İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ’NDEN GARİP AY’A ZİYARET

02 Eylül 2018
0 Haber Yorum

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, Rönesans döneminin bir geleneğinden yola çıkarak her hafta gerçekleştirdikleri “Sanat Buluşmaları”nın 164.’sünde, genç ve başarılı sanatçı Garip Ay’ı Kabataş’taki atölyesinde ziyaret etti.

Siirt’te 1984 yılında doğan Garip Ay, küçük yaşlardan beri resme olan ilgisi dolayısıyla önce Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nden, daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünden mezun oldu. 
Ebru sanatının, üzerinde yapıldığı su gibi değişime ve gelişime açık olduğunu zamanla fark eden sanatçı,  bu sanatın daha önce kimsenin denemeye cesaret edemediği bir şekilde geleceğe dokunmasını sağladı ve başta portreler olmak üzere farklı türde eserleri ortaya çıkardı. 

Van Gogh’un Tablosunu Ebru Sanatıyla Buluşturdu

İlk olarak Türk tarihinde önemli yere sahip Yunus Emre, Piri Reis, Mimar Sinan gibi isimlerin portrelerini yapan sanatçı, ulusal ve uluslararası platformlarda en büyük ilgiyi Van Gogh'un ünlü tablosu 'Yıldızlı Gece'yi ebru sanatıyla buluşturduğu çalışmasıyla gördü. 
Ebruyu, video ile birleştirip, insanlara daha iyi anlatma fikrinden yola çıkan sanatçı, bir çok farklı video konseptiyle dünyada büyük kitlelere ulaşmaya imkan kazandı. Ay'ın, Van Gogh’un portresi ve ‘Yıldızlı gece’ eserini ebru ile resmettiği videosu sosyal medyada bir haftada 50 milyondan fazla izlendi. 
Garip Ay, Türkiye’den ABD’ye, İskandinavya’dan Basra Körfezi'ne kadar yayılan çeşitli bölgelerde sayısız sergiler, atölye çalışmaları ve seminerler düzenledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber