Gençler Avrupa Birliğini Öğreniyor

14 Mayıs 2015
0 Haber Yorum

Esenler Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Gençler Avrupa Birliği'ni Öğreniyor' projesi kapsamında 10. sınıflar düzeyinde bilgi yarışması düzenledi.

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi Birinciliğe Abone Oldu.
Öğrencilerin Avrupa Birliğini yakından tanıması amacıyla yapılan ‘Gençler Avrupa Birliği’ni Öğreniyor’ projesi kapsamında, Esenler’deki liseler arasında düzenlenen bilgi yarışması,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi, İbrahim Turhan Anadolu Lisesi, Atışalanı Anadolu Lisesi, Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güzide Özdilek Anadolu İmamhatip Lisesi ve Esenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 6 lise lisenin katıldığı yarışmada, Sinem Gül, Esmanur Kavak, Eren Yalçınöz ve Mehmet Karadan oluşan Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu lisesi öğrencileri birinci oldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği projelerinde Esenler’in gösterdiği başarıya dikkat çeki. “Bugün 6 lisemiz proje kapsamında yarışacak. Daha sonra da Türkiye genelinde ilçemizi temsil edecekler inşallah. Esenler bu alanda fevkalade başarılı bir ilçe, dedi. Ercanın konuşmasından sonra geçilen yarışmayı, Proje koordinatörü, Süreyya Benli yönetti. Yarışmayı ,Sinem Gül, Esmanur Kavak, Mehmet Kara ve Eren Yalçınöz’den oluşan Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi ekibi kazandı. Birinci olan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan tarafından fotoğraf makinesi hediye edildi.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber