'İki İyi Çocuk' Başkentte büyük ses getirdi

01 Eylül 2018
0 Haber Yorum

Komedi unsurların ön plana çıktığı filmde Akdeniz insanının kendine özgü barışıklığı ve sıcaklığı ile seyirciye iyi hissettirecek “İki İyi Çocuk” filmi sinemalarda.

Başrollerini Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu ve Sevcan Yaşar’ın paylaştığı, Hamdi Alkan, Murat Serezli, Günay Karacaoğlu, Devrim Özder Akın, Mehmet Ulusoy, Bülent Yıldıran, Hakan Güven gibi usta oyuncuların yer aldığı “İki İyi Çocuk” sinema filmi Ankara’da düzenlenen oyunculu Özel Gösterim ile Ankaralıların beğenisine sunuldu.
Antares AVM'de gerçekleşen İki İyi Çocuk Özel Gösterimi Ankaralılar tarafından büyük ilgi gördü ve çok beğenildi. Gösterime Ankara Valisi Ercan Topaca ve eşi, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da katıldı ve filmi sinemaseverlerle birlikte izledi. Filmin başrol oyuncuları Sarp Levendoğlu, Sevcan Yaşar, Kazım Karakadıoğlu ve diğer oyuncular Mehmet Ulusoy, Bülent Yıldıran, Hakan Güven filmi izlemek üzere gelen ve farklı salonlarda bulunan tüm seyircileri selamladı. Filmi oyuncularla birlikte, çocukları Özel Eğitim Meslek Okullarında, Eğitim-Uygulama Okullarında eğitim gören aileler de izledi. Filmin sonunda oyuncular öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdiler.

Samimi Bir Film Yaptık

Filmin yönetmeni Mehmet Demir Yılmaz Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda, insanların ailecek izleyebilecekleri, umut ve sevgi dolu bir film yaptıklarını söyledi ve seyircilerden olumlu yorumlar aldıklarını belirten Yılmaz, "Filmi izleyen seyircilerimizden, sosyal medya üzerinden de çok güzel yorumlar alıyoruz. İzleyenlerin mutlu olduğunu gördüğümüz için biz de mutluyuz. Samimi bir film yaptık. Filmin içinde duygu geçişleri var ama film hiçbir duygunun dozajı abartılmadan ilerliyor." dedi. Filmin sosyal sorumluluk tarafının da olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Filmde zihinsel engelli bir gençten yola çıkıyoruz. Çocukluğumuzda, toplumdan izole edilmeyen, aynı mahallede birlikte oynadığımız, birlikte aynı okullara gittiğimiz zihinsel engelli arkadaşlarımız vardı. Şimdi sokaklarda onları çok az görüyoruz çünkü toplumdan izole ediliyorlar. Filmimiz, onların toplumla iç içeyken neler yaşayabileceğini, nasıl umutlanabileceğini de anlatıyor." ifadelerini kullandı.

Zihinsel engelli genç kuralları koyar, bütün şehir bu kurallara uyar

Vizyona girdiği günden beri izleyicilerden olumlu not alan ve koşulsuz sevgiyi ön plana çıkaran filmin konusu kısaca şöyle; Zihinsel yetersizlik yaşayan Ercan, çocukken babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Derin acılar yaşamış, bundan çıkış yolunu da kendini polis ilan etmekte bulmuştur. Antakya’da annesiyle birlikte yaşayan Ercan'ın (Kazım Karakadıoğlu) hayallerinde yarattığı özel dünyasına tüm şehir saygı duymakta ve kendisine sevgi göstermektedir.
Ercan'ın rüyası bir polis üniformasına sahip olmaktır. Şehre yeni atanan baş komiser Serdar Ercan'ın bu rüyasını gerçekleştirir.Ercan, hiçbir planı tutmayan, beceriksiz eğlenceli definecilerin kaçakçılık planlarına dahil edilince işler karışır. Komiser Serdar, bir yandan aşık olduğu Defne'nin (Sevcan Yaşar) peşinde koşacak bir yandan Ercan'ın dünyasını kötülüklerden, tehlikelerden uzak tutmaya çalışacaktır.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber