CHP İstanbul İl Başkan Adayı olan Canpolat Ve Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan ortakmı!

25 Aralık 2015
0 Haber Yorum

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın bu hafta sonu Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştireceği kurultayda il başkanlığı için 20’den fazla adayın ismi geçiyor.

Bu adaylardan birisi olan Cemal Canpolat’ın mağduru olduğunu söyleyen bir grup, eski İBB başkanı Nurettin Sözen’den yardım istedi.

Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan’ın ailesine ve CHP İstanbul İl Başkan Adayı olan Canpolat’a ait araziden 12 bin metrekare arsa alarak ev yapan 100 kişilik arkadaş grubunun hikayesi dizilere konu olacak türden. Kooperatif kurarak arsa satın alan bir grup arkadaş, üzerinden 25 yıl geçti  tapularını hâlâ alamadı.

Cemal Canpolat’tan arsa aldık, mağdur olduk” İddiaya göre, 1990 yılında Küçükçekmece Belediyesi çalışanlarından bir grup arkadaş ev sahibi olmak amacıyla bir araya geldi ve Nizam Kent Konut Yapı Kooperatifi’ni kurdu. Kooperatif üyeleri, o yıllarda Küçükçekmece’ye bağlı Başakşehir Kayabaşı’nda Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan’ın oğlu Taha Doğan, Abdullah Şahin ve Cemal Canpolat’tan 12 bin metrekare arsa aldı. “Dünyada mekan, ahirette iman” diyerek başlarını sokacak bir ev hayaliyle dişlerinden tırnaklarından artırarak bir arsa satın alan üyeler, bir taraftan arsa parasını öderken öte yandan inşaatlarını yaptı.
 
Ancak kooperatif üyeleri ödemeleri bitmesine ve aradan 25 yıl geçmesine rağmen hâlâ arsalarının tapusunu alamadı.   Nurettin Sözen: İlgileneceğim Kooperatif Başkanı Nizamettin Taşdöven ve üye Selçuk Aktaş’tan oluşan heyet, dertlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanlarından Nurettin Sözen’e anlattı. İzzettin Doğan’a ulaşılarak kendilerine yardımcı olunmasını isteyen heyetten belgeleri teslim alan Sözen, sorunun giderilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.
“İzzettin Doğan Bu işin neresin de
“İzzettin Doğan da zan altında kalıyor” diyen Taşdöven ve Aktaş’ın şikayet dilekçelerinde şu açıklamalara yer verildi: “Nizam Kent Yapı Kooperatifi’ne Başakşehir Kayabaşı’nda Doğan ailesine ait araziden 12 bin metrekare  arsayı Taha Doğan (Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan’ın oğlu),  Abdullah Şahin ve Cemal Canpolat’tan aldık.
 
 Dönemin kooperatif yöneticileriyle yukarıda isimleri geçenler arasındaki mutabakat ve taahhütname sonrası satış vaadinde anlaşıldı. Varılan anlaşma sonrası paranın tamamı arsa sahiplerine ve vekil tayin edilenlere ödenmiştir. Ancak aradan geçen 25 yıla rağmen yapılan arsa satış taahhütünde yer alan arsamızın tapusu verilmemiştir. Mağdur edilen kooperatif üyeleri ve yöneticileri olarak yaşadığımız sıkıntıyı ve haksızlığı defalarca yetkili kişilerle iletmemize rağmen sonuç alınamamıştır.
Bununla beraber İzzettin Doğan’a da bu mağduriyetimiz iletilmiş, kendisinin de “Sorunu giderin” dediğini biliyoruz. Ancak ne hikmetse şimdiye kadar çözüm adına hiçbir adım atılmadı. Bizler de bu temelde eski İBB Başkanımız Sözen’den yardım istedik.”   “Arsa TOKİ’ye satıldı” iddiası Öte yandan, kendilerinin arsasının da yer aldığı alanın TOKİ’ye satıldığını iddia eden kooperatif yöneticileri, “Bizler TOKİ’ye satıldık. Yukarıda adı geçen isimler TOKİ’ye yapılan arsa satışından ekonomik gelir elde ederken biz emekçiler olarak çok ama çok mağdur edildik” diye konuştu. KAYNAK  ETKİN HABER
HABER ALİ OSMAN ARLI
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber