Haluk Özkan, Bestesi Gönlümüzün Derinliklerine İşliyor…

19 Şubat 2018
0 Haber Yorum

’’Mevlana Dünya’ya Sesleniyor, ETME ’’ Usta sanatçı Haluk Özkan’ın, albüm öncesi hazırlayıp piyasaya sunduğu, Mevlana Dünya’ya Sesleniyor , Etme single’ı tüm dijital müzik platformlarında yayınlanarak satışa sunuldu.

HABER: Filiz KOÇ  

Usta sanatçı Haluk Özkan’ın, albüm öncesi hazırlayıp piyasaya sunduğu, Mevlana Dünya’ya Sesleniyor , Etme single’ı tüm dijital müzik platformlarında yayınlanarak satışa sunuldu.

Mevlana’yı Senfonik Rock Duymak

Mevlana Dünya’ya Sesleniyor , Etme Şarkısının’ Türkiye de bugüne kadar yazılmış bestelenmiş bir örneği yok. Yaptığı müzik çalışmalarıyla her zaman ilkleri başaran ve dinleyicinin karşısına yeni ve sıra dışı çalışmalarıyla çıkan Haluk Özkan; Mevlana Dünya’ya Sesleniyor ,Etme single’ı ile yine bir ilke imza atıyor, Mevlana’nın sözlerini Senfonik Rock tabanlı beste ve aranjeyle dinleyicine ulaştırıyor.

Haluk Özkan, Türkiye de son 8 yılda en fazla albüm yapan sanatçımız.

Haluk Özkan, sıra dışı ve kendine has beste ve aranjesi ile farklı bir yorumcu. İçimizdeki aşkı ve sevdayı yüreğimizin derinliklerinde hissettiren muhteşem bir ses. Halk müziğini memleket sevgisi ile harmanlayan ender bir sanatçı.. Türkiye'de ilk alevi semahını klipinde işleyen özgün bir müzik adamı. Haluk Özkan, aynı zamanda yönetmenliği, senaristliği ve köşe yazarlığıyla da öne çıkan çok yönlü bir insan.

Yapımda 64 kişilik enstrüman kullanıldı.

Haluk Özkan 64 kişilik enstrümanın kullanıldığı single da,  Mevlana’nın sözleriyle  yerelden hareket ederek, senfonik rock tabanlı aranje ve bestesiyle Türkiye’den , Dünya’ya Mevlana’nın sözleriyle sesleniyor : ETME

Mevlana’yı senfonik seslerle anlamak ve Dünya’ya anlatmak.

Mevlana; bilindiği üzere,  bir Dünya şairidir, onun sesi ve şiiri tüm Dünya da karşılık bulur. Mevlana hoşgörü ve barışın sembolüdür. Mevlana’nın şiirleri Anadolu topraklarından tüm Dünya’ya hoşgörüyle seslenir. İşte sanatçı Haluk Özkan da bu seslenişi, yerel enstrümanları Dünya enstrümanlarıyla buluşturarak  tüm Dünya’ya kendi müziğiyle seslenerek ve ETME diyor.

" Mevlana Dünya’ya Sesleniyor, Etme " Single aranjelerine 11 ay önce başlayan sanatçı, kayıt ve mikslerini Almanya Hannover'deki Studio Music'de ve İstanbul Black & White Stüdyoları'nda tamamladı. Haluk Özkan'a müzik Dünyamızın mihenk taşlarından Muaffak Tetik 20 kişilik keman grubu  eşlik etti. Ayhan Kökoğlu, Güney Özkan ve Alan Özkan gibi kendi dallarının ustallaşmaya aday sanatçıların da  eşlik ettiği single’nin mikslerini Kalus Yaka ve Güney Özkan yaparken; mastering’lerini       9 Eylül üniversitesinden Alp Varol özel bir soud tekniğiyle gerçekleştirdi. Single’nin kapak fotoğrafları ise Karay Özkan imzasını taşıyor. Albüm konsept tasarımını Burcu Türkyılmaz’ın yaptığı single’nin grafiktasarımı Özlem Semiz ve FRS gerçekleştirdi. Albümün süpervizörlüğünü Ferhat Erzurumlu yaptı.

Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan  single 7 şubat 2018 de Türkiye de ve tüm Dünya dijital müzik platformların da satışa sunulmak için yeri aldı.       

                                                                                        

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber