Ana Sayfa > GÜNCEL

MEDYA VE MÜLTECİLER BASIN BULUŞMASI'NDA SURİYE GERÇEĞİ EL ALINDI
Flaş Haber
05 Kasım 2019
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı yapıldı. İzmir Karaca Otel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Türk ve yabancı basın mensupları katıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı yapıldı. İzmir Karaca Otel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Türk ve yabancı basın mensupları katıldı.


Basın buluşmalarının açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, SGDD’yi kutlayarak, “çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ülkemizde bu işi sivil toplum kuruluşları yapmazsa başka kim yapacak. Farklı ülkelerin çocuklarından oluşan çocuk korosunu da çok beğendim. Projeyi kim geliştirdiyse kutluyorum” dedi. Akarca, Türkiye’nin sığınmacı politikası ile tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi. Akarca, “Belki de dünyada ‘Tanrı misafiri’ diye bir deyimi olan tek ülke biziz” dedi
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı 1-3 Kasım tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi. Basın buluşmalarının açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, SGDD’yi kutlayarak, “çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ülkemizde bu işi sivil toplum kuruluşları yapmazsa başka kim yapacak. Koroda şarkı söyleyen mülteci çocuklar da cıvıl cıvıllar, hepsini kutluyorum” dedi. Akarca, Türkiye’nin sığınmacı politikası ile tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi. Akarca, “Belki de dünyada ‘Tanrı misafiri’ diye bir deyimi olan tek ülke biziz” dedi.
 OK: “TÜRKİYE’DE 192 ÜLKEDEN 5 MİLYON YABANCI YAŞIYOR”
Basın Buluşmalarının açılışında söz alan T.C. İçişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, herkesin birer göçmen olduğunu belirterek, Türkiye’nin göç konusunda çok iyi bir sınav verdiğini söyledi. Göçün bir yolculuk olduğunu ve hiçbir zaman bitmeyeceğini kaydeden Gökçe Ok,  son verilere göre Türkiye’de 192 ülkeden 5 milyon 60 bin civarında yabancının yaşadığını kaydetti. Türkiye’nin göç konusunu yönetmek için kısa sürede olağanüstü bir kapasite geliştirdiğini vurgulayan Ok, “haberin peşinden koşanın aklından çıkarmayacağı 2 şey; insanlık ve vicdandır dostlar. Coğrafya bir kaderdir ve biz o kadere, vefa borcunu ödüyoruz” dedi.
Medyaya da  büyük görevler düştüğünü belirten Gökçe Ok, “Uluslararası terminolojiye hakim olmalıyız. Ortak bir akılla, ortak bir dil oluşturmalıyız. Sosyal medya, tv gazeteciliği, yazılı basın gibi pek çok mecra var. Mecra değişse de ortak bir dili kullanmalıyız” dedi.
İBRAHİM KAVLAK: “DÜNYADA EN FAZLA MÜLTECİ AĞIRLAYAN ÜLKE TÜRKİYE”
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, son 6 yıldır dünyada en fazla mülteci ağırlayan ülke olan Türkiye’nin, göçü yönetmek için yüksek standartlarda kanuni düzenlemeler yaptığını söyledi. Kavlak, “Sorumluluktan kaçmaya çalışan birçok ülke varken, T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü gibi bir teşkilat ile bu nüfus akınını karşılayan siyasi otoritenin çabaları tüm dünyaya örnek olmuştur” dedi.
Sosyal uyum konusunda yerel medyaya büyük rol düştüğünü belirten Kavlak, “yaşadıkları yerlerin nabzını en iyi bilen ve yaygın medyada gördüğümüz haberlerin birçoğunun asıl mimarı yerel basın mensupları, meslekleri ile kamuoyunun algısının oluşmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Haberlerde kullanılan dil, konuyla ilgili doğru terminolojiye hakimiyet gibi konular, ülkemizin dünyada örnek olan çalışmalarına büyük katkılar sağlayabilecek güçtedir” diye konuştu.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde dört yıldır düzenledikleri Basın Buluşmaları’na bugüne kadar 2 bine yakın gazetecinin katıldığını anlatan Kavlak, “Son iki yıldır Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle gerçekleştirdiğimiz “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”mız kapsamında Van ve Ankara’da gerçekleştireceğimiz bu seneki buluşmalar ile 500 gazeteci dostumuzla daha buluşacağız” dedi.
BELLOT: “TÜRKİYE DÜNYANIN YAPAMADIĞINI YAPTI”
AB Türkiye Delegasyonu Uluslararası İş Birliği Sorumlusu Pierre-Yves Bellot, mülteciler için yardım programının nasıl işlediği konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Avrupa Birliği ve Türkiye’nin göç konusunda gösterdiği iş birliğinin önemini vurgulayan Pierre-Yves Bellot, “Türkiye, şimdiye kadar krizi çok iyi ve istisnai bir şekilde yönetti” dedi. Türkiye’nin son derece başarılı bir şekilde, eşi görülmemiş büyüklükte mülteci nüfusuna ev sahipliği yaptığını belirten Bellot, 2016 Mart ayında imzalanan “Mülteciler İçin Mali Yardım Programı” kapsamında Avrupa Birliği’nin 6 milyar Euro yardımda bulunmak üzere taahhütte bulunduğunu söyledi.
COŞKUN ARAL: “YEREL MEDYA DÜNYADA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYEDE DE İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ”
“Deneyimlerle Göç” oturumunda konuşan gazeteci / belgesel ve film yapımcısı Coşkun Aral, Türkiye’nin mülteciler konusunda önemli ve örnek bir çaba gösterdiğini vurguladı. Yerel medyanın önemine değinen Aral, “Ben de yerel medyadan geliyorum. Siirt’te ilk gazetecilik deneyimimi bir yerel gazetede yaptım. yerel medya gerçekten çok zor koşullarda gazetecilik hizmetini yapıyor. Bunun içinden de haber çıkarıp bizleri bilgilendiriyorlar. Bu yüzden onları kutluyorum” dedi. Haberleri oluştururken medyanın çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Aral, “Her gördüğümüz olumsuzluğu Suriyelilere dayandırmak kadar yanlış bir şey yoktur” dedi.
Sosyal uyumun önemini vurgulayan Aral, “Bu insanlar buraya hayatta kalmak ve daha iyi yaşamak için geldiler, sosyal uyumları için planlamalar yapmamız lazım. Nasıl yapacağız. Öncelikle dil. Almanlara kızıyorduk bize zorla Almanca öğretiyorlar diye. Bir ülkede yaşayacaksan, o ülkenin sistemine gireceksen buna uyman gerekiyor” diye konuştu.
ÜNAL: “HABERİ VERİRKEN ALGI ÖNEMLİ”
Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları’nda “Medyada Mültecilerin Korunma ve İhtiyaçlarına Dayalı Temsili” konusunda sunum yapan UNHCR Türkiye Dış İlişkiler Sorumlusu ve Sözcüsü Selin Ünal, medyada mültecilerle ilgili haberlerde kullanılan terminolojiye dikkat çekerek, haberlerde kelime seçiminin, haberin anlamını değiştirebileceğini vurguladı. Haberlerin kamuoyu algısının oluşmasına katkı sağladığını anlatan Ünal, yapıcı haberler yapmanın önemine dikkat çekti. Ünal, UNHCR olarak illerdeki devlet kurumları,  ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra BM Kuruluşlarıyla koordineli olarak çalıştıklarını kaydetti. Ünal, “eğitim desteği, işe erişim, üçüncü ülkeye yerleştirme, temel ihtiyaçlar, koruma gibi ihtiyaçlara yönelik pek çok konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
AKAR: “EĞİTİM ÇAĞINDA 1.3 MİLYON YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ VAR, 450 BİN YENİ DOĞAN VAR”
“Mültecilere Yönelik Yapılan Çalışmalar” konusu, Radyo Evi Derneği Başkanı Yusuf Erbaş’ın moderatörlüğünde düzenlenen oturumda ele alındı. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Temsilcisi Uzman İlkay Akar, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan Eylül 2019 verilerine göre, Türkiye’de eğitim çağında 1 milyon 301 bin yabancı uyruklu öğrenci olduğunu, bunun 785 bininin eğitim ve öğretime dahil edildiğini anlattı. Akar, “Eğitim kademelerine göre okul öncesinde 32.273, ilkokulda 378.320, ortaokulda 255 bin 560 ve lisede 114.179 yabancı uyruklu öğrenci eğitim görüyor” dedi. Türkçe dil kursları ve gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi veren Akar, okul dışı kalmış çocukların resmi okullara kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen hızlandırılmış eğitim programları ile 9037 öğrenciye ulaştıklarını anlattı.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Uzmanı Serkan Yücel, Suriyeli gençlere yönelik özel projeleri olduğunu belirterek, sosyal uyumun artırılması amacıyla SGDD, Olimpik Mülteci Vakfı (ORF) ve UNCHR ile birlikte “Mülteci ve Türk Gençlerin Sosyal Uyumunun ve Katılımın Sporla Güçlendirilmesi Projesi” ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Yücel, “Spor yoluyla gençlerin birbiriyle kaynaştıklarını gördük. Her ilde 6 branşta eğitimler vereceğiz. Toplamda 7200 çocuğun sporu sevmesi ve kaynaştırılması amaçlanıyor” dedi.
T.C. İzmir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uyum ve İletişim Çalışma Grup Başkanı Deniz Dağlıgil, Göç İdaresi’nin uyum faaliyetlerini sadece Suriyelilere değil, Türkiye’de bulunan tüm yabancılara uyguladıklarını söyledi. Deniz Dağlıgil, hem Suriyelilerin, hem de diğer uyrukların Türk toplumuyla uyumlarını sağlamak için çalıştıklarını kaydetti. “Uyumun önündeki en büyük engel herkesin bildiği üzere dil problemi. Bu engeli aşmak için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile protokol imzalandı. Halk Eğitim’de Türkçe kursları ve meslek edindirme kursları yabancıları ücretsiz olarak verilmekte” dedi.
MÜLTECİLERLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
“Mültecilerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar, Doğru Terminoloji” oturumuyla başlayan toplantıların ikinci gününde SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, haber yapılırken ya da günlük dilde çok farklı kullanımlarla karşılaşıldığına dikkat çekti. Doğru terminolojinin kullanılmasının önemini hatırlatan Kavlak, sığınmacı, mülteci, göçmen, kaçak göçmen gibi kavramların aynı haber içerisinde bir arada kullanılmasının, anlam farklılıklarına yol açtığını söyledi.
Uluslararası ve ulusal mevzuatlardaki mülteci, şartlı mülteci, geçici koruma, sığınmacı, göçmen tanımlarını anlatan Kavlak, 2. dünya savaşı sonrasındaki göç hareketleriyle birlikte ortaya çıkan ihtiyaç neticesinde 1951 Cenevre Sözleşmesi ve sonrasında imzalanan anlaşma ve kanun süreçlerindeki statü farklılıkları hakkında bilgi verdi.
HOSTA: “HABERİ YAPARKEN BENİM ÇOCUĞUM OLSA DUYGUSUYLA HAREKET ETMELİYİZ”
UNICEF Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Sema Hosta, “Göç, Mülteciler, Çocuklar ve Medya” konulu toplantıda bu yılın Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 30. Yılı olduğunu hatırlatarak, tüm çocukların haklarından faydalanmasının önemini vurguladı. Hosta, “Çocuğun mültecisi, göçmeni yoktur. Çocuk çocuktur. Hiçbir çocuk hiçbir hakkından mahrum kalmamalı. Bazı çocuklar bırakın temel haklarını, yaşamını kaybediyor” dedi.
UNICEF’in ihmal, şiddet ve istismara karşı uyguladığı sosyal koruma programlarını anlatan Hosta, sadece vatandaşların değil, diğer ülkelerden gelen çocukların da programlara dahil edilmesinin önemini kaydetti. Hosta, “bir çocuğu yetiştirmek bir kişinin işi değil, bir çocuğu yetiştirmek bir dünyanın işi. Bir çocuğu yetiştirmek hepimizin sorumluluğu. Eğer bir tane çocuğu geride bırakırsak, bunu biz bütün dünya olarak öderiz” dedi.
Türkiye’de bulunan 3.6 milyon Suriyelinin 1.7 milyonunun çocuk olduğunu belirten Hosta, 650 binden fazla çocuğun eğitim imkanlarından faydalanabildiğini, okul yaşındaki 400 bin çocuğun ise okula gidemediğini söyledi.  Hosta, çocukların hak ve hizmetlere erişimi konusunda, “Benim çocuğum olsa duygusuyla hareket etmeliyiz” dedi.
ULUSAL MEDYADA GÖÇ VE MÜLTECİLERİN YERİ
Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses moderatörlüğünde düzenlenen oturumda, “Ulusal medyada göç ve mültecilerin yeri” ele alındı.  Gazetecilerin yaptıkları haberlerle kamuoyu oluşturduğunu ve kamu görevi yaptığını belirten Gürses, haberlerde “Suriyeli” vurgusuna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Gürses, “Almanya örneğini hatırlayalım. Özellikle 1980’lerde Türklerin sosyal uyum sürecinde çok kötü bir sınav vermişlerdi. İnanılmaz derecede düzelttiler bu algıyı. Örneğin; çok ünlü Türk asıllı hakem Deniz Aytekin var ve Türk asıllı vurgusunu biz yapıyoruz. Artık onlar bu vurguya ihtiyaç hissetmiyorlar. Yaptığımız haberlerde bir kişinin Suriyeli olduğunu belirtirken de, bunu olumsuzluk oluşturacak bir kelime olarak kullanmamamız gerekiyor” dedi.
Medyanın sığınmacı ve mültecilerle ilgili kamuoyu algısı oluşturulmasındaki rolüne dikkat çeken Haber Global Tv Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, “2011 yılından 2017 yılı başına kadar hep ‘T.C. devletinin sığınmacılara neler sağladığı, onları nerelerden nerelere getirdiği, onlara nasıl yardım ettiğini konuştuk. Fakat 2017’nin başına geldiğimizde kamuoyunda sığınmacılara karşı bir ön yargı oluşmaya başladığını gözlemledik. ‘Neden oluşuyor’ diye baktığımızda, medyanın dilinin toplumu farklı yönlere sevk ettiğini gördük, sığınmacıların zorda kalmaması için çok dikkatli bir dil kullanıyoruz” dedi.
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Türkiye’nin sığınmacı ve göçmenlerle 2011 yılından daha önce tanıştığını söyledi.  Fotoğrafın medyada kullanımın gücüne dikkat çeken ve Aylan bebek fotoğrafını anımsatan Özel, “Bu fotoğraf Avrupa’daki mülteci algısını değiştiren fotoğraftır. Bir sürü mecrada yayınlandı ve siyasetçilerin gözlerini açtı” dedi. Özel, sosyal medyayı “inanılmaz bir manipülasyon alanı” olarak niteledi.
27 yıldır haber kameramanlığı yaptığını anlatan Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, sığınmacı ve mülteci haberlerini kamera arkasından takip ettiklerini anlattı. “Görüntünün gücünün kanıtlanması”nda Aylan bebek örneğini anımsatan Polatel, “Derneğimiz 2015 yılında Aylan bebek olayından sonra, Türk toplumu ve de iletişim fakültesinde okuyan gençlerin konuya bakış açılarını öğrenmek için, Genç İletişimciler Yarışması düzenledi. Konu başlığı ise ‘mülteci’ydi. Bayrağı bırakacağımız gazeteciler olacak gençlerin, yarışmadaki haberlerde “ırkçılık” olarak değerlendirilebilecek haberler yapmadıklarını görmek bizleri sevindirdi.” dedi.
AVŞAR: “YEREL BASIN, ÇOK SESLİLİĞİN TEMİNATIDIR”
“Yerel Medyada Göç ve Mültecilerin Yeri” oturumunun moderatörlüğünü yapan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, yerel basının, çok sesliliğin teminatı olduğunu ifade etti. “Yerel basın bir millettin hakiki gücüdür” diyen Avşar, “kılcal damarlara kadar haber ağı oluşturan yerel medya çalışanları, göç ve sığınma hareketine konu olan insanlarla birlikte yaşayanlar olarak, konuya en hakim kişilerdir” şeklinde konuştu.
Türkiye’de yaşayan 4 milyondan fazla sığınmacının büyük çoğunluğunun kamplarda değil şehirlerde yaşadığını ifade eden Avşar, “yerel medya çalışanlarının gözüyle konuyu irdelememek çok büyük eksiklik olurdu” dedi.
 ÖZSOY: “GERİ GÖNDERME MERKEZLERİ’NDEKİ DONANIM HER İNSANIN İHTİYACINI KARŞILAYABİLİR”
Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, daha iyi bir yaşam standardı için ülkesini terk eden sığınmacı ve mültecilerin, gittikleri ülkelerde daha iyi yaşam standartlarına kavuşmaktan uzak yaşadıklarına değindi. Geri Gönderme Merkezleri konusunda bilgi aktaran Özsoy, 22 adet merkezde geçici olarak barındırılan 8.136 kişi olduğunu söyledi. Bazı basın yayın organlarının haberlerindeki olumsuz eleştirilere karşın Erzurum Aşkale’deki Geri Gönderme Merkezi örneğini anlatan Özsoy,  35 bin metrekare alana kurulan merkezdeki çocuk ve yetişkinler için eğitim, sosyal tesis ve sağlık hizmetlerini anlatarak, merkezin donanım olarak her insanın ihtiyaç duyabileceği imkanlara sahip olduğunu söyledi.
 YENİ: “GAZETECİLİK KİMLİĞİNİN YANINDA SEKTÖRÜMÜZÜ TEMSİL EDEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ DA BİRER TEMSİLCİSİYİZ”
Akdeniz Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Basın Buluşmaları’nın öğretici ve faydalı olduğunu belirterek, göç terminolojisi konusunda “bildiğimizi düşündüğümüz pek çok konuyu bilmediğimizi fark ettik” dedi.
Ege ve Akdeniz bölgeleri ağırlıklı yerel haberler yaptıklarını söyleyen Yeni, ulusalda çıkan haberlerin kaynağının da yerel gazeteciler olduğunu belirterek, “gazetecilik kimliğinin yanında sektörümüzü temsil eden sivil toplum kuruluşlarının da birer temsilcisiyiz” dedi.
“Gazeteciler olarak kullandığımız dile dikkat etmemiz gerekiyor” şeklinde konuşan Yeni, “yarattığımız algı nedeniyle provakatif hareketlere prim verecek yaklaşımlardan uzak durup, çatışma dili yerine sevgi, barış diline yakın haberler yapmalıyız” dedi.
 ÇELİK: “ÖTEKİLEŞTİRİCİ SÖYLEMLERDEN UZAK DURMAMIZ GEREKİYOR”
Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik, Basın Buluşmaları sayesinde Suriyeli gazetecilerle istişarelerde bulunma fırsatı yaratılmasının önemine değindi. “Biz Suriye’ye Suriye demiyoruz, aşağı diyoruz. Aynı şekilde Suriyeliler de Mardin için, yukarı diyorlar” şeklinde konuşan Çelik, “çünkü bizim toprak bütünlüğümüz var. Sınır çizilmiş olsa da, bizler o sınırı görmüyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’ye sığınmacı olarak gelene kadar iki ülke arasında karşılıklı ziyaretlerde bulurduk” dedi. Çelik, sığınmacılarla ilgili yapılan haberlerde “ötekileştirici söylemlerden uzak durmamız gerekiyor” diyerek birlik, beraberliğin kuvvetlendirilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı. Mardin’deki 120 bin civarında Suriyeli ile çok mutlu yaşadıklarını aktaran Mehmet Çelik, toplumun hem Suriyelilere hem Iraklılara kucak açtığını ve bugünkü durumun gelecekte çocuklara bırakılacak güzel bir miras olduğunu söyledi.
SURİYELİ GAZETECİLERİN GÖZÜNDEN TÜRKİYE
Basın Buluşmaları’nın son toplantısında “Suriyeli Gazetecilerin Gözünden Türkiye” oturumu gerçekleştirildi. Moderatörlüğü yürüten, MUDEM Genel Koordinatörü Safa Karataş, Basın Buluşmaları sayesinde Suriyeli ve Türk gazeteciler arasında iş birliğinin pekiştiğini söyledi.
Programın 3. Gününde, Yerel Medya’da Göç ve Mültecilerin Yeri toplantısında konuşan Syria TV Spikeri Aslan Allaz, “Bu toplantılar, son zamanlarda Suriye’de ve Türkiye’de yaşananlar açısından zamanlama olarak ve ortak iletişim açısından çok önemli. Suriyeli ve Türk gazetecilerin birbiriyle iletişim içinde olması çok değerli. Yüzlerce Suriyeli gazetecinin sesini aktarıyorum burada. Özgür medya, gerçeği dürüst bir şekilde aktaran medyadır.” dedi.
Gazetecinin vicdanlı olmasının ve doğru terminolojiyi kullanmasının önemine değinen Allaz, “Suriyeli gazeteciler olarak yaptığımız haberlerin toplum üzerinde nasıl etkisi olacağını değerlendiriyoruz” dedi.
“Ben Suriyeliyim ve Mülteciyim” diyen TV Spikeri Liana Dahdouh, herhangi birinin;  “üniversite hocasının, doktor veya gazetecinin” mülteci olabileceğini belirtti. Türkiye’de 6 yıl yaşadıktan sonra Almanya’ya gittiğini ama 2 yıl orada yaşadıktan sonra Türkiye’deki çevresini özlemesi nedeniyle geri döndüğünü belirten Dahdouh, “Suriyeliler de Türkler de kardeşlerdir. Gazeteciler olarak, gerçek bilgileri paylaşmak için platform oluşturmalıyız” dedi.
SGDD MÜLTECİ ÇOCUK KOROSU TÜRKÇE VE ARAPÇA ŞARKILARLA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI
Basın Buluşmalarının ilk gününde SGDD Mülteci Çocuk Korosu, Türkçe ve Arapça seslendirdikleri eserlerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Türkiye genelinde SGDD ofisleri ve merkezlerine bağlı olarak 13 çocuk ve gençlik korosu yer alıyor. Türk ve mültecilerden oluşan korolar, Ankara, Gaziantep, Mersin, Adana, Kayseri, İstanbul, Bursa, İzmir, Kırıkkale ve Karabük illerinde çalışmalarına devam ediyor.
VAN VE ANKARA TOPLANTILARI İLE 500’DEN FAZLA GAZETECİYE ULAŞILMASI PLANLANIYOR
Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları; Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan anlaşmalar çerçevesinde, Türkiye hükümetince uygun görülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’deki Irak ve Suriye Krizinden Etkilenen Sığınmacılar için Geliştirilmiş Destek” projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Van ve yine Ankara’da gerçekleştirilecek toplantılara, yerel ve ulusal medyadan 500’den fazla gazetecinin katılımı planlanıyor.  “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları” göç ve mülteci konularındaki yasal çerçeve hakkında yerel ve ulusal basının bilgilendirilmesini amaçlıyor.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Barbaros Kalkan, ameliyatsız estetikte "Rönesans Yöntemi"ni anlattı17 Ocak 2020
“Savunma Sanayiinde Devlet Alıcı Olursa Daha İyi Yerlere Geliriz”16 Ocak 2020
KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN SPORA BÜYÜK DESTEK15 Ocak 2020
Ayak Bileği Burkulmaları, Bağ ve Kirişlere Hasar Veriyor06 Ocak 2020
SELAMİ ŞAHİN VE SEMİJAZZ ORKESTRASI’NDAN UNUTULMAZ KONSER!04 Ocak 2020
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı03 Ocak 2020
MARJİNAL OYUN ÇIPLAK VATANDAŞLAR ZORLU CENTER'DA 02 Ocak 2020
MODANIN YENİ ADRESİ "esrastyle.com" LANSMANLA TANITILDI01 Ocak 2020
Her 3 Ofis Çalışanından 1’i Bel Ağrısı Yaşıyor31 Aralık 2019
Emel Yıldırım'ın ev sahipliği yaptığı kermeste ünlü isim Aşkım Kapışmak söyleşi düzenledi. 28 Aralık 2019
Başkan Akgün: Bizim dergahımızda umutsuzluğa yer yok!28 Aralık 2019
Başbakan Tatar TÜGEM 4. Büyük Buluşmasına Katıldı28 Aralık 2019
PALMARES ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU28 Aralık 2019
DECATHLON VE VODAFONE’DAN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DİJİTAL MAĞAZASI28 Aralık 2019
İŞ ADAMI A. EMİN ÜSTÜN HAYATINI KAYBETTİ28 Aralık 2019
Asgari ücretteki farkı devlet ve işveren birlikte sırtlanmalı28 Aralık 2019
Porsche Club İstanbul 15. yılını kutladı28 Aralık 2019
“SIFIR BİR” EKİBİNDEN YENİ YIL SÜRPRİZİ 10 OCAK’TA SİNEMALARDA28 Aralık 2019
11. İstanbul Edebiyat Festivali Ödülleri Sahiplerini Bulacak28 Aralık 2019
Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Canlansın!27 Aralık 2019
TÜRK KIZILAY 2020 HEDEFLERİNİ BELİRLEDİ26 Aralık 2019
SOĞUK HAVALARIN SİNSİ HASTALIĞI RAYNAUD FENOMENİ26 Aralık 2019
Pera Müzesi’nden Fotoğrafın İncelikleri Üzerine İki Sanatçı Atölyesi!26 Aralık 2019
SAĞLIKLI YILBAŞI SOFRASI İÇİN 8 ÖNEMLİ KURAL!26 Aralık 2019
DOYUYO! AKASYA'DA YENİ ŞUBESİNİ AÇTI26 Aralık 2019
ÇOCUKLARDA SIK GÖRÜLEN 4 ORTOPEDİK HASTALIK25 Aralık 2019
KIŞIN BU BESİNLERLE GÜÇLENİN!24 Aralık 2019
Ailelerin en büyük endişesi ‘ateşli havale’24 Aralık 2019
İŞ YERİNDE ENERJİNİZİ ARTTIRMANIN 7 YOLU23 Aralık 2019
KIŞIN CİLT KURULUĞUNA KARŞI 12 ÖNEMLİ KURAL!23 Aralık 2019
BEBEKLERİ AĞLATAN 11 NEDEN23 Aralık 2019
PARMAĞINDAKİ UYUŞMA SAYESİNDE PANKREAS TÜMÖRÜNDEN KURTULDU23 Aralık 2019
Ülke ülke dolaşıp dünyaya logolu çikolata satıyor!22 Aralık 2019
ALANYA'NIN FIRTINASI ALNININ AKIYLA GERİ DÖNDÜ20 Aralık 2019
‘Kurtberk’ oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekiyor19 Aralık 2019
ÜSKÜDAR’DA HALUK LEVENT GECESİ16 Aralık 2019
‘Getir’ market ürünlerini dakikalar içinde Ankaralıların ayağına getiriyor16 Aralık 2019
Ece Seçkin ile Trump Cadde'de Erken Yeni Yıl Kutlaması12 Aralık 2019
Marmara Forum’da Ceza Rüzgârı Esti10 Aralık 2019
Sezen Aksu, Meral Okay Adını Hatıra Ormanı İle Yaşatacak09 Aralık 2019
EMLAK KONUT GYO VE GALATASARAY SPOR KULÜBÜ ANLAŞTI06 Aralık 2019
12 SANATÇININ ORTAK SERGİSİ ‘DEVRİDAİM’ CKM’DE04 Aralık 2019
SESSİZ SİNEMA GÜNLERİ’NDE SİNEMANIN BİLİNMEYENLERİ03 Aralık 2019
‘Getir’ market ürünlerini dakikalar içinde İzmirlilerin ayağına getiriyor01 Aralık 2019
Özdemir Erdoğan en sevilen şarkılarıyla İş Sanat’taydı28 Kasım 2019
Yurt dışında 4 bin 400 mağazaya ulaşan Türk markalarına bu yıl MAPIC’te en büyük talep Avrupa ve Rusya’dan geldi 22 Kasım 2019
Promosyon sektöründe istihdam artacak!22 Kasım 2019
Oyun ve espor Gaming İstanbul’da20 Kasım 2019
Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı haritası açıklandı20 Kasım 2019
YENİ ANİMASYON SERİSİ ‘LEGO® CITY ADVENTURES’ 25 KASIM’DA BAŞLIYOR20 Kasım 2019
KSS projeleri çalışan bağlılığı sağlıyor20 Kasım 2019
Yeni Yıl Sofralarının Olmazsa Olmazı; Divan Hindisi18 Kasım 2019
ISINIRKEN TASARRUF ETTİREN ÇÖZÜMLER KOÇTAŞ’TA18 Kasım 2019
Pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık çok daha kolay!18 Kasım 2019
Pera Müzesi’nden “Semplice Quartet” ile Sohbet ve Bach Dinletisi18 Kasım 2019
İSKİ ÜÇ İLERİ BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ YAPIYOR18 Kasım 2019
Sanat Akademisi, Aldığı Ödüllerle İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması’na Damga Vurdu18 Kasım 2019
İzzet Keribar’ın sergisi, 23 Kasım’a dek FMV Galeri Işık’ta18 Kasım 2019
ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN EN GÜZEL HEDİYE SEÇENEKLERİ PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA18 Kasım 2019
TEGV’in Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı18 Kasım 2019
Kış Aylarında Su İçmeyi İhmal Etmeyin!18 Kasım 2019
Kış Aylarında Su İçmeyi İhmal Etmeyin!18 Kasım 2019
Genç Sanatçı Edis’in Figürü Madame Tussauds İstanbul’da Yer Alacak!18 Kasım 2019
MÜSİAD Uluslararası Diplomasi Zirvesi Düzenliyor18 Kasım 2019
Z. Altan Elmas: “Konut satışında sene sonuna doğru toparlanma devam ediyor.” 18 Kasım 2019
7. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’na Davetlisiniz!18 Kasım 2019
Altınyıldız Classics ile yeni sezona geçişte katmanlı giyim trendi! 18 Kasım 2019
FEVZİ GANDUR LOGISTICS 5 YILDIR EN İYİLER ARASINDA18 Kasım 2019
Hepsiburada, ECHO Awards’a damgasını vurdu18 Kasım 2019
BASIN DAVETİ - CNR Fashionist ziyaretçilerine kapılarını açıyor 18 Kasım 2019
Büyükçekmece Belediyesi, Gorna Oryahovitsa Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı18 Kasım 2019
Basın Bülteni: Can Bonomo“Şehrin İyi Hali” konserinde üniversiteli gençlerle birlikte olacak 18 Kasım 2019
Biznet Basın Bülteni: Biznet Bilişim, “2. EKS Siber Güvenlik Konferansı”nı gerçekleştirdi.18 Kasım 2019
Röportaj Önerisi : Bebek Başına Yılda 4 bin TL Harcama18 Kasım 2019
TÜRK GÖLGE OYUNU VE SERGİSİNE KAĞITHANELİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ18 Kasım 2019
Kartal Belediyesi’nden Personele Yönelik “Organ Bağışı” Konferansı18 Kasım 2019
ABDİ İBRAHİM, AFRİKA'DA YATIRIM FIRSATLARINI DEĞERLENDİRDİ18 Kasım 2019
Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i prematüre olarak dünyaya geliyor ve hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Türkiye’nin ilk hazır bebek bezi markası Prima, prematüre bebeklerin mücadelesinde yanlarında olmak için Prematüre Gücü projesini 2 yıldır sürdürüyor. Bu kapsamda yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde çalışan 100 hemşireyle 10 bin saati aşan çalışmaların sonucunda, Türkiye’nin prematürelere özel en küçük tasarladı ve 500 binin üzerindeki prematüre bezini Türkiye genelindeki hastanelere bağışladı. Küçük kahramanların büyük mücadelesine destek olan Prima ayrıca El Bebek Gül Bebek Derneği ile iş birliği yaparak prematüre ebeveynlerinin de yanında oldu. Prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla yürüttüğü faaliyetlere aktarılmak üzere Anne Bebek Fonu’na bağış yaptı ve Anne Bebek Uyum Odası açılması için katkıda bulundu. Ayrıca Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu kurarak Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik seminer ve eğitimler düzenledi. Prima Prematüre Gücü projesinin kapsamını genişleten Prima bu yıl da alınacak her Prima paketi için hastanelere 1 prematüre bez bağışında bulunacak. Her bir Prima paketi prematüre bez bağışına dönüşecek! Dünyaya gelen her bebeğin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak amacıyla bugüne dek pek çok ilke imza atan Prima, herkesi bu yıl hayata geçirdiği “1 paket bebek bezi, 1 prematüre bez bağışı” kampanyasına davet ediyor. CarrefourSa ile iş birliği gerçekleştirerek satın alınan her bir Prima paketi için prematüre bez bağışında bulunacak. Şu ana kadar 500 bini aşkın bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima, ebeveynlerin de desteği ile bu rakamı iki katına çıkarmayı hedefliyor. P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bebek Bakım ve Kadın Bakım Kategorilerinden Sorumlu Marka İletişim Müdürü Tunahan Kafa hayata geçirdikleri projeyle ilgili şunları söyledi: “Prematüre bebekler hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Prima olarak, küçük kahramanların yanındayız ve bu konuda farkındalık yaratmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Son iki yıldır sürdürdüğümüz Prematüre Gücü projemiz ile yüz binlerce bebek bezini hastanelere bağışlamakla yetinmedik ayrıca ‘Mutlu ebeveynler, mutlu ve sağlıklı bebekler’ stratejisiyle de hareket ederek bu konuda eğitimler düzenledik. Bu projemizi her yıl daha da büyütürken bu yıl da alınacak her Prima paketi için hastanelere bir prematüre bez bağışında bulunacağız. Tüm ebeveynleri bu harekete katılmaya davet ediyoruz. Hep birlikte küçük kahramanlarımıza destek olabiliriz.” Eğitim alan ebeveynlerden %98’i geleceğe dair daha umutlu hissettiğini söyledi Prima, “Prematüre Gücü” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl ise El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu’na prematüre bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda bağışta bulunarak “Anne Bebek Uyum Odası”nı açtı ve prematüre bebeği olan ebeveynlerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşmalarına destek oldu. İstanbul Tıp Fakültesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde açılan Anne Bebek Uyum Odası’ndan yılda 900 ebeveyn ve prematüre bebek faydalandı. Tüm bunların yanı sıra yine El Bebek Gül Bebek Derneği ile iş birliği yapan Prima, Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu’nu kurarak Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik bilgilendirici seminer ve eğitimler düzenledi. Prematüre ebeveynlerin fiziksel ve duygusal olarak ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak amacıyla şu ana kadar yüzlerce kişiye eğitim düzenledi. Eğitim alan ebeveynlerden %98’i geleceğe dair daha umutlu hissettiğini söylerken, %95’i sorunlarla daha iyi başa çıkabileceğini söyledi. Eğitimler sonucunda ayrıca ebeveynlerden %99’u kendisini desteklenmiş hissettiğini belirtti. *Kampanya 17 Kasım - 17 Aralık 2019 tarihleri arasında satın alınan her Prima paketi için geçerlidir. Prima Hakkında: Prima, P&G’nin lider bebek bezi olan Pampers’ın Türkiye’deki marka ismidir. Prima, Türkiye’nin 1986 yılında piyasaya sunulan ilk hazır bebek bezi olarak ilk günden bu yana pazar liderliğini koruyor. Annelerin ihtiyaçlarına göre ürünlerinde yeniliklere imza atan Prima; 1999 yılında hala sadece Prima’da bulunan “losyon bakım şeritleri”ni, 2000 yılında da ilk kez “nefes alan pamuksu dış yüzeyi” Türk tüketicisinin beğenisine sundu. 2003 yılında Prima, Tam Koruma ile daha geniş bel bantları ve daha yüksek emicilik gücü ile sızıntıları önleyerek bebeklerin daha rahat etmesini sağladı. 2004’te piyasaya sunduğu “Prima New Baby Yenidoğan” ürünü ise “İkili Koruma” Sistemi ile idrarın yanı sıra yenidoğana özgü yumuşak dışkının da emilmesini sağlayan yenidoğana özel ilk bebek bezi oldu. 2005 yılında hem ürün gamını Türkiye’nin ilk ve tek anatomik şekilli ürün gamı haline getirmiş hem de bebeklerin değişik gelişim aşamalarındaki farklı ihtiyaçlarının aynı bebek bezi ile karşılanamayacağından yola çıkarak, bebeklerinin gelişimlerinin her aşaması için farklı teknolojiler ile üretilmiş farklı ürünler geliştirmiştir. 2006 yılında Yeşil Ekstra Kuru tabakalı bebek bezini ve 2007 yılında da ilk mis kokulu bebek bezini tüketicileri ile buluşturmuştur. 2010 yılında ise Prima’nın en kuru ve en ince bezi, yeni Dry Max Teknolojisi ile Prima Premium Care’i annelere sunmuştur. 2005 yılında 360 derece esnek bel teknolojisine sahip külot gibi bir kerede kolayca giydirilen ve pratik bir şekilde çıkarılabilen Prima külot bezi tüketiciler ile buluşturmuştur.18 Kasım 2019
“Prematüre Gücü” projesi büyüyerek devam ediyor!18 Kasım 2019
Rallikros Şampiyonları Körfez'de Belirlenecek18 Kasım 2019
Evinizi 1 Saat İçinde 6 Defa Havalandırın18 Kasım 2019
Yemen Türküsü Yeni Yorumuyla #BağımızVar Platformunda18 Kasım 2019
DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM18 Kasım 2019
DAVETLİSİNİZ!! BRANDROOM NİŞANTAŞI'NDA YAŞAM ENERJİNİZİ FENG SHUI İLE YÜKSELTİN!18 Kasım 2019
Bayburt ve çevre illerde yaşayanlar BMC’nin otobüsü ile Baksı Müzesi’ne taşınacak18 Kasım 2019
SECURITAS İTFAİYE VR İLE YANGIN SİMÜLASYONU EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR18 Kasım 2019
Sayın Genç Kuşak Aktüel Dergisi - İSTANBUL Yazıişleri, TÜRKİYE’NİN İLK KADIN MİTİNGİ 100 YAŞINDA!18 Kasım 2019
EMAAR SQUARE MALL MACHKA MAĞAZASINDA ÖZEL BULUŞMA18 Kasım 2019
Philips TV, Bowers & Wilkins işbirliğiyle üretilen iki yeni OLED+ modelini tanıttı18 Kasım 2019
TÜRKİYE’DEKİ MÜZE SAYILARI İKİ KATA YAKIN ARTTI18 Kasım 2019
Hiç Kimsenin Öyküsü’ Adlı Tiyatro Oyunu, Kartal’da Sahnelendi18 Kasım 2019
SANAT VE CEMİYET DÜNYASI PREMATÜRE DOĞUMLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ18 Kasım 2019
SANAT VE CEMİYET DÜNYASI PREMATÜRE DOĞUMLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ18 Kasım 2019
Gastronominin dünya starları 30 Kasım’da Gastromasa’da18 Kasım 2019
Türkiye genelindeki ortalama kira fiyatları düştü18 Kasım 2019
GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül18 Kasım 2019
TÜYAP ESKİŞEHİR İNŞAAT FUARI SONA ERDİ18 Kasım 2019
Yatırımlarına doğru yön vermek isteyen Fon Bilen’e soracak18 Kasım 2019
EKONOMİ İÇİN YEŞİL IŞIK: YENİLENEBİLİR ENERJİ18 Kasım 2019
SİNEMA TARİHİNİN KLÂSİKLERİ VE GİZLİ HAZİNELERİ 25. GEZİCİ FESTİVAL’DE18 Kasım 2019
Aktif Bank’ın Afrika çıkarması sürüyor18 Kasım 2019
PROMETEON’DAN KAMYON VE OTOBÜSLERE ÖZEL KIŞ LASTİĞİ SERİSİ; PIRELLI “W:01”18 Kasım 2019
SAÇ DÖKÜLMELERİNE KENDİ HÜCRELERİNİZLE “DUR” DEYİN!18 Kasım 2019
İSTANBUL BLUE NİGHT İLE TEOMAN, 20 KASIM’DA ROCK MÜZİKSEVERLERLE BULUŞACAK!18 Kasım 2019
“GÜNÜMÜZ SANATI // BİR MUAMMA” SEMİNER DİZİSİ BAGER AKBAY’IN İLE DEVAM EDİYOR 18 Kasım 2019
SANAT VE CEMİYET DÜNYASI PREMATÜRE DOĞUMLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ18 Kasım 2019
BETÜL EREN IŞIK İLE MERTER VE İŞ DÜNYASINI KONUŞTUK18 Kasım 2019
GELECEĞİN TASARIMCILARI ÖDÜLLERİNİ ALDI17 Kasım 2019
17 ARALIK’TA MELEKLER ŞEHRE İNİYOR15 Kasım 2019
BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ15 Kasım 2019
AMERİKA'YI SALLAYAN TÜRK MANKEN 'KAAN AKINCI' 15 Kasım 2019
BEBEĞİNİZE SEVGİNİZ EĞİTİME DESTEK OLUN!15 Kasım 2019
PTT AŞ ÇALIŞANLARINDAN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK15 Kasım 2019
PTT AŞ ÇALIŞANLARINDAN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK15 Kasım 2019
ÖZEL ÇOCUKLARA EĞİTİM DESTEĞİ 15 Kasım 2019
BEE’O UP ÇOCUKLARINIZI KIŞA HAZIRLIYOR15 Kasım 2019
REÇETE MALİYETLERİNİN YÜZDE 14'ÜNÜ ANTİBİYOTİKLER OLUŞTURUYOR15 Kasım 2019
SOLGUN VE CANSIZ CİLDİNİZE VEDA EDİN! 15 Kasım 2019
BÜYÜKÇEKMECE'DE YELKEN ŞÖLENİ BAŞLIYOR! 15 Kasım 2019
KASIM AYI JOLLY JOKER İLE BİR BAŞKA GÜZEL!15 Kasım 2019
TÜRKİYE, EURO 2020 BİLETİNİ KAPTI15 Kasım 2019
PANTENE’İN YENİ MARKA ELÇİSİ DEMET ÖZDEMİR OLDU!14 Kasım 2019
ONLARA HASTA DEĞİL DİYABETLİ DEYİN! 14 Kasım 2019
“DÜNYANIN EKMEĞİ” ETKİNLİĞİ 14 Kasım 2019
ANTAKYALI KADINLAR HİLTON İSTANBUL BOSPHORUS'UN MUTFAĞINDA14 Kasım 2019
DÜNYANIN EN BÜYÜK TARIM FUARI 14 Kasım 2019
POTANIN YILDIZLARI PREMATÜRE BEBEKLER İÇİN BİR ARAYA GELECEK14 Kasım 2019
TÜRK TELEKOM ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR14 Kasım 2019
TÜRKİYE'DE 7 MİLYON KİŞİ DİYABETLE MÜCADELE EDİYOR14 Kasım 2019
PERAKENDE ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR 14 Kasım 2019
İZZET KERİBAR'IN SERGİSİ! 14 Kasım 2019
3 BOYUTLU AKCİĞER NAVİGASYON SİSTEMİ'NE YENİ ÖDÜL14 Kasım 2019
FATİH ÖZGÜVEN’İN SEÇTİĞİ FİLMLER 25. GEZİCİ FESTİVAL’DE!14 Kasım 2019
BİLETİNİ ŞİMDİDEN AL ARA TATİLDE YILDIZLARLA YILDIZ OL! 13 Kasım 2019
SPORCU ÖN ÇAPRAZ BAĞ SAKATLIĞINA İNANMAZSA ATLATAMAZ13 Kasım 2019
DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ’NDE MİNİK MUCİZELER VE ONLARI HAYATTA TUTANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK13 Kasım 2019
DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ’NDE MİNİK MUCİZELER VE ONLARI HAYATTA TUTANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK13 Kasım 2019
ARA TATİLİ VERİMLİ GEÇİRMEK İÇİN 5 ÖNERİ13 Kasım 2019
ANADOLU’NUN KAYIP HAZİNELERİ PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA13 Kasım 2019
BJK NEVZAT DEMİR TESİSİ13 Kasım 2019
DİVAN ERBİL'DEN YENİ YILA ÖZEL PROGRAM 13 Kasım 2019
ORGAN BAĞIŞIYLA SEKİZ KİŞİNİN HAYATINI KURTARMAK MÜMKÜN 13 Kasım 2019
NESTLE PURİNA'YA FELİS'TE ÇİFTE ÖDÜL! 13 Kasım 2019
ÇOCUKLARA KLASİK MÜZİĞİ 'OYUN' İLE SEVDİRDİ 13 Kasım 2019
SİGARADAN UZAK DUR, KANSERE KARŞI ÖNLEMİNİ AL!13 Kasım 2019
DİYABET HAKKINDA DOĞRU SANILAN 14 YANLIŞ!13 Kasım 2019
Otizmli çocuklar müşterilere servis yapıp, ürünlerini sergiliyorlar11 Kasım 2019
TÜYAP Kitap ve Sanat Fuarları Sona Erdi11 Kasım 2019
TEB Akıl Fikir Yarışması 13 yaşında!11 Kasım 2019
Versace’den Sanatsal Bir Tasarım11 Kasım 2019
“SÜPER İYİ GÜNLER” OYUNU ÖDÜLLERLE SEZONU AÇTI.11 Kasım 2019
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI11 Kasım 2019
MODANIN KÜRESEL CAZİBE MERKEZİ LESHOW İSTANBUL, 2. KEZ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR!11 Kasım 2019
Hedef spor yapan Türkiye08 Kasım 2019
BU YILKİ ŞAMPİYON ODEABANK!07 Kasım 2019
OTOMOBİL SPORLARINDA 4 FARKLI ORGANİZASYON07 Kasım 2019
FİL NECATİ, ‘YOUTUBER’ OLDU!07 Kasım 2019
MEME KANSERİNDE EN ÖNEMLİ KONTROL ELLE MUAYENE07 Kasım 2019
ÇOCUKLAR KIŞA SAĞLIKLA HAZIRLANIYOR07 Kasım 2019
MESLEK VE HOBİ EGZAMA SEBEBİ OLABİLİR 07 Kasım 2019
TÜYAP KÜLTÜR FUARLARI ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU 07 Kasım 2019
ETKİLİ İLETİŞİMİN, YÜZDE 60’I BEDEN DİLİ07 Kasım 2019
YENİ YIL YENİLENEN CİLDİNİZLE DAHA GÜZEL!07 Kasım 2019
SİGARA VE ALKOL, KÜME BAŞ AĞRISINDA RİSK FAKTÖRÜ 07 Kasım 2019
ARZU SABANCI FOR KOTON ALIŞVERİŞ PARTİSİ07 Kasım 2019
KLASİK BALENİN BÜYÜLÜ MASALI UYUYAN GÜZEL07 Kasım 2019
PRİMA'DA BEBEKLERİN HASSAS CİLDİNE ÖZEL 07 Kasım 2019
SAĞLIK HİZMETLERİ DE 'ONLİNE' OLUYOR 06 Kasım 2019
CEYDA DÜVENCİ'NİN YOLCULUĞU 06 Kasım 2019
VODAFONE İSTANBUL MARATONU’NA ÜNLÜ AKINI06 Kasım 2019
YARATICI MUTFAK ÇÖZÜMLERİ TİKTOK'TA 06 Kasım 2019
SAATLERLE YARIŞILDI, MUSTAFA REŞAT BEBEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU!06 Kasım 2019
‘OTİZMİN FARKINDAYIM, ONLARIN YANINDAYIM’06 Kasım 2019
2020, AMELİYATSIZ DEĞİŞİM YILI OLACAK06 Kasım 2019
KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİNDE TEK ÇARE NAKİL! 06 Kasım 2019
İSTANBUL’DAKİ EN BÜYÜK SHOWROOM'U İLE MODOKO'DA!06 Kasım 2019
TÜRK SİNEMASI ARAMA ÇALIŞMASININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİ06 Kasım 2019
25 YAŞINA KADAR HİÇ CAZ DİNLEMEDİ!06 Kasım 2019
SPOR CAMİASINDA EKİM AYININ 'EN'LERİ!06 Kasım 2019
ERKEK ARKADAŞIM BİR FEMİNİST!06 Kasım 2019
SİMAY BÜLBÜL’ÜN YENİ HİKAYELERİ YENİ MEKANINDA06 Kasım 2019
İYİLİK DERNEĞİ RESULAYN'DA İYİLİK YARIŞINDA03 Kasım 2019
İYİLİK DERNEĞİ RESULAYN'DA İYİLİK YARIŞINDA03 Kasım 2019
İYİLİK DERNEĞİ RESULAYN'DA İYİLİK YARIŞINDA03 Kasım 2019
7. Mersin Narenciye Festivali tüm coşkusuyla başladı02 Kasım 2019
Bereket Döner, Erzurum MNG AVM şubesi törenle açıldı02 Kasım 2019
Tofaş ve Microsoft’tan Dijital Dönüşümde Örnek Proje!02 Kasım 2019
2020 YAZ ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI BAŞLADI02 Kasım 2019
Küçükler Keşif Dünyası’na Katılsın, Eğlenirken Öğrensin!02 Kasım 2019
NESLİHAN DEMİR VE KEREM GÖNLÜM, VODAFONE MARATON TAKIMI’NDA02 Kasım 2019
DEMİRÖREN MEDYA, 38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI'NDA 01 Kasım 2019
‘KEŞANLI ALİ DESTANI’ KARTAL'DA SAHNELENDİ01 Kasım 2019
NİŞANTAŞI’NDA KORKUNÇ GECE!01 Kasım 2019
İYİLİK HEP BİRLİKTE ELELE01 Kasım 2019
BEYLİKDÜZÜ’NDE SONBAHAR SANATLA GEÇECEK01 Kasım 2019
KASIM AYI CAPACİTY'DE KEYİFLİ YOGA! 01 Kasım 2019
TERMİNATÖR: KARA KADER ÖN GÖSTERİMİNE YOĞUN İLGİ 01 Kasım 2019
ORGAN BAĞIŞIYLA İLGİLİ DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!01 Kasım 2019
SCOUTİUM,TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SCOUTİNG EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ01 Kasım 2019
MÜSLÜM GÜRSES’İN MAHZENDEKİ ŞARKILARI SİZLERLE!..01 Kasım 2019
GLORİA JEAN’S COFFEES TÜRKİYE’DEN ÖNEMLİ BİR ADIM!01 Kasım 2019
“İBLİS BURGER” BAŞ DÖNDÜRECEK01 Kasım 2019
BEKLENEN FRAGMAN YAYINLANDI 01 Kasım 2019
DOĞU İLE BATININ BULUŞTUĞU ŞEHİRDE TARİH VE MİSAFİRPERVERLİK BİR ARAYA GELİYOR01 Kasım 2019
‘POZİTİF OLMA’ KURALI MUTLULUK GETİRİYOR!01 Kasım 2019
8 ARALIK'A UZATILDI01 Kasım 2019
KADINLARDA HAYAT KURTARAN TESTLER01 Kasım 2019
TENDYOL KASIM AYINDA ALIŞVERİŞ FESTİVALİ YAŞATACAK 01 Kasım 2019
BUKALEMUN 4 KASIM'DA CRR'DE! 01 Kasım 2019
HAMZA HAMZAOĞLU SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ!01 Kasım 2019
UZUN SÜREN BOĞAZ AĞRISI GIRTLAK (LARENKS) KANSERİNİ DÜŞÜNDÜRÜYOR!01 Kasım 2019
“ESKİ KÖKLER, YENİ YAPRAKLAR”31 Ekim 2019
HER VÜCUT TİPİNE UYGUN TAKIM ELBİSELER31 Ekim 2019
2019 YILIN BİLETİ HEYECANI BAŞLIYOR31 Ekim 2019
SELÇUK YÖNTEM “BENİM ADIM FEUERBACH” İLE İKÜ’DE31 Ekim 2019
BASİT AMA ÖĞRENEMİYORLAR! 31 Ekim 2019
NECİLE TEVFİK ARŞİVİ AÇIKLAMALI KATALOĞU31 Ekim 2019
GÖRMEMENİZİN NEDENİ GÖZLERİNİZ DEĞİL31 Ekim 2019
JEHAN BARBUR MAZLUM ÇİMEN’İN PROJE ALBÜMÜNDE!31 Ekim 2019
HOCALARIYLA KAMERA KARŞISINDA31 Ekim 2019
BİGCHEFS SOFRASINDA YENİ RENKLER MENÜDE NEFİS LEZZETLER31 Ekim 2019
BEBEĞİNİZİN KAFASINDA ŞEKİL BOZUKLUĞU VARSA DİKKAT!31 Ekim 2019
BİTKİ ÇAYLARINI TÜKETİRKEN DİKKAT!31 Ekim 2019
TİYATRONUN USTA İSMİ GÖNÜL ÜLKÜ KADIKÖY’DE ANILIYOR31 Ekim 2019
DÜNYA KUKLALARI METROPOL İSTANBUL'DA31 Ekim 2019
DOMİNO'S TARZI 'DÜRÜMOS' İŞTAH KABARTIYOR!31 Ekim 2019
SARAN GROUP 19’UNCU SPOR SALONUNU KIRIKKALE’DE AÇTI30 Ekim 2019
TÜRKİYE'DEKİ İLK GÖSTERİMİNİ ANTALYA'DA YAPTI30 Ekim 2019
STRES ÇENE EKLEMİNİN ÇIKMASINA NEDEN OLABİLİR!30 Ekim 2019
ÜNLÜ SPORCULARDAN “ÇOCUKLAR İÇİN KOŞ” ÇAĞRISI!30 Ekim 2019
DERMACEUTİC HYAL CEUTİC İLE CİLDİNİZ NEME DOYSUN30 Ekim 2019
TÜRK AYAKKABILARI DÜNYADA LİDER30 Ekim 2019
ENGELSİZ YAŞAM VAKFI YILMAZ MORGÜL İLE KONSER TURUNDA30 Ekim 2019
FUTBOLUN SOL AYAĞI FUTSOL ÇIKTI30 Ekim 2019
KELEBEK HASTALARINA KADINLAR SAHİP ÇIKTI 30 Ekim 2019
KELEBEK HASTALARINA KADINLAR SAHİP ÇIKTI 30 Ekim 2019
DÜNYADA HER 6 ÇOCUKTAN BİRİ TÜRK ÇORABI GİYİYOR30 Ekim 2019
DANIŞMANINIZI SEÇİN HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN 30 Ekim 2019
HAVALAR SOĞURKEN SAĞLIKLI KALMANIN YOLLARI30 Ekim 2019
ŞİRKET İÇİNDE USB BELLEK KULLANIMINA DİKKAT!30 Ekim 2019
ANIL KIRKYILDIZ’IN, İLK ALBÜMÜ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU!30 Ekim 2019
Getir trafikte kalıcı bilinç için kolları sıvadı25 Ekim 2019
MİMİKLERE DİNAMİK DOKUNUŞ25 Ekim 2019
ERGOTERAPİ, BİREYİN BAĞIMSIZLIĞINI KAZANMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNUYOR25 Ekim 2019
STRES, KADINLARIN KALBİNİ DAHA ÇOK ETKİLİYOR!25 Ekim 2019
İNME RİSKİNE KARŞI 6 ETKİLİ ÖNERİ25 Ekim 2019
DİŞ GÖRÜNTÜLEMESİNDEKİ RADYASYON MİKTARI SANDIĞINIZDAN DAHA AZ!25 Ekim 2019
CEM YILMAZ’A BAŞKENTLİLERDEN BÜYÜK İLGİ25 Ekim 2019
AYHANCAN SÜPER KUPA FİNALİ İÇİN MEKSİKA'DA!24 Ekim 2019
“NEV NEFES” BULUŞMASI TÜRKÜLERİYLE, TÜM İSTANBULLULARI ÜSKÜDAR’DA24 Ekim 2019

Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1