Ana Sayfa > GÜNCEL

MEDYA VE MÜLTECİLER BASIN BULUŞMASI'NDA SURİYE GERÇEĞİ EL ALINDI
Flaş Haber
05 Kasım 2019
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı yapıldı. İzmir Karaca Otel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Türk ve yabancı basın mensupları katıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı yapıldı. İzmir Karaca Otel Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Türk ve yabancı basın mensupları katıldı.


Basın buluşmalarının açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, SGDD’yi kutlayarak, “çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ülkemizde bu işi sivil toplum kuruluşları yapmazsa başka kim yapacak. Farklı ülkelerin çocuklarından oluşan çocuk korosunu da çok beğendim. Projeyi kim geliştirdiyse kutluyorum” dedi. Akarca, Türkiye’nin sığınmacı politikası ile tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi. Akarca, “Belki de dünyada ‘Tanrı misafiri’ diye bir deyimi olan tek ülke biziz” dedi
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Mülteci Destek Derneği (MUDEM) tarafından düzenlenen “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”nın ikinci toplantısı 1-3 Kasım tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi. Basın buluşmalarının açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, SGDD’yi kutlayarak, “çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ülkemizde bu işi sivil toplum kuruluşları yapmazsa başka kim yapacak. Koroda şarkı söyleyen mülteci çocuklar da cıvıl cıvıllar, hepsini kutluyorum” dedi. Akarca, Türkiye’nin sığınmacı politikası ile tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi. Akarca, “Belki de dünyada ‘Tanrı misafiri’ diye bir deyimi olan tek ülke biziz” dedi.
 OK: “TÜRKİYE’DE 192 ÜLKEDEN 5 MİLYON YABANCI YAŞIYOR”
Basın Buluşmalarının açılışında söz alan T.C. İçişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, herkesin birer göçmen olduğunu belirterek, Türkiye’nin göç konusunda çok iyi bir sınav verdiğini söyledi. Göçün bir yolculuk olduğunu ve hiçbir zaman bitmeyeceğini kaydeden Gökçe Ok,  son verilere göre Türkiye’de 192 ülkeden 5 milyon 60 bin civarında yabancının yaşadığını kaydetti. Türkiye’nin göç konusunu yönetmek için kısa sürede olağanüstü bir kapasite geliştirdiğini vurgulayan Ok, “haberin peşinden koşanın aklından çıkarmayacağı 2 şey; insanlık ve vicdandır dostlar. Coğrafya bir kaderdir ve biz o kadere, vefa borcunu ödüyoruz” dedi.
Medyaya da  büyük görevler düştüğünü belirten Gökçe Ok, “Uluslararası terminolojiye hakim olmalıyız. Ortak bir akılla, ortak bir dil oluşturmalıyız. Sosyal medya, tv gazeteciliği, yazılı basın gibi pek çok mecra var. Mecra değişse de ortak bir dili kullanmalıyız” dedi.
İBRAHİM KAVLAK: “DÜNYADA EN FAZLA MÜLTECİ AĞIRLAYAN ÜLKE TÜRKİYE”
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, son 6 yıldır dünyada en fazla mülteci ağırlayan ülke olan Türkiye’nin, göçü yönetmek için yüksek standartlarda kanuni düzenlemeler yaptığını söyledi. Kavlak, “Sorumluluktan kaçmaya çalışan birçok ülke varken, T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü gibi bir teşkilat ile bu nüfus akınını karşılayan siyasi otoritenin çabaları tüm dünyaya örnek olmuştur” dedi.
Sosyal uyum konusunda yerel medyaya büyük rol düştüğünü belirten Kavlak, “yaşadıkları yerlerin nabzını en iyi bilen ve yaygın medyada gördüğümüz haberlerin birçoğunun asıl mimarı yerel basın mensupları, meslekleri ile kamuoyunun algısının oluşmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Haberlerde kullanılan dil, konuyla ilgili doğru terminolojiye hakimiyet gibi konular, ülkemizin dünyada örnek olan çalışmalarına büyük katkılar sağlayabilecek güçtedir” diye konuştu.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde dört yıldır düzenledikleri Basın Buluşmaları’na bugüne kadar 2 bine yakın gazetecinin katıldığını anlatan Kavlak, “Son iki yıldır Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle gerçekleştirdiğimiz “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları”mız kapsamında Van ve Ankara’da gerçekleştireceğimiz bu seneki buluşmalar ile 500 gazeteci dostumuzla daha buluşacağız” dedi.
BELLOT: “TÜRKİYE DÜNYANIN YAPAMADIĞINI YAPTI”
AB Türkiye Delegasyonu Uluslararası İş Birliği Sorumlusu Pierre-Yves Bellot, mülteciler için yardım programının nasıl işlediği konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Avrupa Birliği ve Türkiye’nin göç konusunda gösterdiği iş birliğinin önemini vurgulayan Pierre-Yves Bellot, “Türkiye, şimdiye kadar krizi çok iyi ve istisnai bir şekilde yönetti” dedi. Türkiye’nin son derece başarılı bir şekilde, eşi görülmemiş büyüklükte mülteci nüfusuna ev sahipliği yaptığını belirten Bellot, 2016 Mart ayında imzalanan “Mülteciler İçin Mali Yardım Programı” kapsamında Avrupa Birliği’nin 6 milyar Euro yardımda bulunmak üzere taahhütte bulunduğunu söyledi.
COŞKUN ARAL: “YEREL MEDYA DÜNYADA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYEDE DE İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ”
“Deneyimlerle Göç” oturumunda konuşan gazeteci / belgesel ve film yapımcısı Coşkun Aral, Türkiye’nin mülteciler konusunda önemli ve örnek bir çaba gösterdiğini vurguladı. Yerel medyanın önemine değinen Aral, “Ben de yerel medyadan geliyorum. Siirt’te ilk gazetecilik deneyimimi bir yerel gazetede yaptım. yerel medya gerçekten çok zor koşullarda gazetecilik hizmetini yapıyor. Bunun içinden de haber çıkarıp bizleri bilgilendiriyorlar. Bu yüzden onları kutluyorum” dedi. Haberleri oluştururken medyanın çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Aral, “Her gördüğümüz olumsuzluğu Suriyelilere dayandırmak kadar yanlış bir şey yoktur” dedi.
Sosyal uyumun önemini vurgulayan Aral, “Bu insanlar buraya hayatta kalmak ve daha iyi yaşamak için geldiler, sosyal uyumları için planlamalar yapmamız lazım. Nasıl yapacağız. Öncelikle dil. Almanlara kızıyorduk bize zorla Almanca öğretiyorlar diye. Bir ülkede yaşayacaksan, o ülkenin sistemine gireceksen buna uyman gerekiyor” diye konuştu.
ÜNAL: “HABERİ VERİRKEN ALGI ÖNEMLİ”
Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları’nda “Medyada Mültecilerin Korunma ve İhtiyaçlarına Dayalı Temsili” konusunda sunum yapan UNHCR Türkiye Dış İlişkiler Sorumlusu ve Sözcüsü Selin Ünal, medyada mültecilerle ilgili haberlerde kullanılan terminolojiye dikkat çekerek, haberlerde kelime seçiminin, haberin anlamını değiştirebileceğini vurguladı. Haberlerin kamuoyu algısının oluşmasına katkı sağladığını anlatan Ünal, yapıcı haberler yapmanın önemine dikkat çekti. Ünal, UNHCR olarak illerdeki devlet kurumları,  ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra BM Kuruluşlarıyla koordineli olarak çalıştıklarını kaydetti. Ünal, “eğitim desteği, işe erişim, üçüncü ülkeye yerleştirme, temel ihtiyaçlar, koruma gibi ihtiyaçlara yönelik pek çok konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
AKAR: “EĞİTİM ÇAĞINDA 1.3 MİLYON YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ VAR, 450 BİN YENİ DOĞAN VAR”
“Mültecilere Yönelik Yapılan Çalışmalar” konusu, Radyo Evi Derneği Başkanı Yusuf Erbaş’ın moderatörlüğünde düzenlenen oturumda ele alındı. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Temsilcisi Uzman İlkay Akar, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan Eylül 2019 verilerine göre, Türkiye’de eğitim çağında 1 milyon 301 bin yabancı uyruklu öğrenci olduğunu, bunun 785 bininin eğitim ve öğretime dahil edildiğini anlattı. Akar, “Eğitim kademelerine göre okul öncesinde 32.273, ilkokulda 378.320, ortaokulda 255 bin 560 ve lisede 114.179 yabancı uyruklu öğrenci eğitim görüyor” dedi. Türkçe dil kursları ve gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi veren Akar, okul dışı kalmış çocukların resmi okullara kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen hızlandırılmış eğitim programları ile 9037 öğrenciye ulaştıklarını anlattı.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Uzmanı Serkan Yücel, Suriyeli gençlere yönelik özel projeleri olduğunu belirterek, sosyal uyumun artırılması amacıyla SGDD, Olimpik Mülteci Vakfı (ORF) ve UNCHR ile birlikte “Mülteci ve Türk Gençlerin Sosyal Uyumunun ve Katılımın Sporla Güçlendirilmesi Projesi” ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Yücel, “Spor yoluyla gençlerin birbiriyle kaynaştıklarını gördük. Her ilde 6 branşta eğitimler vereceğiz. Toplamda 7200 çocuğun sporu sevmesi ve kaynaştırılması amaçlanıyor” dedi.
T.C. İzmir Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uyum ve İletişim Çalışma Grup Başkanı Deniz Dağlıgil, Göç İdaresi’nin uyum faaliyetlerini sadece Suriyelilere değil, Türkiye’de bulunan tüm yabancılara uyguladıklarını söyledi. Deniz Dağlıgil, hem Suriyelilerin, hem de diğer uyrukların Türk toplumuyla uyumlarını sağlamak için çalıştıklarını kaydetti. “Uyumun önündeki en büyük engel herkesin bildiği üzere dil problemi. Bu engeli aşmak için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile protokol imzalandı. Halk Eğitim’de Türkçe kursları ve meslek edindirme kursları yabancıları ücretsiz olarak verilmekte” dedi.
MÜLTECİLERLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
“Mültecilerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar, Doğru Terminoloji” oturumuyla başlayan toplantıların ikinci gününde SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, haber yapılırken ya da günlük dilde çok farklı kullanımlarla karşılaşıldığına dikkat çekti. Doğru terminolojinin kullanılmasının önemini hatırlatan Kavlak, sığınmacı, mülteci, göçmen, kaçak göçmen gibi kavramların aynı haber içerisinde bir arada kullanılmasının, anlam farklılıklarına yol açtığını söyledi.
Uluslararası ve ulusal mevzuatlardaki mülteci, şartlı mülteci, geçici koruma, sığınmacı, göçmen tanımlarını anlatan Kavlak, 2. dünya savaşı sonrasındaki göç hareketleriyle birlikte ortaya çıkan ihtiyaç neticesinde 1951 Cenevre Sözleşmesi ve sonrasında imzalanan anlaşma ve kanun süreçlerindeki statü farklılıkları hakkında bilgi verdi.
HOSTA: “HABERİ YAPARKEN BENİM ÇOCUĞUM OLSA DUYGUSUYLA HAREKET ETMELİYİZ”
UNICEF Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Sema Hosta, “Göç, Mülteciler, Çocuklar ve Medya” konulu toplantıda bu yılın Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 30. Yılı olduğunu hatırlatarak, tüm çocukların haklarından faydalanmasının önemini vurguladı. Hosta, “Çocuğun mültecisi, göçmeni yoktur. Çocuk çocuktur. Hiçbir çocuk hiçbir hakkından mahrum kalmamalı. Bazı çocuklar bırakın temel haklarını, yaşamını kaybediyor” dedi.
UNICEF’in ihmal, şiddet ve istismara karşı uyguladığı sosyal koruma programlarını anlatan Hosta, sadece vatandaşların değil, diğer ülkelerden gelen çocukların da programlara dahil edilmesinin önemini kaydetti. Hosta, “bir çocuğu yetiştirmek bir kişinin işi değil, bir çocuğu yetiştirmek bir dünyanın işi. Bir çocuğu yetiştirmek hepimizin sorumluluğu. Eğer bir tane çocuğu geride bırakırsak, bunu biz bütün dünya olarak öderiz” dedi.
Türkiye’de bulunan 3.6 milyon Suriyelinin 1.7 milyonunun çocuk olduğunu belirten Hosta, 650 binden fazla çocuğun eğitim imkanlarından faydalanabildiğini, okul yaşındaki 400 bin çocuğun ise okula gidemediğini söyledi.  Hosta, çocukların hak ve hizmetlere erişimi konusunda, “Benim çocuğum olsa duygusuyla hareket etmeliyiz” dedi.
ULUSAL MEDYADA GÖÇ VE MÜLTECİLERİN YERİ
Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses moderatörlüğünde düzenlenen oturumda, “Ulusal medyada göç ve mültecilerin yeri” ele alındı.  Gazetecilerin yaptıkları haberlerle kamuoyu oluşturduğunu ve kamu görevi yaptığını belirten Gürses, haberlerde “Suriyeli” vurgusuna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Gürses, “Almanya örneğini hatırlayalım. Özellikle 1980’lerde Türklerin sosyal uyum sürecinde çok kötü bir sınav vermişlerdi. İnanılmaz derecede düzelttiler bu algıyı. Örneğin; çok ünlü Türk asıllı hakem Deniz Aytekin var ve Türk asıllı vurgusunu biz yapıyoruz. Artık onlar bu vurguya ihtiyaç hissetmiyorlar. Yaptığımız haberlerde bir kişinin Suriyeli olduğunu belirtirken de, bunu olumsuzluk oluşturacak bir kelime olarak kullanmamamız gerekiyor” dedi.
Medyanın sığınmacı ve mültecilerle ilgili kamuoyu algısı oluşturulmasındaki rolüne dikkat çeken Haber Global Tv Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, “2011 yılından 2017 yılı başına kadar hep ‘T.C. devletinin sığınmacılara neler sağladığı, onları nerelerden nerelere getirdiği, onlara nasıl yardım ettiğini konuştuk. Fakat 2017’nin başına geldiğimizde kamuoyunda sığınmacılara karşı bir ön yargı oluşmaya başladığını gözlemledik. ‘Neden oluşuyor’ diye baktığımızda, medyanın dilinin toplumu farklı yönlere sevk ettiğini gördük, sığınmacıların zorda kalmaması için çok dikkatli bir dil kullanıyoruz” dedi.
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Türkiye’nin sığınmacı ve göçmenlerle 2011 yılından daha önce tanıştığını söyledi.  Fotoğrafın medyada kullanımın gücüne dikkat çeken ve Aylan bebek fotoğrafını anımsatan Özel, “Bu fotoğraf Avrupa’daki mülteci algısını değiştiren fotoğraftır. Bir sürü mecrada yayınlandı ve siyasetçilerin gözlerini açtı” dedi. Özel, sosyal medyayı “inanılmaz bir manipülasyon alanı” olarak niteledi.
27 yıldır haber kameramanlığı yaptığını anlatan Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, sığınmacı ve mülteci haberlerini kamera arkasından takip ettiklerini anlattı. “Görüntünün gücünün kanıtlanması”nda Aylan bebek örneğini anımsatan Polatel, “Derneğimiz 2015 yılında Aylan bebek olayından sonra, Türk toplumu ve de iletişim fakültesinde okuyan gençlerin konuya bakış açılarını öğrenmek için, Genç İletişimciler Yarışması düzenledi. Konu başlığı ise ‘mülteci’ydi. Bayrağı bırakacağımız gazeteciler olacak gençlerin, yarışmadaki haberlerde “ırkçılık” olarak değerlendirilebilecek haberler yapmadıklarını görmek bizleri sevindirdi.” dedi.
AVŞAR: “YEREL BASIN, ÇOK SESLİLİĞİN TEMİNATIDIR”
“Yerel Medyada Göç ve Mültecilerin Yeri” oturumunun moderatörlüğünü yapan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, yerel basının, çok sesliliğin teminatı olduğunu ifade etti. “Yerel basın bir millettin hakiki gücüdür” diyen Avşar, “kılcal damarlara kadar haber ağı oluşturan yerel medya çalışanları, göç ve sığınma hareketine konu olan insanlarla birlikte yaşayanlar olarak, konuya en hakim kişilerdir” şeklinde konuştu.
Türkiye’de yaşayan 4 milyondan fazla sığınmacının büyük çoğunluğunun kamplarda değil şehirlerde yaşadığını ifade eden Avşar, “yerel medya çalışanlarının gözüyle konuyu irdelememek çok büyük eksiklik olurdu” dedi.
 ÖZSOY: “GERİ GÖNDERME MERKEZLERİ’NDEKİ DONANIM HER İNSANIN İHTİYACINI KARŞILAYABİLİR”
Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, daha iyi bir yaşam standardı için ülkesini terk eden sığınmacı ve mültecilerin, gittikleri ülkelerde daha iyi yaşam standartlarına kavuşmaktan uzak yaşadıklarına değindi. Geri Gönderme Merkezleri konusunda bilgi aktaran Özsoy, 22 adet merkezde geçici olarak barındırılan 8.136 kişi olduğunu söyledi. Bazı basın yayın organlarının haberlerindeki olumsuz eleştirilere karşın Erzurum Aşkale’deki Geri Gönderme Merkezi örneğini anlatan Özsoy,  35 bin metrekare alana kurulan merkezdeki çocuk ve yetişkinler için eğitim, sosyal tesis ve sağlık hizmetlerini anlatarak, merkezin donanım olarak her insanın ihtiyaç duyabileceği imkanlara sahip olduğunu söyledi.
 YENİ: “GAZETECİLİK KİMLİĞİNİN YANINDA SEKTÖRÜMÜZÜ TEMSİL EDEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ DA BİRER TEMSİLCİSİYİZ”
Akdeniz Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Basın Buluşmaları’nın öğretici ve faydalı olduğunu belirterek, göç terminolojisi konusunda “bildiğimizi düşündüğümüz pek çok konuyu bilmediğimizi fark ettik” dedi.
Ege ve Akdeniz bölgeleri ağırlıklı yerel haberler yaptıklarını söyleyen Yeni, ulusalda çıkan haberlerin kaynağının da yerel gazeteciler olduğunu belirterek, “gazetecilik kimliğinin yanında sektörümüzü temsil eden sivil toplum kuruluşlarının da birer temsilcisiyiz” dedi.
“Gazeteciler olarak kullandığımız dile dikkat etmemiz gerekiyor” şeklinde konuşan Yeni, “yarattığımız algı nedeniyle provakatif hareketlere prim verecek yaklaşımlardan uzak durup, çatışma dili yerine sevgi, barış diline yakın haberler yapmalıyız” dedi.
 ÇELİK: “ÖTEKİLEŞTİRİCİ SÖYLEMLERDEN UZAK DURMAMIZ GEREKİYOR”
Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik, Basın Buluşmaları sayesinde Suriyeli gazetecilerle istişarelerde bulunma fırsatı yaratılmasının önemine değindi. “Biz Suriye’ye Suriye demiyoruz, aşağı diyoruz. Aynı şekilde Suriyeliler de Mardin için, yukarı diyorlar” şeklinde konuşan Çelik, “çünkü bizim toprak bütünlüğümüz var. Sınır çizilmiş olsa da, bizler o sınırı görmüyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’ye sığınmacı olarak gelene kadar iki ülke arasında karşılıklı ziyaretlerde bulurduk” dedi. Çelik, sığınmacılarla ilgili yapılan haberlerde “ötekileştirici söylemlerden uzak durmamız gerekiyor” diyerek birlik, beraberliğin kuvvetlendirilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı. Mardin’deki 120 bin civarında Suriyeli ile çok mutlu yaşadıklarını aktaran Mehmet Çelik, toplumun hem Suriyelilere hem Iraklılara kucak açtığını ve bugünkü durumun gelecekte çocuklara bırakılacak güzel bir miras olduğunu söyledi.
SURİYELİ GAZETECİLERİN GÖZÜNDEN TÜRKİYE
Basın Buluşmaları’nın son toplantısında “Suriyeli Gazetecilerin Gözünden Türkiye” oturumu gerçekleştirildi. Moderatörlüğü yürüten, MUDEM Genel Koordinatörü Safa Karataş, Basın Buluşmaları sayesinde Suriyeli ve Türk gazeteciler arasında iş birliğinin pekiştiğini söyledi.
Programın 3. Gününde, Yerel Medya’da Göç ve Mültecilerin Yeri toplantısında konuşan Syria TV Spikeri Aslan Allaz, “Bu toplantılar, son zamanlarda Suriye’de ve Türkiye’de yaşananlar açısından zamanlama olarak ve ortak iletişim açısından çok önemli. Suriyeli ve Türk gazetecilerin birbiriyle iletişim içinde olması çok değerli. Yüzlerce Suriyeli gazetecinin sesini aktarıyorum burada. Özgür medya, gerçeği dürüst bir şekilde aktaran medyadır.” dedi.
Gazetecinin vicdanlı olmasının ve doğru terminolojiyi kullanmasının önemine değinen Allaz, “Suriyeli gazeteciler olarak yaptığımız haberlerin toplum üzerinde nasıl etkisi olacağını değerlendiriyoruz” dedi.
“Ben Suriyeliyim ve Mülteciyim” diyen TV Spikeri Liana Dahdouh, herhangi birinin;  “üniversite hocasının, doktor veya gazetecinin” mülteci olabileceğini belirtti. Türkiye’de 6 yıl yaşadıktan sonra Almanya’ya gittiğini ama 2 yıl orada yaşadıktan sonra Türkiye’deki çevresini özlemesi nedeniyle geri döndüğünü belirten Dahdouh, “Suriyeliler de Türkler de kardeşlerdir. Gazeteciler olarak, gerçek bilgileri paylaşmak için platform oluşturmalıyız” dedi.
SGDD MÜLTECİ ÇOCUK KOROSU TÜRKÇE VE ARAPÇA ŞARKILARLA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI
Basın Buluşmalarının ilk gününde SGDD Mülteci Çocuk Korosu, Türkçe ve Arapça seslendirdikleri eserlerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Türkiye genelinde SGDD ofisleri ve merkezlerine bağlı olarak 13 çocuk ve gençlik korosu yer alıyor. Türk ve mültecilerden oluşan korolar, Ankara, Gaziantep, Mersin, Adana, Kayseri, İstanbul, Bursa, İzmir, Kırıkkale ve Karabük illerinde çalışmalarına devam ediyor.
VAN VE ANKARA TOPLANTILARI İLE 500’DEN FAZLA GAZETECİYE ULAŞILMASI PLANLANIYOR
Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları; Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan anlaşmalar çerçevesinde, Türkiye hükümetince uygun görülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’deki Irak ve Suriye Krizinden Etkilenen Sığınmacılar için Geliştirilmiş Destek” projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Van ve yine Ankara’da gerçekleştirilecek toplantılara, yerel ve ulusal medyadan 500’den fazla gazetecinin katılımı planlanıyor.  “Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları” göç ve mülteci konularındaki yasal çerçeve hakkında yerel ve ulusal basının bilgilendirilmesini amaçlıyor.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
PROF. DR. MURAT ARSLAN SOKAK HAYVANLARI AÇ KALIRSA TOPLUM SAĞLIĞI ZARAR GÖRÜR'31 Mart 2020
ÜNLÜ GELİNLİK MODACISI PINAR BENT'TEN SAĞLIKÇILARA BÜYÜK JEST!30 Mart 2020
BU YIL DÜNYA DAYANIŞMA SAATİ OLACAK!25 Mart 2020
İSTANBUL'DA YOĞUN YAĞIŞ UTARISI!21 Mart 2020
ŞEBNEM DEMİR: ESTETİK MERKEZLERİ OLARAK KURALLARA UYMALI'19 Mart 2020
BAZI AVM'LER KAPANDI, BAZI MARKALAR DA MAĞAZALARINI KAPATMA KARARI ALDI19 Mart 2020
ENGELSİZ YAŞAM VAKFI 'YILIN EN İYİLERİ' ÖDÜLLERİ ENGEL TANIMADI!18 Mart 2020
SÜZER PLAZA ÖRNEK HİJYEN UYGULAMALARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR18 Mart 2020
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENMESİNE YARDIMCI PROBİYOTİK MUCİZESİ17 Mart 2020
TEKFEN TARIM'IN ADANA AGRİPARK AR-GE MERKEZİ'NE SIFIR ATIK BELGESİ17 Mart 2020
TÜSAD GERİATRİ ÇALIŞMA GRUBU YAŞLILAR HAFTASI’NDA ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞTI17 Mart 2020
İŞLETMELERDE KORONA VİRÜS DENETİMİ17 Mart 2020
HİJYEN İHTİYACI E-TİCARET SİTELERİNE TALEBİ ARTIYOR17 Mart 2020
PERA MÜZESİ VE İSTANBUL ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ SERGİLERİ BİR TIK UZAĞINIZDA!17 Mart 2020
STARBUCKS’TAN BAHAR DÖNEMİNE ÖZEL YEPYENİ LEZZET; CLOUD MACCİHİATO...17 Mart 2020
KALE ‘ANTİBAKTERİYEL HİJYEN UYGULAMASI’ İLE SEVDİKLERİMİZİ VİRÜSTEN KORUYOR17 Mart 2020
SOLAR İSTANBUL 2020 FUARI VE KONFERANSI TAMAMLANDI17 Mart 2020
ZEHİRSİZ ÜRETİM MÜMKÜN17 Mart 2020
EVDE ÇOCUKLARIN ZAMANI VERİMLİ GEÇİRMELERİNİ SAĞLAYACAK 8 ÇOCUK PROGRAMI17 Mart 2020
TAMAMEN SANAL GERÇEKLİĞE TAŞINAN DÜNYANIN İLK KONFERANSI17 Mart 2020
KARTAL BELEDİYESİ, COVİD-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA 13 MADDELİK GENELGE YAYINLANDI17 Mart 2020
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ KORONA TEDBİRLERİNİ ARTIRDI17 Mart 2020
CORONA (KORONA) SALGINI SİNEMA FİLMİ OLUYOR 17 Mart 2020
Bağışıklık Sisteminin Güçlü Kalmasına Modifiye Atmosfer Paketli Balık Desteği17 Mart 2020
MUSTAFA SANDAL, VODAFONE FREEZONE ONLINE MÜZİK YARIŞMASI’NDA GENÇLERE KOÇLUK YAPACAK17 Mart 2020
TÜREB’TEN “MÜCBİR SEBEP” ÇAĞRISI17 Mart 2020
GIDA TAKVİYESİ MARKASI VELAVİT, DÜNYADA İLK DEFA TÜRKİYE'DE !17 Mart 2020
BOSCH TERMOTEKNİK, “YENİ NESİL KLUBÜ” İLE GELECEK NESİLLERE ODAKLANIYOR!17 Mart 2020
GEKAP KAYNAKLI ENFLASYON SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇABİLİR!17 Mart 2020
EVDE ÇALIŞIRKEN SİBER GÜVENLİĞE DİKKAT17 Mart 2020
GARRİNG VAKFI İŞ BİRLİĞİYLE SAKARYA AKYAZI'DA ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI17 Mart 2020
KORONA GÜNLERİNDE TEMASSIZ ÖDEME17 Mart 2020
ARZUM RAMAZAN SOFRALARINA LEZZET KATTI17 Mart 2020
Türkiye’nin Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi Mavera Comfort17 Mart 2020
KORONAVİRÜS SALGINI EVDEN ÇALIŞTIRIYOR!17 Mart 2020
BEDENİNİZİ KORONAVİRÜSTEN KORURKEN PSİKOLOJİNİZİ DE UNUTMAYIN17 Mart 2020
TEMİZLİK VE HİJYEN ÜRÜNLERİNDE SATIŞLAR 12 KAT, KOLONYADA 35 KAT ARTTI 17 Mart 2020
ROYALCERT'TEN TÜRKİYE'NİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAMLESİNE DESTEK17 Mart 2020
CORONAVİRÜS'E KARŞI BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GÜÇLENDİRMENİN 8 YOLU17 Mart 2020
MONSTER NOTEBOOK , CORONA VİRÜS SALGINI NEDENİYLE TÜM MAĞAZALARINI GEÇİCİ SÜRE KAPATMA KARARI ALDI17 Mart 2020
Eski Efsane Rakipler Aynı Takımda Buluştu17 Mart 2020
BURSA'DA ÜNİVERSİTE YURTLARI KARANTİNA İÇİN BOŞALTILDI16 Mart 2020
BAKAN ALBAYRAK'TAN VİRÜSLE MÜCADELEDE EKONOMİK DESTEK AÇIKLAMASI16 Mart 2020
KADIKÖY BELEDİYESİ’NDEN NARGİLE KAFELERE DENETİM16 Mart 2020
BU NE FIRSATÇILIK: MARKETLER ZİNCİRİNDE KOLONYA 50 TL!16 Mart 2020
ÇİLEK MOBİLYA’DAN MERAKLI ÇOCUKLARA EĞİTİCİ BİR YAŞAM ALANI16 Mart 2020
SARIYER BELEDİYESİ ZABITASINDAN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ16 Mart 2020
BMW 3 SERİSİ, MART AYINA ÖZEL 6.700 TL + KDV’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA16 Mart 2020
HUAWEI MATEBOOK D SERİSİ’NİN İLK ÜYESİ TÜRKİYE’DE SATIŞA ÇIKIYOR16 Mart 2020
BUGÜNDEN İTİBAREN 9 AVRUPA ÜLKESİNDEN GELENLERE KARANTİNA UYGULANACAK16 Mart 2020
“Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi” Ziyarete Açıldı16 Mart 2020
GÜNDÜZ YA DA GECE, ZÜHRE KADINI OL, FARKINI ORTAYA KOY!16 Mart 2020
HAZER AMANİ’DEN İADE-İ ZİYARET!16 Mart 2020
TÜRKİYE OFFROAD ŞAMPİYONASI’NIN İSİM SPONSORU PETLAS16 Mart 2020
MARKALI KONUT SATIŞLARININ %11’İ YABANCIYA YAPILDI16 Mart 2020
BİLAL SONSES"YAK"IYOR…16 Mart 2020
ÇOCUKLARINIZ OKULDA BAŞARIYI SAĞLIKLI GÖZLER İLE YAKALASIN 16 Mart 2020
DOW’DAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA EĞİTİM DESTEĞİ16 Mart 2020
CORONAYA KARŞI MOBİL BELEDİYECİLİK16 Mart 2020
REEBOOK HAZAR ERGÜÇLÜ'NÜN ROL ALDIĞI YENİ KAMPANYA FİLMİNİ DUYURDU16 Mart 2020
TOHUM OTİZM VAKFI'NDAN OTİZME MAVİ IŞIK ÇAĞRISI16 Mart 2020
EZBER BOZAN BİR STİL REFORMU EN İDDİALI ADIMLAR BU SEZON DA "LOIE" İLE ATILACAK16 Mart 2020
SAHADA “MUTLU ÇALIŞANLAR” İLE FARK YARATIYOR, YENİ MEZUNLARA KARİYER OLANAĞI SAĞLIYOR.16 Mart 2020
ISAF EXCLUSIVE BAŞARI İLE TAMAMLANDI! 16 Mart 2020
VODAFONE FREEZOONE ŞAMPİYONLUK LİGİ’NDE KIRAN KIRANA LİDERLİK MÜCADELESİ16 Mart 2020
FOREO UFO ile 90 Saniyede Yepyeni Bir Maske Deneyimi16 Mart 2020
ÇOCUKLARA EVDE KOLAYCA İNGİLİZCE ÖĞRETEN UYGULAMA16 Mart 2020
KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ CİLT BAKIM MARKASI ETAT PUR, ARTIK TÜRKİYE’DE!16 Mart 2020
GARANTİ BBVA’NIN ÇALIŞANLARINA VE MÜŞTERİLERİNİN SAĞLIKLARI İÇİN ALDIĞI KARARLAR16 Mart 2020
TREZZ’İN KONSOL TASARIMLARI VE GÜZELLİKLERİ16 Mart 2020
STARBUCK MUTFAK’A DİLARA KOÇAK’TAN DÖRT YENİ FREŞH LEZZET DAHA!16 Mart 2020
CORONA SALGINI FIRSATÇILARINA TOKAT GİBİ ŞARKI!16 Mart 2020
KOMEDİ KUŞAĞI16 Mart 2020
VİRÜSÜN YAYILMA HIZI YAVAŞLATICI TEDBİRLERLE HIZLI UYGULAMAYA SAHİP OLDU16 Mart 2020
BELEDİYE, 20 BİN KURSİYERE WHATSAPP İLE EĞİTİM VERİYOR16 Mart 2020
BEBEK KİTABI ETKİNLİĞİNDE ÜNLÜ İSİMLER THERMOMIX’LE MAMA YAPTI! 16 Mart 2020
TOHUM OTİZM VAKFI’NDAN 2 NİSAN’DA ‘OTİZME MAVİ IŞIK YAK’ ÇAĞRISI16 Mart 2020
KARTAL BELEDİYESİ İŞİTME ENGELLİLER SPOR KULUBU’NDEN 5-1'LİK DEPLASMAN GALİBİYETİ16 Mart 2020
SANTA FARMA OTC ÜRÜN PAZARINA GİRDİ!16 Mart 2020
TİVUBU'DAN GİŞE REKORTMENİ FİLMLER16 Mart 2020
COLORADO 1650 VE UVGEL MÜREKKEBİ, 3M PERFORMANS GARANTİSİ SERTİFİKASI ALDI16 Mart 2020
İBB’DEN VATANDAŞA KORONAVİRÜS EĞİTİMİ16 Mart 2020
FATİH BELEDİYESİ DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR16 Mart 2020
SAMSUN MOBİLYA DEKORASYON FUARINA YOĞUN İLGİ OLDU16 Mart 2020
ÇALIŞMA ALANLARIMIZ, VİRÜSLERE KARŞI HAZIR MI?16 Mart 2020
KAĞITHANE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ GENİŞLETİLDİ16 Mart 2020
GÜZELLİK VE TIP UZMANLARI BİR ARAYA GELDİ16 Mart 2020
İSTANBUL TAKSİLERİ BRC İŞBİRLİĞİYLE DEZENFEKTE EDİLDİ16 Mart 2020
KORONAFOBİ’DEN KORUNMANIN 7 PÜF NOKTASI16 Mart 2020
TÜRKİYE’DEN İKİ ŞEHİR DÜNYANIN EN ÇOK ZİYARET EDİLENLERİ ARASINA GİRDİ16 Mart 2020
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ZEYTİNBURNU'NDA ANLAMLI OSMANLI DEFİLESİ12 Mart 2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, TAKSİCİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ11 Mart 2020
Ahu Yağtu’ya doktor yasağı- Prömiyerde düştü sakatlandı, rolünü devretmek zorunda kaldı 11 Mart 2020
Serenay Sarıkaya ve Head&Shoulders’tan Ezberleri Bozan Lansman11 Mart 2020
KÜRESEL TİCARET KARANTİNA ALTINDA11 Mart 2020
TÜV AUSTRIA TURK İLE İSPANYOL TECNATOM’DAN NÜKLEER İŞ BİRLİĞİ10 Mart 2020
LİDERLİK MÜCADELESİNDE SULAR DURULMUYOR10 Mart 2020
18 MART CANAKKALE ZAFERİ ANISINA 10 Mart 2020
TEPE HOME TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR10 Mart 2020
DentGroup Nişantaşı Kliniği’ni açtı!10 Mart 2020
Bella Maison 2020 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu09 Mart 2020
ARİŞ PIRLANTA YENİ ŞIK TASARIMLARIYLA İSTANBUL CNR DE YERİNİ ALIYOR.09 Mart 2020
HACIDAN KEBAP YENİDEN ETİLER'DE06 Mart 2020
Gelen gideni arattı siteyi aile şirketi gibi yönetiyorlar!03 Mart 2020
PROF. DR. KAMİLE AKGÜL'DEN “DUYGUSAL ŞİDDET” SEMİNERİ02 Mart 2020
GÖKÇE İSPİ TURAN’DAN, BEŞ YIL SONRA YENİ BİR ROMAN: FİRİŞTEGÂN01 Mart 2020
AYNUR HAŞHAŞ , YENİ ALBÜMÜ ''PERVANE'' İLE ÇOK İDDİALI GELİYOR!26 Şubat 2020
Boat Show'da 15.000 liraya tekne, 100.000 liraya oyuncak!25 Şubat 2020
AKDENİZ GÜZELİ DİLARA ZENGİN'İN GÖZÜ YÜKSEKTE22 Şubat 2020
BEDİA AKARTÜRK SABİHA ALAKUŞU MODA VE TASARIM EVİNİ ZİYARET ETTİ17 Şubat 2020
Çiftçi uyarıyor: “Otu, böceği öldüren; insanı da öldürüyor”17 Şubat 2020
ARMA Computer’den “Konfigürasyon Robotu”16 Şubat 2020
Türk oyuncusu sonuç odaklı14 Şubat 2020
Yepyeni Elektrikli Bir Konsept: Hyundai Prophecy14 Şubat 2020
Çocuklar Zorlu’da LEGO® Festivali’nde buluşuyor 14 Şubat 2020
Tarihi Mekanda Muhteşem Defile14 Şubat 2020
SEDA ERCİYES’TEN YENİ ŞARKI: “BAŞA SARIP DUR”14 Şubat 2020
Zorlu PSM’de Bu Ay: Mart 202014 Şubat 2020
Arden’den iki yeni kitap HAYDİ SARILALIM ÖYKÜ AĞACI14 Şubat 2020
Ceren Gündoğdu’dan ‘Ben Hep Seni Sevdim’in Akustik Versiyonu Geldi!14 Şubat 2020
Serap Yağız Dinleyenleri Büyüledi14 Şubat 2020
Khontkar, yeni albümüyle “Flash” karakterini yer altından yeryüzüne çıkarıyor14 Şubat 2020
Can Bonomo, Fatma Turgut ve Gripin’den Müzik Şöleni14 Şubat 2020
Gelecek Geliyor14 Şubat 2020
CANIM KARDEŞİM14 Şubat 2020
(15 ŞUBAT DÜNYA ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSER GÜNÜ)14 Şubat 2020
PIRELLI, YENİ LASTİK GELİŞTİRME SİMÜLATÖRÜ İLE TESLİM SÜRELERİNİ %30 AZALTIRKEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ DESTEKLİYOR14 Şubat 2020
RAISAVANESSA’DAN NEW YORK MODA HAFTASI’NDA GURUR TABLOSU14 Şubat 2020
KAĞITHANE’DE UMUT MÜRARE KONSERİ14 Şubat 2020
VAKKO’NUN MODA SİLÜETİ, YAŞAM ENERJİSİYLE BULUŞUYOR13 Şubat 2020
Murathan Mungan yeni albümünün ilk imza gününü D&R’da düzenliyor D&R İstinyePark “2020 Model” albümüyle Murathan Mungan’ı konuk ediyor!13 Şubat 2020
Türkiye’nin ilk gurme dondurmacısından mevsim meyveleriyle yaz – kış dondurma keyfi13 Şubat 2020
ÜNLÜ İSİMLER PUMA’NIN PARTİSİNDE BULUŞTU13 Şubat 2020
​MasterChef Ekin engellilerle birlikte teraryum yaptı13 Şubat 2020
PUMA SPARK PACK: HER ŞEY BİR KIVILCIMLA BAŞLAR13 Şubat 2020
KURUMSAL ESENLİKTE 2020’NİN 8 TRENDİ13 Şubat 2020
Wilma Elles’ten Yeni Marilyn Monroe13 Şubat 2020
Biyofilik Tasarım Tutkunu Ünlüler HOM Design Center’da Buluştu13 Şubat 2020
Turkcell ve Huawei, 1 milyon adet Huawei Mobil Servis destekli telefon satmayı hedefliyor13 Şubat 2020
Murat Güloğlu, Renk Renk Gömleklerini Givin ile İyiliğe Dönüştürüyor!12 Şubat 2020
Ünlü isimler Red Bull Homerun’ı izledi12 Şubat 2020
ELLEN DEGERENES’İN TERCİHİ LES BENJAMINS VE HİKMET SUGÖR İŞBİRLİĞİNDE LES BENJAMINS X SONRA SNEAKERI12 Şubat 2020
Kim Kardashian ve eşi Kanye West, Madame Tussauds’da hayranlarıyla buluşacak...11 Şubat 2020
OPET ile Cem Yılmaz 15 yıl Sonra Yeniden Birlikte !11 Şubat 2020
MÜSTAKBEL DAMAT FİLMİNİN MERAKLA BEKLENEN AFİŞİ YAYINLAND11 Şubat 2020
CRR’de 3 Caz Konseri 11 Şubat 2020
ONUR TUNA VE TUVANA TÜRKAY’IN ‘ZOR AŞK’LARI ŞARKI OLDU!11 Şubat 2020
SOOLKING’İN YEPYENİ ŞARKISI ‘MELEĞİM’ VE İSTANBUL’DA GEÇEN MÜZİK VİDEOSU ÇIKTI!11 Şubat 2020
Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde 66. Yıl...11 Şubat 2020
AKBANK SANAT’TAN SIRP SİNEMASINA BİR BAKIŞ11 Şubat 2020
TATLI SERT EKRANLARDA TUTTU11 Şubat 2020
Sri Lanka Türkiye ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için atakta11 Şubat 2020
14 ÇEŞİT BURGERDEN BİRİ MUTLAKA SİZİN İÇİN11 Şubat 2020
Promosyon sektörü, basım sanayine destek olacak10 Şubat 2020
Predatör'ün pabucunu dama atan Türk şirketi bunu da başardı10 Şubat 2020
Happy Moon’s Ziyaretçilerini Aşkla Karşılıyor! 08 Şubat 2020
ZEYTİNBURNU KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BÜYÜMEYE KARAR VERDİ!08 Şubat 2020
ÇEVREYE EMEK VERENLERİ BULUŞTURAN KADIKÖY ÇEVRE FESTİVALİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI05 Şubat 2020
BİR HAMBURGERDEN DAHA FAZLASI BURGER X’DE30 Ocak 2020
Karre Style serisinin sıra dışı tasarımı dikkatleri üzerine çekiyor 28 Ocak 2020
GENÇ OYUNCU BURAK PAMUK'UN YILDIZI HER GEÇEN GÜN PARLIYOR!28 Ocak 2020
Kebapçı Ahmet Usta Dürümce, Avcılar'da Künefeci ile de iddialı!20 Ocak 2020
Barbaros Kalkan, ameliyatsız estetikte "Rönesans Yöntemi"ni anlattı17 Ocak 2020
“Savunma Sanayiinde Devlet Alıcı Olursa Daha İyi Yerlere Geliriz”16 Ocak 2020
KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN SPORA BÜYÜK DESTEK15 Ocak 2020
Ayak Bileği Burkulmaları, Bağ ve Kirişlere Hasar Veriyor06 Ocak 2020
SELAMİ ŞAHİN VE SEMİJAZZ ORKESTRASI’NDAN UNUTULMAZ KONSER!04 Ocak 2020
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı03 Ocak 2020
MARJİNAL OYUN ÇIPLAK VATANDAŞLAR ZORLU CENTER'DA 02 Ocak 2020
MODANIN YENİ ADRESİ "esrastyle.com" LANSMANLA TANITILDI01 Ocak 2020
Her 3 Ofis Çalışanından 1’i Bel Ağrısı Yaşıyor31 Aralık 2019
Emel Yıldırım'ın ev sahipliği yaptığı kermeste ünlü isim Aşkım Kapışmak söyleşi düzenledi. 28 Aralık 2019
Başkan Akgün: Bizim dergahımızda umutsuzluğa yer yok!28 Aralık 2019
Başbakan Tatar TÜGEM 4. Büyük Buluşmasına Katıldı28 Aralık 2019
PALMARES ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU28 Aralık 2019
DECATHLON VE VODAFONE’DAN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DİJİTAL MAĞAZASI28 Aralık 2019
İŞ ADAMI A. EMİN ÜSTÜN HAYATINI KAYBETTİ28 Aralık 2019
Asgari ücretteki farkı devlet ve işveren birlikte sırtlanmalı28 Aralık 2019
Porsche Club İstanbul 15. yılını kutladı28 Aralık 2019
“SIFIR BİR” EKİBİNDEN YENİ YIL SÜRPRİZİ 10 OCAK’TA SİNEMALARDA28 Aralık 2019
11. İstanbul Edebiyat Festivali Ödülleri Sahiplerini Bulacak28 Aralık 2019
Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Canlansın!27 Aralık 2019
TÜRK KIZILAY 2020 HEDEFLERİNİ BELİRLEDİ26 Aralık 2019
SOĞUK HAVALARIN SİNSİ HASTALIĞI RAYNAUD FENOMENİ26 Aralık 2019
Pera Müzesi’nden Fotoğrafın İncelikleri Üzerine İki Sanatçı Atölyesi!26 Aralık 2019
SAĞLIKLI YILBAŞI SOFRASI İÇİN 8 ÖNEMLİ KURAL!26 Aralık 2019
DOYUYO! AKASYA'DA YENİ ŞUBESİNİ AÇTI26 Aralık 2019
ÇOCUKLARDA SIK GÖRÜLEN 4 ORTOPEDİK HASTALIK25 Aralık 2019
KIŞIN BU BESİNLERLE GÜÇLENİN!24 Aralık 2019
Ailelerin en büyük endişesi ‘ateşli havale’24 Aralık 2019
İŞ YERİNDE ENERJİNİZİ ARTTIRMANIN 7 YOLU23 Aralık 2019
KIŞIN CİLT KURULUĞUNA KARŞI 12 ÖNEMLİ KURAL!23 Aralık 2019
BEBEKLERİ AĞLATAN 11 NEDEN23 Aralık 2019
PARMAĞINDAKİ UYUŞMA SAYESİNDE PANKREAS TÜMÖRÜNDEN KURTULDU23 Aralık 2019
Ülke ülke dolaşıp dünyaya logolu çikolata satıyor!22 Aralık 2019
ALANYA'NIN FIRTINASI ALNININ AKIYLA GERİ DÖNDÜ20 Aralık 2019
‘Kurtberk’ oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekiyor19 Aralık 2019
ÜSKÜDAR’DA HALUK LEVENT GECESİ16 Aralık 2019
‘Getir’ market ürünlerini dakikalar içinde Ankaralıların ayağına getiriyor16 Aralık 2019
Ece Seçkin ile Trump Cadde'de Erken Yeni Yıl Kutlaması12 Aralık 2019
Marmara Forum’da Ceza Rüzgârı Esti10 Aralık 2019
Sezen Aksu, Meral Okay Adını Hatıra Ormanı İle Yaşatacak09 Aralık 2019
EMLAK KONUT GYO VE GALATASARAY SPOR KULÜBÜ ANLAŞTI06 Aralık 2019
12 SANATÇININ ORTAK SERGİSİ ‘DEVRİDAİM’ CKM’DE04 Aralık 2019
SESSİZ SİNEMA GÜNLERİ’NDE SİNEMANIN BİLİNMEYENLERİ03 Aralık 2019
‘Getir’ market ürünlerini dakikalar içinde İzmirlilerin ayağına getiriyor01 Aralık 2019
Özdemir Erdoğan en sevilen şarkılarıyla İş Sanat’taydı28 Kasım 2019
Yurt dışında 4 bin 400 mağazaya ulaşan Türk markalarına bu yıl MAPIC’te en büyük talep Avrupa ve Rusya’dan geldi 22 Kasım 2019
Promosyon sektöründe istihdam artacak!22 Kasım 2019
Oyun ve espor Gaming İstanbul’da20 Kasım 2019
Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı haritası açıklandı20 Kasım 2019
YENİ ANİMASYON SERİSİ ‘LEGO® CITY ADVENTURES’ 25 KASIM’DA BAŞLIYOR20 Kasım 2019
KSS projeleri çalışan bağlılığı sağlıyor20 Kasım 2019
Yeni Yıl Sofralarının Olmazsa Olmazı; Divan Hindisi18 Kasım 2019
ISINIRKEN TASARRUF ETTİREN ÇÖZÜMLER KOÇTAŞ’TA18 Kasım 2019
Pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık çok daha kolay!18 Kasım 2019
Pera Müzesi’nden “Semplice Quartet” ile Sohbet ve Bach Dinletisi18 Kasım 2019
İSKİ ÜÇ İLERİ BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ YAPIYOR18 Kasım 2019
Sanat Akademisi, Aldığı Ödüllerle İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması’na Damga Vurdu18 Kasım 2019
İzzet Keribar’ın sergisi, 23 Kasım’a dek FMV Galeri Işık’ta18 Kasım 2019
ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN EN GÜZEL HEDİYE SEÇENEKLERİ PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA18 Kasım 2019
TEGV’in Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı18 Kasım 2019
Kış Aylarında Su İçmeyi İhmal Etmeyin!18 Kasım 2019
Kış Aylarında Su İçmeyi İhmal Etmeyin!18 Kasım 2019
Genç Sanatçı Edis’in Figürü Madame Tussauds İstanbul’da Yer Alacak!18 Kasım 2019
MÜSİAD Uluslararası Diplomasi Zirvesi Düzenliyor18 Kasım 2019
Z. Altan Elmas: “Konut satışında sene sonuna doğru toparlanma devam ediyor.” 18 Kasım 2019
7. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’na Davetlisiniz!18 Kasım 2019
Altınyıldız Classics ile yeni sezona geçişte katmanlı giyim trendi! 18 Kasım 2019
FEVZİ GANDUR LOGISTICS 5 YILDIR EN İYİLER ARASINDA18 Kasım 2019
Hepsiburada, ECHO Awards’a damgasını vurdu18 Kasım 2019
BASIN DAVETİ - CNR Fashionist ziyaretçilerine kapılarını açıyor 18 Kasım 2019
Büyükçekmece Belediyesi, Gorna Oryahovitsa Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı18 Kasım 2019
Basın Bülteni: Can Bonomo“Şehrin İyi Hali” konserinde üniversiteli gençlerle birlikte olacak 18 Kasım 2019
Biznet Basın Bülteni: Biznet Bilişim, “2. EKS Siber Güvenlik Konferansı”nı gerçekleştirdi.18 Kasım 2019
Röportaj Önerisi : Bebek Başına Yılda 4 bin TL Harcama18 Kasım 2019
TÜRK GÖLGE OYUNU VE SERGİSİNE KAĞITHANELİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ18 Kasım 2019
Kartal Belediyesi’nden Personele Yönelik “Organ Bağışı” Konferansı18 Kasım 2019
ABDİ İBRAHİM, AFRİKA'DA YATIRIM FIRSATLARINI DEĞERLENDİRDİ18 Kasım 2019
Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i prematüre olarak dünyaya geliyor ve hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Türkiye’nin ilk hazır bebek bezi markası Prima, prematüre bebeklerin mücadelesinde yanlarında olmak için Prematüre Gücü projesini 2 yıldır sürdürüyor. Bu kapsamda yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde çalışan 100 hemşireyle 10 bin saati aşan çalışmaların sonucunda, Türkiye’nin prematürelere özel en küçük tasarladı ve 500 binin üzerindeki prematüre bezini Türkiye genelindeki hastanelere bağışladı. Küçük kahramanların büyük mücadelesine destek olan Prima ayrıca El Bebek Gül Bebek Derneği ile iş birliği yaparak prematüre ebeveynlerinin de yanında oldu. Prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla yürüttüğü faaliyetlere aktarılmak üzere Anne Bebek Fonu’na bağış yaptı ve Anne Bebek Uyum Odası açılması için katkıda bulundu. Ayrıca Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu kurarak Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik seminer ve eğitimler düzenledi. Prima Prematüre Gücü projesinin kapsamını genişleten Prima bu yıl da alınacak her Prima paketi için hastanelere 1 prematüre bez bağışında bulunacak. Her bir Prima paketi prematüre bez bağışına dönüşecek! Dünyaya gelen her bebeğin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak amacıyla bugüne dek pek çok ilke imza atan Prima, herkesi bu yıl hayata geçirdiği “1 paket bebek bezi, 1 prematüre bez bağışı” kampanyasına davet ediyor. CarrefourSa ile iş birliği gerçekleştirerek satın alınan her bir Prima paketi için prematüre bez bağışında bulunacak. Şu ana kadar 500 bini aşkın bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima, ebeveynlerin de desteği ile bu rakamı iki katına çıkarmayı hedefliyor. P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bebek Bakım ve Kadın Bakım Kategorilerinden Sorumlu Marka İletişim Müdürü Tunahan Kafa hayata geçirdikleri projeyle ilgili şunları söyledi: “Prematüre bebekler hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Prima olarak, küçük kahramanların yanındayız ve bu konuda farkındalık yaratmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Son iki yıldır sürdürdüğümüz Prematüre Gücü projemiz ile yüz binlerce bebek bezini hastanelere bağışlamakla yetinmedik ayrıca ‘Mutlu ebeveynler, mutlu ve sağlıklı bebekler’ stratejisiyle de hareket ederek bu konuda eğitimler düzenledik. Bu projemizi her yıl daha da büyütürken bu yıl da alınacak her Prima paketi için hastanelere bir prematüre bez bağışında bulunacağız. Tüm ebeveynleri bu harekete katılmaya davet ediyoruz. Hep birlikte küçük kahramanlarımıza destek olabiliriz.” Eğitim alan ebeveynlerden %98’i geleceğe dair daha umutlu hissettiğini söyledi Prima, “Prematüre Gücü” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl ise El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu’na prematüre bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda bağışta bulunarak “Anne Bebek Uyum Odası”nı açtı ve prematüre bebeği olan ebeveynlerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşmalarına destek oldu. İstanbul Tıp Fakültesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde açılan Anne Bebek Uyum Odası’ndan yılda 900 ebeveyn ve prematüre bebek faydalandı. Tüm bunların yanı sıra yine El Bebek Gül Bebek Derneği ile iş birliği yapan Prima, Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu’nu kurarak Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik bilgilendirici seminer ve eğitimler düzenledi. Prematüre ebeveynlerin fiziksel ve duygusal olarak ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak amacıyla şu ana kadar yüzlerce kişiye eğitim düzenledi. Eğitim alan ebeveynlerden %98’i geleceğe dair daha umutlu hissettiğini söylerken, %95’i sorunlarla daha iyi başa çıkabileceğini söyledi. Eğitimler sonucunda ayrıca ebeveynlerden %99’u kendisini desteklenmiş hissettiğini belirtti. *Kampanya 17 Kasım - 17 Aralık 2019 tarihleri arasında satın alınan her Prima paketi için geçerlidir. Prima Hakkında: Prima, P&G’nin lider bebek bezi olan Pampers’ın Türkiye’deki marka ismidir. Prima, Türkiye’nin 1986 yılında piyasaya sunulan ilk hazır bebek bezi olarak ilk günden bu yana pazar liderliğini koruyor. Annelerin ihtiyaçlarına göre ürünlerinde yeniliklere imza atan Prima; 1999 yılında hala sadece Prima’da bulunan “losyon bakım şeritleri”ni, 2000 yılında da ilk kez “nefes alan pamuksu dış yüzeyi” Türk tüketicisinin beğenisine sundu. 2003 yılında Prima, Tam Koruma ile daha geniş bel bantları ve daha yüksek emicilik gücü ile sızıntıları önleyerek bebeklerin daha rahat etmesini sağladı. 2004’te piyasaya sunduğu “Prima New Baby Yenidoğan” ürünü ise “İkili Koruma” Sistemi ile idrarın yanı sıra yenidoğana özgü yumuşak dışkının da emilmesini sağlayan yenidoğana özel ilk bebek bezi oldu. 2005 yılında hem ürün gamını Türkiye’nin ilk ve tek anatomik şekilli ürün gamı haline getirmiş hem de bebeklerin değişik gelişim aşamalarındaki farklı ihtiyaçlarının aynı bebek bezi ile karşılanamayacağından yola çıkarak, bebeklerinin gelişimlerinin her aşaması için farklı teknolojiler ile üretilmiş farklı ürünler geliştirmiştir. 2006 yılında Yeşil Ekstra Kuru tabakalı bebek bezini ve 2007 yılında da ilk mis kokulu bebek bezini tüketicileri ile buluşturmuştur. 2010 yılında ise Prima’nın en kuru ve en ince bezi, yeni Dry Max Teknolojisi ile Prima Premium Care’i annelere sunmuştur. 2005 yılında 360 derece esnek bel teknolojisine sahip külot gibi bir kerede kolayca giydirilen ve pratik bir şekilde çıkarılabilen Prima külot bezi tüketiciler ile buluşturmuştur.18 Kasım 2019
“Prematüre Gücü” projesi büyüyerek devam ediyor!18 Kasım 2019
Rallikros Şampiyonları Körfez'de Belirlenecek18 Kasım 2019
Evinizi 1 Saat İçinde 6 Defa Havalandırın18 Kasım 2019
Yemen Türküsü Yeni Yorumuyla #BağımızVar Platformunda18 Kasım 2019
DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM18 Kasım 2019
DAVETLİSİNİZ!! BRANDROOM NİŞANTAŞI'NDA YAŞAM ENERJİNİZİ FENG SHUI İLE YÜKSELTİN!18 Kasım 2019
Bayburt ve çevre illerde yaşayanlar BMC’nin otobüsü ile Baksı Müzesi’ne taşınacak18 Kasım 2019
SECURITAS İTFAİYE VR İLE YANGIN SİMÜLASYONU EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR18 Kasım 2019
Sayın Genç Kuşak Aktüel Dergisi - İSTANBUL Yazıişleri, TÜRKİYE’NİN İLK KADIN MİTİNGİ 100 YAŞINDA!18 Kasım 2019
EMAAR SQUARE MALL MACHKA MAĞAZASINDA ÖZEL BULUŞMA18 Kasım 2019

Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1