Mondelēz International Türkiye’ye ÇEVKO’dan Ödül

30 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Mondelez International Türkiye, ÇEVKO tarafından düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri”nde ‘Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları’ kategorisinde Yeşil Nokta Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.

160’ı aşkın ülkede faaliyet gösteren dünya atıştırmalık lideri Mondelēz International’ın en önemli pazarlarından biri olan Türkiye, ÇEVKO tarafından verilen ‘Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde “Sıfır Atık Odaklı Yalın Üretim Projesi” ile Yeşil Nokta Teşvik Ödülü almaya hak kazandı. Büyük Ölçekli İşletme sınıfında, Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları kategorisinde ödüle layık görülen Mondelez International Türkiye, 2015 yılından bu yana “0 hata - 0 kayıp - 0 kaza" kültürünün benimsenmesi, atık yönetimi ve çevre uygulamalarında yüz 100 sahiplenme ve katılım sağlamak için çalışmalar gerçekleştiriyor.
Mondelez International’da eğitim ile geri dönüşüm
Mondelez International Türkiye Gebze Fabrikası’nda üretim miktarı artmasına rağmen; toplam atık, net atık, ürün atık miktarı 2015’e göre yaklaşık yüzde 30 azaltılarak geri dönüşüm oranı yüzde 99’a yükseldi.
Fabrikada IL6S yalın üretim uygulamalarıyla çevre atık yönetimi sistemi entegre edilerek; tüm çalışanlarda aksiyon alma kültürü oluşturuldu. İş Güvenliği’nde kullanılan Davranış Odaklı Gözlem kültürü Atık yönetimi uygulamalarıyla birleştirildi. Yüzde 100 katılımla gerçekleştirilen eğitim ve uygulamalar ile çalışanların bu konudaki bilinç ve eğitim seviyesi artırılarak sahiplenmeleri sağlandı.
Mondelez International, global taahhüttü kapsamında; iki yıl içerisinde kağıt bazlı ambalajlama malzemeleri için sürdürülebilir tedarik kaynakları elde ederek tüm dünyada 65 milyon kilogram ambalajlama malzemesini azaltmış olacak. 2025 itibarıyla tüm ambalaj materyallerini geri dönüşüme uygun hale getirecek.
 
Mondelēz International Türkiye Hakkında
Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biridir. Ayrıca Mondelēz International, Türkiye pazarında Milka, Toblerone ve Oreo gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahiptir. Gebze’de bulunan büyük üretim tesisiyle yaklaşık 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber