĞİ MUHTEŞEMDİ!...
1999 yılında Zeytinburnu’nda hizmete giren Avrasya Hastanesi'nde dünyaya gelen çocuklar için düzenlenen " Geleneksel 4. Avrasya Kardeşliği " şenliği, bu yıl Anneler Gününde muhteşem bir organizasyon ile yapıldı.
 Bugüne kadar 35 bin çocuğun doğduğu ve büyüdüğü Zeytinburnu Avrasya Hastanesi'nde gerçekleştirilen “Avrasya Kardeşliği 4.Çocuk Şenliği “ geride güzel izler bırakarak gerçekleşti. Etkinlikte ,çocuklara değer katmış,onlara yönelik çalışmalar yapmış, kişisel, ruhsal, toplumsal gelişimlerine destek sağlamış kişi ve kurumları ödüllendirildi. Avrasya Hastanesi dergisi ve sosyal medya hesaplarında düzenlenen “Çocukların Starlarını Seçiyoruz” anket çalışmasıyla yüzlerce yorum alan önemli kişi ve kurumları ödüllendirildi.
Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Halil Akar, Bakırköy Emniyet Müdürü Erdem Torlak, İyi Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Ahmet ÇELİK ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Belediye İlçe Meclis Üyesi Emin Yüce ve meclis eski üyesi Mehmet Gençoğlu, Rumeli Halk Türküleri Sanatçısı Arif Şentürk, Zeytinburnu Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Nevzat Uluocak, (ZEYÇED) Zeytinburnu-Çevre,Kültür ve Turizm Deneği Başkanı Ali Gündüz,ZEYÇED Başkan Yardımcısı,Gazeteci - Gülay Tunçel,Denetleme Kurulu Başkanı ,gazeteci Mehmet Alpay, Fantezi Müzik sanatçıları Özge Doğru ve Aras davetli olarak etkinliğe iştirak ettiler.
Günün anlam ve önemine değinen protokol konuşmalarında Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Yıldız, Avrasya Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Hüseyin Urlu, Avrasya Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Türkan Uslu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr Tamer Sözen yer aldılar. Zeytinburnu Kaymakamı Sayın Ali Taşkın Balaban'a, Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın'a ilçemizde yapmış oldukları tüm çalışmalar adına sahneye Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Hüseyin Urlu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
50'inci sanat yılını kutlayan Arif Şentürk sahne alırken Avrasya Kardeşleri de sahneyi doldurdular. Türkü yorumlarından sonra Avrasya Hospital Genel Koordinatörü İbrahim Urlu Arif Şentürk'e günün anısı olan plaketi verdi. Zeytinburnu Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu Folklor Ekibi ve Resu Çalışkan'ın Mehter Gurubu sahne alarak gösterileri ile alkışlandılar.
Minia Türk İşletme Müdürü Resul Erkan, Pera Müzesi Eğitim Programları Yöneticisi, Eda Göknar, İyilik Melekleri Derneği Gençlik Kolları ve Sosyal Medya Yöneticisi Evrim Pur, Bir Dileğim Var Deneği adına çocuk kitapları yazarı Ayşe Yamaç, Türkiye'nin ilk neanofotoglarından Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu, Çocuk etkinlikleri programları yapımcısı sınıf öğretmeni Sibel Ayşe Yücel, Beştelsiz Spor Kulübü çalıştırıcısı Yılmaz Çam, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi adına İst. Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan AYYILDIZ, Mavi Umut Eğitim Kurumları müdür yardımcısı Cihat Sarı günün anısı ödüllerini aldılar.
Çocukların Starları Ödülleri'nin verilmesinin ardından "Ödüllü Resim Yarışması" sonucu açıklanarak ressam Orhan Benli'nin elinden altın ödülleri takdimi yapıldı. Birçok etkinlik, yarışmalar, animasyonlarla çocuklar oyuna doydu. Avrasya Kardeşliği Çocuk 4. Şenliği'nde 30 adet hediye bisiklet çekilişinin ardından son buldu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber