Kimsesiz çocuklar için yapılan kermeste hayır için yarıştılar

18 Ocak 2018
0 Haber Yorum

Kimsesiz çocuklar yararına yapılan "Bir el de sen ver Kermesi" Ferye Palace’ta yapıldı. Kermese iş, sanat ve basın camiasından önemli isimler katıldı. Mücevher tasarımcısı Arda İşler'in Osmanlı Koleksiyonu mücevherleri "Bir el de sen ver Kermesi"nde sergilendi, Kolleksiyon ziyaretçiler tarafından büyük beğeni aldı.


Feriye Palace’ta kimsesiz çocuklar yararına yapılan ve Hürrem Ahu Özdemir’in organize ettiği "Bir el de sen ver " adlı kermese iş, sanat ve basın camiasından önemli isimler katıldı.
2 gün süren organizasyonun sonunda Arda İşler tasarımı olan ve ihtiyaç sahibi çocuklara verilmesi duyurulan kolye açık artırmada yüksek fiyatla alıcı buldu. 
Açık artırmaya Leyla Öztekin, Neşe Karakurt, BRK Motors Enes Reşat Kalfa, Zun Güzellik Zuhal Özmen, Pınar Gelinlik  Pınar Bent, Lionel Otel Oya Ulucan, By Mustafa Organizasyon Mustafa Bozkurt katıldı. Açık artırma en yüksek fiyatı veren BRK Motors Enes Reşat Kalfa'da kaldı. Organizasyonda ayrıca katılımcılar arasında yapılan çekilişle bir kişiye umre ziyareti hediye edildi.


ARDA İŞLER  KERMESE MÜCEVHER BAĞIŞLADI
Mücevher tasarımcısı Arda İşler'in Osmanlı Koleksiyonu mücevherleri "Bir el de sen ver Kermesi"nde sergileniyor. Muhteşem Yüzyıl dizisinde kullanılan Hürrem Sultan'ın Gözyaşları gerdanlığı da etkinlik kapsamında açık artırmada satışa sunuldu.
Türk tarihinde kullanılan mücevher takıları yeniden tasarlayan İşler'in Osmanlı Koleksiyonu, Feriye Palace'ta ihtiyaç sahipleri yararına düzenlenen "Bir el de sen ver Kermesi"nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Organizasyonla ilgili açıklama yapan Arda İşler, 80'den fazla butik firmanın el emeği eserlerini sergilediği kermeste yer alarak ihtiyaç sahibi çocuklara katkıda bulunmaktan memnuniyet duyacağını söyledi.
İşler, 2005 yılında Osmanlı takılarına yöneldiğini ifade ederek, "Çabalarımızla Osmanlı takıları vitrinlerdeki yerini artırdı. Bu etkinlikte de mücevher ustası olarak Osmanlı lale motifli 24 ayar saf altından, elmaslarla bezeli bir kolyeyi bugün açık artırmayla satacağız. Gelirin tamamı ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek yardımı olarak aktarılacak." diye konuştu.

30 KARAT ELMAS 16 KARAT ZÜMRÜT
Muhteşem Yüzyıl dizisinde kullanılan Hürrem Sultan'ın Gözyaşları gerdanını da sergilediklerini anlatan İşler, gerdana ilişkin şu bilgileri verdi: "Hürrem Sultan'ın Gözyaşları gerdanı Osmanlı Koleksiyonu'nun en gözde parçası, tamamen el işi bir parça. 30 karat elmas ve 16 karat zümrütten oluşuyor. Dünyada bir eşi yok. Usta olarak Osmanlı takı tarihi ve sanatını araştırdığımda unutulmaya yüz tutmuştu. Bunu tekrar gündeme getirdik. O dönemde takılarımız dünya çapında ilgi gördü. Muhteşem Yüzyıl dizisinde kullanılan takıları da biz tasarladık. Ülkemizin tarihini de kalıcı hale getirdik. Bunun da gururunu yaşıyoruz. Gerdanlığın yüzüğü ve küpesi dahil 200 bin lira. Dünyada eşi benzeri yok."
HÜRREM AHU ÖZDEMİR: ‘KATILIMCILARIN HEPSİ ÇOK ÖZEL’
İhtiyaç sahipleri yararına etkinlikler düzenleyen Psikolog Hürrem Ahu Özdemir, "Bir el de sen ver Kermesi"yle alışveriş etkinliğini bu kez sokakta yaşayan kimsesiz çocuklar ve öğrenciler için düzenlediklerini belirterek, katılımcı işletmelere katkılarından dolayı teşekkür etti.
Özdemir, "Projede seçkin firmalar özel tasarımlarını sergiledi ve kermesten çok memnun kaldıklarını söylediler. Burada elde ettiğimiz gelirin bir kısmını sosyal sorumluluk projemize aktaracağız. Her firma kendi bünyesinde sosyal sorumluluk projesine bir takım bağışlarda bulundu. Kermeste elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giysi temin edilecek." dedi.

Sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiklerini belirten Özdemir, ‘Birilerini elini taşın altına sokması lazım, Bunun için önce inanç ve cesaret lazım. Biz elimizden geleni firmam ve şahsım adına yapıyoruz, İnşallah başka bir organizasyonda daha çok firmaya ve hayırsevere ulaşırız.’ Şeklinde konuştu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber