Ana Sayfa > RÖPORTAJ

Erkan Çelik: "Beni daha da iyisini yapmam için motive ediyor"
17 Kasım 2017
Bazı filmlerde İslam dini ve inancına aykırı olan ve insanların beyinlerini kirletmek için, aslı olmayan, sırf para kazanmak uğruna konu edilen bir takım şeyler burada yok. Burada Ömer karakterini canlandırıyorum. Filmin en can alıcı karakteri diyebilirim tüm esrarengiz olayları çözerek ortaya çıkartıyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
  1. -‘Kafir’ ve ‘Zohak’ adlı filmlerde kamera karşısına geçiyorsunuz. İki projede yer almak yorucu olmuyor mu?
Kafir sinema filminin seti İstanbul’da Zohak ise İzmit’te biraz hareketli bir dönem yaşıyorum şuanda. İki filmde de başrol oyuncusuyum bu sebeple biraz daha fazla yoruluyorum tabi ki sahnelerim çok fazla. Ama bir Çin atasözü derki ‘Eğer sevdiğin işi yapıyorsan ömür boyu çalışmamış gibi olursun.’ Gerçekten öyle. Çoğu zaman gündüz ve gece 2 sette birden çalışmak durumunda kalıyorum. Ama çok profesyonel ekiplerle yürüyoruz, projelerdeki pozitif enerji benim bütün yorgunluğumu alıyor. 
 
  1. -Yer aldığınız projelerinizin konuları neler?
 
İlk önce Kafir den bahsetmek istiyorum çünkü onun çekimleri daha önce başladı. Biliyorsunuz Allah’ın birkaç ayetinde İnsanlara büyü yapan Kafir’dir diye söz edilir. Burada da insanlara büyü yapan bir kadın ve sevdiği insanları bu durumdan kurtarmaya çalışan gençler var filmimizde. Kafir sinema filmini diğer filmlerden ayrılan en önemli özellik, hiç saptırma ve çarpıtma olmadan tam manasıyla yaşanan bir hikayenin olduğu gibi insanlara yansıtılmış olması.  Bazı filmlerde İslam dini ve inancına aykırı olan ve insanların beyinlerini  kirletmek için, aslı olmayan, sırf para kazanmak uğruna konu edilen bir takım şeyler burada yok.  Burada Ömer karakterini canlandırıyorum. Filmin en can alıcı karakteri diyebilirim tüm esrarengiz olayları çözerek ortaya çıkartıyor.
 
Zohak filmi ise daha çok psikolojik gerilim ve dram diyebiliriz. Filme adını veren ‘Zohak’ İran mitolojisinde şeytani bir figür olarak geçiyor. Gerilim-Dram türünde çekilen filmin konusuna gelince… “İnsanlara musallat olan kötü huylu cinleri kovmayı amaç edinmiş olan Rüstem, bir akşam son derece tehlikeli bir cin tarafından cinnet geçirmeye sevk edilir. Altı yaşındaki kızı Canan’ın gözü önünde karısını öldürdükten sonra, cini bir kutuya hapsedip gölün derinliklerine atar. Yaptığının dehşetine dayanamayan Rüstem, yine kızının gözü önünde kendini öldürür. Aradan geçen uzun yıllar boyunca yaşadıklarını unutmaya çalışan Canan, Semih’le büyük bir aşk yaşayarak nişanlanmış evlilik hazırlığı yapmaktadır. Arkadaşlarının göl kıyısında tesadüfen bulduğu kutuyu doğum günü hediyesi olarak Canan’a sunmaları sonucu hapsedildiği yerden kurtulan Zohak, Canan’a ve çevresindekilere musallat olur.Ve macera başlar. Zohak’ta Semih karakterini oynuyorum. Aynı zamanda bu rol bana kendimi geliştirmek için de büyük bir fırsat diye düşünüyorum.
    
  1. -1. Sinema Güzeli Yarışması’nda ikinci oldunuz. Bu yarışma mesleki kariyerinizde önünüzü açtı diyebilir miyiz?
 
Sinema Güzeli yarışması aslında 70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen ayrıca Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane bir yarışma. Bu yarışmanın tekrar hayata geçtiğini öğrenince mutlaka katılmalıyım dedim ve derece aldığım için de çok mutluyum. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Sinema ve TV dizi sektörünün ünlü yapımcıları Şükrü Avşar , Mehmet Yiğit Alp ve Çağrı Bingüller olduğunu öğrenince mutlaka şansımı denemeliyim dedimJ Ve yine sector devleri tarafından dereceye layık görülmek beni mesleğime karşı daha da motive etti.
Yarışma sonrası aldığım ilk proje bir komedi filmi ‘Seni Gidi Seni’. Bir bayrampaşa komedisi 10 Kasım’da vizyona girecek. Daha sonra projeler gelmeye devam etti. Bazı yarışmalar işler size kapıyı aralar ama kapıyı sonuna kadar açıp içeri girmek sizin elinizdedir. Bunun içinde çok çalışmak gerekiyor.
 
  1. -Başarılı oyunculuk performansınızla ‘geleceğin jön adayları’ arasında gösteriliyorsunuz. Bu durum size neler hissettiriyor?
 
Özverili çalışmamın ve uykusuz geçen gecelerimin bir mükafatı olarak görüyorum. Beni daha da iyisini yapmam için motive ediyor.
 
  1. -Peki, jön olabilmek ya da kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?
Dört yıldır oyunculuk eğitimi alıyorum. Craft Oyunculuk okulu sektörün en iyileri arasında, birçok oyuncu arkadaşımın tavsiyesi ile burada eğitim almaya başladım. Halen Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde kamera önü oyunculuk eğitimime devam ediyorum. Sadece oyunculuk eğitimi almak tabi ki yetmez o sebeple yeteneklerimi geliştirmeye her geçen gün devam ediyorum. Ata binebiliyorum, motorsiklet ve araba kullanabiliyorum, bağlama çalabiliyor ve şarkı söyleyebiliyorum. Profesyonel spor eğitmeni olduğum için de yakın dövüş sporlarında da yeteneğim var. Kendimi ve oyunculuğumu geliştirmek için her geçen gün yeteneklerime bir yenisini daha ekleme çabasındayım.
 
  1. -İlerleyen dönemlerde yeni projeleriniz var mı?
 
Eylül sonu gibi çekimleri başlayacak olan harika bir aşk filmimiz var. Komedi, korku ve gerilim-dram sonrası bir Aşk filmi oyunculuk kariyerim için harika olacak diye düşünüyorum.
 
  1. -Sizi bir dizi projesinde görebilir miyiz?
Şuan iki dizi projesi teklifi aldım. Eylül ortasına kadar sinema filmi çekimlerim devam edecek. Değerlendirme aşamasındayım. Doğru kararı vermek istiyorum çünkü benim ilk dizi projem olacak. Ama uzun zaman almayacak gibi görünüyorJ
 
  1. -Kendinize gelen proje tekliflerini neye göre değerlendiriyorsunuz?
 
Yapımcı, yönetmen, senaryo, karakter analizleri ve eğer başrol teklifi aldıysam birlikte oynayacağım oyuncu. Zohak filmini kabul etme sebeplerimden biri de başrolü birlikte paylaştığım arkadaşım Seda Kement’tir. Kendisinin oyunculuğunu her zaman beğeniyordum. Şimdi beyazperdede Canan ve Semih’i birlikte oynayacağız. Enerjimiz çok iyi tuttuğu için ekrana da harika yansıyor.
 
  1. -Oyuncu olmak için sizce güzellik ya da yakışıklık şart mı?
 
Uzun yıllardır sinemanın ve dizi sektörünün ışıltılı dünyasında yer edinmek isteyen onlarca oyuncu adayı oldu ancak, gerçek yetenek birkaç saatlik çalışmayla ortaya çıkacak bir şey değil. Ne kadar güzel ya da ne akdar yakışıklı olursanız olun oyunculuk, yıllarca süren disiplinli çalışmalar sonucunda meyvesini veren bir sanat dalıdır. Bu konuda kendini kanıtlamış hocaların, yönetmenlerin, yapımcıların oyuncuya deneyim kazandırması tabi her şeyden önce, oyuncu adayının sanatı anlıyor ve onu sahipleniyor olması gerekir. Asıl amaç şöhret değil; sanat olmalıdır. Yinede bizleri izleyen kitle her zaman beyazperdede ya da televizyonda güzel bir kız ve yakışıklı bir erkek görmek istiyor tabikiJ
 
  1. -Şu rolü oynamak istiyorum, ya da ‘Keşke ben oynasaydım’ dediğiniz projeler var mı?
Evet belki ilginç gelebilir ama Kuzey Güney dizisinde Rıza Kocaoğlu’nun yerinde oynamayı çok isterdim. Karakter inanılmaz güzeldi ve bana çok yakındı. Aynı zamanda sanırım Kıvanç Tatlıtuğ gibi iyi bir oyuncu ile partner olma şansı yakalayarak oyunculuğumu geliştirme şansı da bulabilirdim.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Başlık Tarih
 
KEDİ SAHNE SANATLARININ KURUCUSU HAKAN ALTINER' LE PANDEMİ DÖNEMİNDE TİYATROLARI KONUŞTUK23 Eylül 2020
MARJİNAL BİR SANAT KAHRAMANI SANATÇI YASEMİN GÜZEL İLE KEYİFLİ BİR RÖPORTAJ30 Aralık 2019
​NETWORK FUARCLIK PAZARLAMA MÜDÜRÜ EGEMEN GÜR LE BURSAYI VE GIDA FUARINI KONUŞTUK13 Mayıs 2019
​BÜLENT ATEŞLE MÜZİK SEKTÖRÜNÜN DÜNÜNÜ VE BUGÜNÜN KONUŞTUK13 Mayıs 2019
Sporun Tüm Paydaşları Türkiye Spor Zirvesi’nde Bir Araya Geliyor04 Mart 2019
Sağlıklı Atıştırmalık Kahkaha Tufanı11 Ocak 2019
Moda ve Kadın Dergisi She&Girls Bendeniz Röportajı02 Ocak 2019
OYUNCU OLMAK İÇİN BEST MODELE KATILDIM26 Aralık 2018
OYUNCU OLMAK İÇİN BEST MODELE KATILDIM26 Aralık 2018
​Balerinlikten Oyunculuğa19 Aralık 2018
Kahkahanın En Doğal Hali 5 Kafa’dar12 Aralık 2018
Özlem Yıldız: "Başarının ilk şartı o işi sevmek"08 Aralık 2017
"Ben her şeyi abartılı yaşıyorum.."29 Kasım 2017
Deniz Seki: "İtibarımı kurtaracağım.."27 Kasım 2017
Elçin Sangu: Yapımcılardan hep kötü karakter teklifi geldi20 Kasım 2017
"TÜRK İNSANLARINI ÇOK SEVİYORUM"20 Kasım 2017
" EN DEĞERLİ KİMLİĞİM... "14 Kasım 2017
"YABANCI DİL ARTIK STANDART BİR GEREKLİLİK"08 Kasım 2017
ECE VAHAPOĞLU: ''TÜRK İNSANI ÇOK YANLIŞ YAPIYOR! AYNI ANDA... ''07 Kasım 2017
MUSTAFA YAZICIOĞLU: FİLM MÜZİĞİNİN YÜZDE ELLİSİ METEMATİKTİR.01 Kasım 2017
SANJAY KAPOOR: "İŞLER ZORLAŞTIĞINDA ZOR OLANI BAŞAR"30 Ekim 2017
İCLAL AYDIN: UNUTMAK BİR HEDİYE 25 Eylül 2017
Behzat Uygur ile Tiyatro Üzerine Konuştuk04 Ağustos 2017
SURVİVOR OGEDAY'DAN FLAŞ İTİRAF!27 Temmuz 2017
Belediye çalışanlarına AB projesi30 Mart 2017
KONYA ILGINDA DOĞAN LİVANELİ KİM!09 Haziran 2016
MERTER'DE,LEZZETİN ADI GÜNEŞ OTEL!30 Mayıs 2016
HASAN TOPALOĞLU:' PROJEMİZLE PENDİK DEĞER KAZANACAK'16 Nisan 2016
ÜNLÜ AKADEMİSYEN BİNNUR DUMANLA NELER KONUŞTUK!01 Nisan 2016
YEŞİLÇAM SOKAĞI BU AY Kİ KÖŞESİNDE EŞREF KOLÇAK’I AĞIRLADI 29 Aralık 2015
Cemiyet Hayatının Saygın İş Adamı Mehmet Nuri29 Aralık 2015
NUR BİLEN YAVUZER: Cildimiz Bizim Kumaşımız29 Aralık 2015
İSTANBUL CHP DELEGELERİ İSYAN ETTİ!27 Aralık 2015
İSTANBUL CHP DELEGELERİ İSYAN ETTİ!27 Aralık 2015

        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1