Hilton’dan Özel Kutlama: John Lennon ve Yoko Ono’nun “Barış Yatağı” 50. Yılında!

02 Nisan 2019
0 Haber Yorum

Bu sene kuruluşunun 100. yılını kutlayan Hilton, bir asırlık geçmişine sığdırdığı kültürel, ticari ve turizm başarılarının ilham veren hikayesini paylaşıyor

Bu sene kuruluşunun 100. yılını kutlayan Hilton, bir asırlık geçmişine sığdırdığı kültürel, ticari ve turizm başarılarının ilham veren hikayesini paylaşıyor
 
Neredeyse 100 yıllık geçmişi boyunca dünyanın dört bir yanındaki misafirlerine hizmet eden Hilton otelleri, geçmiş yüzyıla damga vurmuş kültürel anların bazılarına da ev sahipliği yaptı. Bunlardan bir tanesi de 50 yılını dolduran ve Hilton Amsterdam'daki 702 No’lu odada John Lennon ve Yoko Ono'nun gerçekleştirdiği “Barış Yatağı” protestosu. 
John Lennon ve Yoko Ono’nun balayılarını bir hafta boyunca devam eden bir barış çağrısına dönüştürmesiyle ortaya çıkan “Barış Yatağı”  tüm dünya medyasının gündemini oluşturdu. Hem bu hareketin yıl dönümünü hem de Hilton’un dünya çapında barış kavramını teşvik etmedeki rolünü kutlayan şirket, Room 702 (Oda 702) adlı yeni bir kısa video serisi yayınladı. Seri, izleyenleri Oda 702’nin ruhunu yaşatan bazı Hilton Ekibi Üyeleri’nin gözünden bir yolculuğa çıkarıyor. Serinin ilk hikayeleri:

  • Orlando'daki Embassy Suites by Hilton'da bir süit görevlisi olan Serby Castro, burada kullanılmayan sabunların geri dönüştürülüp temel hijyen koşullarına sahip olmayan bölgelere dağıtılmasını sağlayan hayat kurtaran bir program geliştiriyor. Serby, Dominik Cumhuriyeti'ndeki evine yaptığı duygu yüklü yolculuk sırasında yaptığı işin yarattığı değişimi ilk elden görüyor.
 
  • Almanya'da yeni fırsatlar arayan Ismaeil Dawod adlı bir mülteci, şu anda bir stajyer programında yer aldığı Hilton Frankfurt'ta çalışmaya başlıyor. Ismaeil'in etkileyici hikayesi, hayatına yeni bir sayfa açmadaki kararlılığını en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Bu sırada diğer mültecilere yardımcı olmak için yeni edindiği dil becerilerini kullanıyor.
Serby ve Ismaeil'in hikayeleri, ilk global otel şirketini “dünyayı konukseverliğin ışığı ve sıcaklığıyla doldurma” vizyonuyla kuran Conrad Hilton'un vizyonunu yansıtıyor.
Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Katie Beirne Fallon,  “Hilton gibi şirketler artık değişime her zamankinden daha fazla önderlik ediyor. Oda 702, bu gücü, dünyada görmek istedikleri değişiklikleri kendileri yaratan Hilton Ekibi Üyelerinin ilham verici hikayeleriyle kutluyor.” dedi.
 
Hilton Hakkında
Hilton (NYSE: HLT) dünya çapında 113 ülke ve bölgede yaklaşık 913.000 odası bulunan 5.600’den fazla oteli kapsayan 17 markadan oluşan portföyüyle lider bir küresel konaklama şirketidir. Kendisini dünyanın en konuksever şirketi olma misyonuna adayan Hilton, 2018’in en iyi işyerleri listesine girdi ve 100 yıla yayılan tarihi içinde 3 milyardan fazla konuk ağırladı. Ödüllü misafir sadakat programı Hilton Honors kanalıyla doğrudan Hilton üzerinden rezervasyon yapan yaklaşık 85 milyon üye; oda seçimi,
Dijital Anahtar ve mobil uygulamayla kontrol edilebilen odalar ve dijital kayıt işlemi avantajlarından anında yararlanabilir. Daha fazla bilgi için newsroom.hilton.com adresini ziyaret edin ve Facebook, TwitterLinkedInInstagram ve YouTube hesaplarımızı takip edin.
 
Travel with Purpose Hakkında
Travel with Purpose, Hilton'un sürdürülebilir seyahatleri dünya çapında yeniden tanımlamak ve geliştirmek için oluşturduğu kurumsal sorumluluk stratejisidir. 2030 itibariyle, sosyal etki yatırımımızı ikiye katlamayı ve çevresel ayak izimizi yarı yarıya indirmeyi planlıyoruz. 5.600’den fazla Hilton otelinin her birindeki çevresel ve sosyal etkimizi ödüllü performans ölçüm sistemimiz LightStay ile izliyor, analiz ediyor ve raporluyoruz. Travel with Purpose, yerel ekonomik büyümeye ivme kazandırmak, insan haklarını desteklemek, insanlara ve yerel halka yatırım yapmak ve doğal kaynaklar üzerindeki etkimizi azaltarak gezegenimizi korumak için Hilton’un dünya çapındaki etki alanından faydalanıyor. Stratejimiz, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumludur. Daha fazla bilgi için cr.hilton.com adresini ziyaret edin.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber