HASAN TOPALOĞLU:' PROJEMİZLE PENDİK DEĞER KAZANACAK'

16 Nisan 2016
0 Haber Yorum

PENDİK SAHİL KONAKLARI İLEDİKKAT ÇEKEN EVA GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN TOPALOĞLU İLE ÖZEL VE BUTİK PROJESİNİ KONUŞTUK

 

EVRA GRUP  YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN TOPALOĞLU İLE PENDİK SAHİL KONAKLARINI KONUŞTUK

▪ Öncelikle Pendik Sahil Konakları’nın özelliklerinden başlayalım, ev almak isteyenler neden sizi tercih etmeli?

Projemizdeki 180 konağın en önemli özelliği hepsinin deniz ve adalar manzaralı olmasıPendik Sahil Konakları’nı aileleri düşünerek 2+1, 3+1 ve 4+1 konaklardan oluşturduk. Projede; yakamoz, deniz sefası iskele, deniz sefası sahil, deniz sefası rıhtım, denizyıldızı yunus ve denizyıldızı martı olmak üzere metrekareleri 125 ve 193 arasında değişen 6 farklı konak tipi bulunuyor. 8 metrekare balkonlara sahip olan konakların hepsi istisnasız denize ve adalara bakıyor. Geçmişten bu yana komşuluk ilişkileri güçlü olan bir ülkeyiz. Biz de sahip olduğumuz geleneklerimize katkıda bulunabilmek amacıyla 7 bin metrekare alana kurulu projemizde 5 bin metrekareyi ailelerin bir araya gelip birlikte zaman geçirebilmeleri adına sosyal alanlara ayırdık. Yeni evli çiftler, çekirdek aileler ve geniş ailelerin yanı sıra gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için de sahip olduğu özellikleri ile oldukça cazip bir proje Pendik Sahil Konakları.

▪ Sosyal alan demişken peki projenin sosyal olanakları arasında neler var?

5 bin metrekare alana kurulu sosyal alanlarda kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, fitness ve kondisyon salonu, konak sahiplerinin keyifli zaman geçirebileceği teras, yürüyüş parkuru ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

▪ Metrekare bazında fiyatlar ne kadar? Proje ne kadara mal oldu, özel bir kampanyanız var mı?

Projemiz 150 milyon TL’ye mal olacak. Böylesine büyük yatırım gerektiren projelerde iş yaptığınız ortaklarınız çok önemli. Biz Has Kule ile birçok projeye imza attık ve Pendik Sahil Konakları’nı da birlikte yapmak istedik. Metrekare fiyatlarımız 8 bin ile 12 bin TL arası değişiyor. Lansmana özel vadeli ödemede yüzde 15, peşin ödemede ise ilave yüzde 10 ödeme avantajı sunuyoruz.

▪ Lansmanda satışa çıkan projenizin şu ana kadar yüzde kaçı satıldı?

Projemiz satışa çıktığı ilk gün büyük ilgi gördü. Hızlı bir başlangıç yaparak şu ana kadar konaklarımızın yüzde 20sini satmış bulunuyoruz. 

▪ Birçok semt varken projenizi Pendik’te başlattınız. Neden Pendik?

Malumunuz şehir kalabalıklaştıkça yerleşim yerleri de uçlara doğru kayıyor ama bazı semtler konut almak isteyen ailelerde ulaşım açısından uzak algısını oluşturuyor. Has Kule ile birlikte proje için yer belirlerken hem bu sorunu ortadan kaldıracak hem de ailelere konforlu bir yaşam sağlayacak bölgeleri değerlendirmeye aldık. Rahatlıkla söyleyebilirim ki Pendik Sahil Konakları,  hem semtin hem de İstanbul’un en önemli lokasyonuna sahip. Sabiha Gökçen Havalimanı’na 11 dakika, İDO iskelesine, Metro’ya ve E-5’e 4 dakika, TEM’e 8 dakika, Pendik Marina’ya 3 dakika, en yakın okul ve camiye 1 dakika, Hızlı Tren’e ise 2 dakikalık mesafede yer alıyoruz. Semte çok büyük değer katan Pendik Marina’ya ise 3dakikalık mesafedeyiz. Ayrıca kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenmesinden sonra Pendik’te geçtiğimiz yıl evlerin metrekare fiyatları yüzde 33 arttı. Bu da gayrimenkul yatırımcıları için önemli bir değer. 

▪ Pendik’in potansiyeli biraz abartılıyor şeklinde düşünenler var. Katılıyor musunuz bu görüşe?

Katılmıyorum. Anadolu yakasında Bağdat Caddesi, Caddebostan Sahil ve Bostancı yıllardır en çok prim yapan bölgeler oldu. Ancak İstanbul’un merkezi değişti. Artık İstanbul’da kenar mahalle kalmadı. Pendik ve FikirtepeAnadolu yakasında eskiden pek tercih edilmezken kentsel dönüşüm sayesinde konut yatırımlarının tercih edildiği gözde semtler arasına girdi. Marina, metro, yüksek hızlı tren, deniz otobüsleri ve havalimanına yakınlığı sayesinde Pendik büyük avantaja sahip. Ulaşım olanaklarının yanı sıra Pendik’ten başlayan sahil boyu yürüyüş ve dinlenme alanları peyzajıylabirlikte Miami sahillerini andırıyor. 

▪ Son olarak 2016’da gayrimenkul sektörünü neler bekliyor, siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Geçtiğimiz yılın Şubat ayına göre yüzde 7’lik bir artış söz konusu. Bu da aslında 2016’nın kötü geçmeyeceğinin bir göstergesi. İngiltere’de yapılan “Avrupa’da Gayrimenkul Yatırımı Yapılabilecek En Uygun 20 Şehir” araştırmasında İstanbul; Roma, Berlin, Brüksel ve Viyana gibi şehirleri geride bırakarak 4.oldu. Ancak İstanbul’daki konut fiyatları ile Avrupa ülkelerindeki konut fiyatları arasında büyük fark var. İstanbul’da fiyatlar daha ucuz. Öncelikle aradaki değer farkı kapanmalı. Mart ayında İstanbul’da gerçekleşen uluslararası fuarda 3 günde 1 milyar dolarlık bir satın alma gerçekleşmişti. Bu durum aslında yabancıların da ülkemize olan güveninin bir göstergesi. Mevcut ilgi ve devam eden taleplerle bu yılın iyi geçmesini bekliyoruz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber