Ecrin Sergisi Yeditepe Üniversitesi’nde açıldı

08 Mart 2019
0 Haber Yorum

Heykel sanatçısı Özge Günaydın’ın doğadaki yok oluşa bir başkaldırı niteliği taşıyan gergedan figürlerinden oluşan Ecrin Sergisi, Yeditepe Üniversitesi’nde açıldı.

Heykel sanatçısı Özge Günaydın’ın doğadaki yok oluşa bir başkaldırı niteliği taşıyan gergedan figürlerinden oluşan Ecrin Sergisi, Yeditepe Üniversitesi’nde açıldı.

Heykel sanatçısı Özge Günaydın’ın, doğa sevgisine dair farkındalığı yükseltmek amacıyla, gergedan figürünü farklı materyallerden yorumlayarak oluşturduğu Ecrin Sergisi, üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi, Rektörlük Binası’nda açıldı. 

Serginin açılışına, sanatçı Özge Günaydın, Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof. Ergin İnan, Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) Başkanı Nilgün Diptaş, Başkan Yardımcısı Emel Ersoy, Yönetim Kurulu üyeleri, Ayşe Betül Kayahan, Hüsne Urlu, Ebru Kain, Elif Feza Çetiner ve Cahide Ahmetoğlu ile Galeri Kambur sahipleri Zerrin Gönültaş ve İlkay Altunoğlu, üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı.
 
Sunuculuğunu İnci Ertuğrul’un yaptığı açılışta konuşan Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, üniversitenin sosyal faaliyetleri severek kabul ettiğini belirterek Ecrin Sergisi’nin, Yeditepe Üniversitesi mezunu Özge Günaydın’ın sergisi olduğu için gururla açılışını yaptığını söyledi.

Geliri ile Ecrin Sanat Merkezi Kurulacak 

Sanatçı Özge Günaydın da, sergiden elde edilen gelirin, sanat çalışmaları, çocuk ve hayvan haklarını korumak amacıyla kurulacak olan “Ecrin Yaşam Merkezi” için kaynak olarak kullanılmak üzere NEYAD’a bağışlanacağını belirtti.

Ecrin Sergisi, Yeditepe Üniversitesi’nde 31 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber