İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ ÜYELERİ, CANSEN ERCAN’I ATÖLYESİNDE ZİYARET ETTİ

02 Kasım 2018
0 Haber Yorum

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, her hafta gerçekleştirdikleri “Sanat Buluşmaları”nın 173.’sünde, Cansen Ercan’ ı, Kuzguncuk’taki atölyesine ziyaret etti.

Kars’ta 1958 yılında doğan sanatçı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi - Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1982 yılında mezun oldu. Çocukluktan itibaren resim yapan sanatçı hemen ertesi yıl, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin sınavlarını kazandı ve Neşet Günal-Neşe Erdok atölyesinden 1987 yılında mezun olmayı başardı. Aynı fakültede, 2010 yılında da yüksek lisansını tamamladı. 2013 yılı Sedat Simavi Görsel Sanatlar Ödülü'nü aldı.
 Cansen Ercan, resimle ilgili düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “İnsanı resim yapmaya iten nedenler, yani önce ressamın kendisiyle girdiği hesaplaşma ve yüzleşme isteği, sonra bu hesaplaşmadan doğanları biriktirme dürtüsü ve nihayet biriktirdiklerini gözler önüne serme, bir anlamda izlenme isteği; yaratma güdüsünü ayakta tutar. Bana resim yaptıran şey kendimle yüzleşmeyi çabalamak, biriktirdiklerimin notunu almak, gerçeklikle oynamak sonra da bunları yüzeye geçirmek isteği…”
İlk kişisel sergisini 1989 yılında Urart Sanat Galerisi’nde açan sanatçı, birçok kişisel ve karma sergiye katıldı. Cansen Ercan’ın, Harmony Sanat yayınlarından çıkan bir kitabı da bulunuyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber