EDA KARAYTUĞ’UN KONSERİNDE “HOŞ SADA”LAR YANKILANDI

25 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu sanatçısı Eda Karaytuğ’un Zorlu PSM’de gerçekleşen “Hoş Sada” isimli konserine, iş ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı.


 
Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu sanatçısı Eda Karaytuğ’un Zorlu PSM’de gerçekleşen “Hoş Sada” isimli konserine, iş ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı.
 
Fulya-Haluk Nayman, Atıl Kutoğlu, İpek Tuzcuoğlu, Bedrettin Dalan, Selen Görgüzel Alkan, Mukaddes Akça, Esra Ezmeci gibi isimlerin davetli olarak katıldığı konserde, sürpriz konuk sanatçı olarak Cihan Okan Eda Karaytuğ ile sahne aldı. Konserin bir diğer sürprizi ise, Karadeniz yöresinden birbirinden değerli eserler ve Karadeniz horon ekibi oldu.
 
Ünlü sanatçı Cihan Okan’ın konuk sanatçı olarak katıldığı konserde Eda Karaytuğ, farklı kültürlerin, farklı formlardaki eserlerini seslendirdi. Birçok dilde ve etnik yapıda gerçekleşen konserde sanatçı, dinleyicileri uzun soluklu bir kültür gezisine çıkardı.
 
Klasik Türk Musikisi sanatçısı Eda Karaytuğ, TRT Müzik ve TRT İstanbul Radyosu işbirliğiyle Zorlu PSM’de gerçekleşen “Hoş Sada” isimli konserinde, şarkıdan gazele, türküden uzun havaya kadar farklı form ve farklı dillerdeki en sevilen eserleri müzik severlerle buluşturdu. Eda Karaytuğ, “Aşka Sevdalanma” isimli son maxi single çalışmasından sözleri Fuzuliye ait olan, Seher Çelik’in bestelediği eseri de ilk defa dinleyicileriyle buluşturdu.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber