Geleceğin Tekstil Mühendisleri Örme Kumaş Sektörünü Ziyaret Etti.

12 Mayıs 2015
0 Haber Yorum

Selçuk Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde, Güngören’ de faaliyet gösteren Fikri Örme sanayini ziyaret etti.

Selçuk Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, Mesleki eğitimlerinde pratik kazanarak  sektörle ilgili bilgilerini artırmaları amacıyla Örme Kumaş Sektörüne (Fikri Örme Sanayi) gerçekleştirdikleri bu ziyaret sırasında, aynı zamanda, ÖRSAD(Örme Kumaş Sanayicileri Derneği) ve Fikri Örme Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikri Kurttan, kumaş ve kumaş sektörü hakkında bilgi aldılar.
Tesislerde kumaş üretiminin tüm aşamalarını gören öğrenciler, ilgilerini çeken konular hakkında sorular sordular.
Öğrencilere tekstil sektörünü en ince ayrıntılarıyla anlatan ÖRSAD Başkanı,gelecekle ilgili nasihat vermeyide ihmal etmedi. Başarmak için çalışmanın yanı sıra, işinde sevilmesinin önemli olduğunu vurguladı.
Öğrenciler, kendilerini bu kadar yakından ilgilendiren meslekle ilgili bir işyerinde makinaları aktif halde gördüklerinde, pamuğun ipliğe, ipliğin kumaşa, dönüşü karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.
Öğretmenleri Emine Büyükbayram, Nursan Yusufoğlu ve Nilgün  Savaş eşliğinde gerçekleştirdikleri bu ziyaretin, kendileri açısından çok önemli olduğunu ifade eden öğrenciler, kendilerini kabul ederek bilgilendiren ÖRSAD ve Fikri Örme Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Kurta teşekkür ettiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber