BAŞKAN MURAT AYDIN’IN “ AN’A TANIKLIK ” FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ !...

09 Şubat 2018
0 Haber Yorum

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın , Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile birlikte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane - i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleşen “An’a Tanıklık “ isimli 2'nci fotoğraf sergisi büyük ilgi görüyor. 28 Şubat’ a kadar açık olacak serginin geliri gelir Türk Kızılayı’na bağışlanacak

BAŞKAN MURAT  AYDIN’IN  “ AN’A TANIKLIK ”   FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ !...
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın , Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile birlikte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane - i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı  gerçekleşen  “An’a Tanıklık “ isimli 2'nci fotoğraf sergisi büyük ilgi görüyor.
28 Şubat’ a kadar açık olacak serginin geliri gelir Türk Kızılayı’na bağışlanacak.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, Türkiye Fotoğraf Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirdiği ‘An’a Tanıklık’ adlı 2'nci kişisel fotoğraf sergisi ,Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde  3 Şubat‘da,Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve  çok sayıda fotoğraf sanatçısı ve vatandaşın katılımıyla açılmıştı.  
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane - i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı yapılan resim sergisine, Mimar Sinan  Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yalçın Karayağız,Kültür Bakanlığı Müsteşarı Av. Ömer  Arısoy,İstanbul Milletvekillerinden Hasan Turan,Ahmet Hamdi Çamlı,Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan,Zeytinburnu  Ak Parti İlçe Başkanı  Bahattin Ünver, Beledye Başkan Yardımcılarından Gökhan Kasap,Semih Demirci,Zafer Alsaç,Feruz Kutsal,Gönül Demirel,Erdem İskenderoğlu,Meclis Üyeleri,Zeytinburnu Olivium Outlet Center  ortaklarından Osman Uzun,İleri Mensucat Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Öztürk,Avrasya Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Urlu , (ZEYÇED ) Zeytinburnu Çevre –Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz,Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Fuat Bodur ile birçok STK başkanları ,TSM sanatçısı Aslı Hünel ve Oyuncu sanatçı Peri Tunusluoğlu ve çok sayıda sanatseverı katılmıştı.
Yoğun ilgi gören . sergisinin açılışında konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat  Aydın " Bizler  günde 15-16 saatlik bir  yoğun çalışma süremizin olduğunu görüyorum.Bu süreçte  aktif dinlenme aracı olarak hep fotoğraftan yararlandım. Gördüklerimi yansıtmak, dünyayı, kültürleri tanımak, farklılıkların farkına varmak, önemli anları tespit etmek, bugüne ve geleceğe aktarmak bana çok şey kattı. Bunun yanı sıra insan sağlığına da katkı sağladığına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Bakan Kurtulmuş ise "İnsanoğlunun dünyaya gelmesinde temel amaçlarından birisi kainat kitabını iyi okuyabilmesidir. Bu da sanatlarla ortaya çıkıyor. Bu kainatı ne kadar anlamlandırdığımızı aslında en iyi şekilde sanat eserlerini ortaya koyarak anlamış olduğumuzu ifade ediyoruz. Siyasetin çok ağır gündemlere sahip olduğu günlerden geçiyoruz. Siyasetçi ve şehirde yaşayan insanlar olarak her birimiz bu şehirde yaşamış olmanın ve Türkiye gibi zor bir coğrafyada yaşamış olmanın ağırlığı altında çok ciddi bir stresle karşı karşıya kalmış oluyoruz. Bu stres siyasetçide belki de on kat daha fazla. Bu çerçevede bir siyaset insanının sanatla ilgilenmesi kendi ifadesiyle aktif bir dinlendirici unsur olduğunu görüyoruz ve anlıyoruz" ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından sergi, kesilen kurdeleyle ziyarete açılmıştı.
Açıldığı günden beri sanatseverlerin yoğun ilgisini gören, 88 fotoğrafın yer aldığı sergi 28 Şubat'a kadar açık olacak.Katoloğun satışından  elde edilen gelir Türk Kızılayı’na bağışlanacak.  
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber