Ana Sayfa > RÖPORTAJ

NUR BİLEN YAVUZER: Cildimiz Bizim Kumaşımız
29 Aralık 2015
Son yıl­lar­da er­kek­le­rin bu ko­nu­da ka­tı­lı­mı hay­li faz­la ol­sa da gü­zel­lik de­yin­ce ka­dın ak­la ge­lir. Ko­nu­nun uz­ma­nı Nur Bilen Yavuzer ile Renee Klinik'te bir araya geldik. Beni Sütlü ve Bitter karşıladı. Bir süre Sütlü ve Bitter ile sevgi yumağı olduktan sonra hemen konumuza döndük ve güzellik konuştuk. Benim için topuklu ayakkabı giydi. Yahu ne tatlı kadın! Hoş sohbeti, naif duruşu ve pozitifliğinin yanı sıra tarzı ile de dikkat çeken bir isim Nur Bilen Yavuzer. Fotoğraflarına bakıp '' Yahu bu pantalonu ben giysem hiç yakışmaz ama ona çok yakışıyor'' deyip hayranlık duyduğumuz bir isim. Evet,kesinlikle yalnız değilsiniz ben de sizin gibi düşünüyorum. Ne giyse mi yakışır, ne yapsa mı tarz olur arkadaş! Ayakkabılarına bayıldım. Topukluydu ama yine de kendi tarzına yakındı. Kimsenin ne dediğini, ne düşündüğünü umursamadan yaşamayı öğrenmeli.. Belki de birilerinin bize öğretmesini bekledik hep. Seni tanıyan herkes çok şanslı Nur Bilen Yavuzer.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
 
Özlem GENÇ/ Magazin Koordinatörü
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
             Cildimiz Bizim Kumaşımız
 
 
 
1. Güzellik nedir?
 
En çok sorulan soru bu, hepimiz güzel olmanın yanında güzelliğin gerçek tanımını da merak ediyoruz.  Aslında çok basit, mutlu, bakımlı ve sağlıklı her kadın güzeldir. Bence güzellik görünenden çok hissedilendir. Bu yüzden “ışığı var” deriz beğendiğimiz insanlara, çünkü burundan, gözden önce o ışığı görürüz. Mükemmel olma çabasındaki hiç bir şeyin güzel olduğunu düşünmüyorum. Kusursuz boyanmış bembeyaz bir duvarın sıkıcılığı gibidir mükemmellik, oysa dokulu, kendine ait tonu olan bir duvardaki farklılıktır güzellik. Yaşanmışlıktır, bakıştır, sandalyeye otururken kadının yaptığı kibar ve küçük bir ayak harekettir.
Güzellik çabasızdır, benzersizdir, kişiye özgüdür ve tarifi yoktur. Bazen sadece bir kırmızı ruj, bazen özensiz bir kahküldür, gözbebeğine yerleşmiş bir aşk, annenin evlilik yüzüğüdür, en çok mutlu olmak, en az simetrik olmaktır. Güzellik kusursuz olmaya çalışmamaktır, çünkü güzellik zormala değildir, güzel olmak güzel hissetmektir.
 
2. Makyaj yaparken dogru bildiğimiz yanlışlar nelerdir? Dogru makyajın püf noktaları?
Bazı estetik uygulamalar gibi, makyaj da çoğu zaman dozunu kaçırdığımız bir hal alıyor. Bence en büyük yanlış, makyajla değişmeye ve daha güzel olmaya çalışmak. Makyaj kusur kapatmak için yapılmamalı, mesela cildimiz kötü diye kat kat fondöten sürmek, hem cildi daha kötü bir hale getirir hem de maske gibi bir yüzle yapay görünürüz. Makyajımızı ne kadar az malzeme kullanarak yapıyorsak aslında o kadar doğrudur bence. Cilde uygun fondöteni bulmak çok önemli, cilt tonuna, yapısına göre seçilmeli ve her gün fondöten kullanılmamalı. Asıl olan fondöten sürme ihtiyacı olmayan sağlıklı ve duru bir cilde sahil olmak. Aydınlatıcı ürünleri çok seviyorum ben, fondötenden çok daha sağlıklı gösteriyor cildi ama yine cildin yapısı çok önemli. Mesela yağlı ve gözenekli bir yüzde parlak aydınlatıcılar kullanmak doğru değil, gözenekleri olduğundan daha açık gösterecektir. Yoğun göz makyajına ve kaşları daha kalın göstermek için dışından boyamaya karşıyım. Yanlış ve abartılı yapılan göz makyajı yüzü daha yorgun ve yaşlı gösterir. Siyah yerine koyu kahve tonlarındaki farlar daha doğal ve yumuşak bir ifade veriyor. Özellikle kuru ve yağlı göz çevresine sahip olanlar far ve göz kalemi kullanamamaktan şikayet ederler, göz makyajını yapmadan önce baz kullanmak, kalıcılığı ve yapısının bozulmaması için önemli.
 
Makyaj aslında aynı kıyafetler gibi, kendimize uygun olanı bulduğumuzda doğruyu da bulmuş oluyoruz. Bazı kadın sadece bir rujla, bazısı hafif bir allıkla daha iyi ve bakımlı görünüyor ama hepsi bir arada olduğunda kadın gerçek gibi değil, güzel bir yağlı boya tablo gibi oluyor.
 
Makyaj yemek masasına bir demet çiçek koymak gibi, on demet olduğunda ne çiçeklerin rengi güzel görünüyor ne de masa, sadece kalabalık ve çokluk
 
 
3.Cilt lekeleri tedavileri mümkün mü? Nasıl bir yol izlenmeli?
Son yıllarda tüm kadınların derdi aynı, leke. Kimyasal peelinlerden, lekeye özel lazerlere O kadar çok işlem ve alternatif tedavi var ki lekeler için, ben bile takip etmekte zorlanıyorum. Okuyucuların da kafasının karışması çok normal. Aslında düşünülenden daha çok önem gerektiren bir konu çünkü lekeler doğru analiz etmeden yapılan işlemler ile koyulaşabiliyor. Deriyi üç boyutlu olarak görebildiğimiz, leke, yüzey düzgünlüğü, gözenek ve kırışıklıklar açısından detaylı ölçebildiğimiz bir teknoloji var. Bu veriler bizim için önemli, çünkü lekenin derinliğinin, yaygınlığının ve kişinin cilt yapısının yapılacak işlemde önemli rolü var.
Deri kalitesinde genetik altyapı birinci sırada, arkasından güneş geliyor. Yani leke ve deri yaşlanmasının ana sorumlularından biri güneş. Buna hamilelik dönemi ile birlikte hormonel faktörler de eklenince leke kaçınılmaz bir hal alıyor.
Verebileceğim en doğru tavsiye, yüzünde leke olan herkesin düşmanla savaşır gibi, lekeyle savaşmaması olur çünkü aslında leke şikayeti olan kadınların büyük bir kısmı, uğraştıkça lekesinin koyulaşmasından şikayetçi. Bu konunun popülerliği ile beraber artık her kozmetik markada leke ile ilgili bir çok ürün bulmak da mümkün. İçerikleri çok kuvvetli olmadığı için mucize beklemek doğru değil. İşlemlerden sonra tamamlayıcı olarak düşünülebilir.
Leke için yapılacak işlemlere mutlaka konu ile ilgili bir uzmanla beraber kadar verilmeli çünkü bu işlemler çoğu zaman deriyi incelten uygulamalar. Lekeden kurtulacağız derken cildi yıpratıp, zamanından önce olduğundan daha yağlı görünmesini hiç birimiz istemeyiz.
Son olarak da, güneş koruyucuyu yaz kış demeden çantamızın baş köşesinde tutmalıyız.
 
4. Reene Klinik nasıl bir kitleye hitap ediyor?
Kendini güzel ve iyi hissetmek isteyen kadınlara. Gençleşmekten çok iyileşmeye değer veren. Özünden çok uzaklaşmayan ama eski bir eşya gibi de bakımsız yaşlanmak istemeyen. Güzellik sınırsız bir konu, sonu yok. Hep daha güzel olmayı istemek, her işlemi yaptırmak, her yeniliği denemek istemek doğru değil. Biz hastalarımıza ve danışanlarımıza gerçekten ihtiyaçları olmayan, fayda görmeyecekleri bir işlem ya da uygulama yapmıyoruz. Başarımızın sırrı da bu. Bizi tercih eden kadınlar da bunun değerini bilen kadınlar.
 
5. Evde kolayca bulabilecegimiz malzemeler ile cilt bakımı onerileriniz var mi?
Bir kadının cildini iyi tutmak için yapabileceği temel iki şey var, temizlemek ve nemlendirmek. Onlarca ürün kullanmak cildimiz için iyilik değil kötülük. Her şeyin olduğu gibi kozmetiğin de fazlası zarar. Cildin ihtiyacı olan temiz ve nemli olmak. Hiç bir krem ya da maske kırışmaya ya da sarkmaya etki edemez. Zamanı geldiğinde, çok güldüğümüz, yeterince ağladığımız kısaca yaşadığımız zaman mimikler de yerlerini alacaklar. Bunun için kararında medikal estetik uygulamaları hem daha sağlıklı hem daha doğru yöntem. Evde peeling, maske, ya da buzdolabından bir kaç malzeme ile cilde bakım yapmak aslında farkında olmadan hassasiyet yaratabilir. Bu yüzden özellikle doğal karışımlar ve bitkileri kullanırken dikkatli olmalıyız.
 
Cildimiz bizim kumaşımız, o güzel ve bakımlı olduğunda biz de öyleyiz..
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Başlık Tarih
 
KEDİ SAHNE SANATLARININ KURUCUSU HAKAN ALTINER' LE PANDEMİ DÖNEMİNDE TİYATROLARI KONUŞTUK23 Eylül 2020
MARJİNAL BİR SANAT KAHRAMANI SANATÇI YASEMİN GÜZEL İLE KEYİFLİ BİR RÖPORTAJ30 Aralık 2019
​NETWORK FUARCLIK PAZARLAMA MÜDÜRÜ EGEMEN GÜR LE BURSAYI VE GIDA FUARINI KONUŞTUK13 Mayıs 2019
​BÜLENT ATEŞLE MÜZİK SEKTÖRÜNÜN DÜNÜNÜ VE BUGÜNÜN KONUŞTUK13 Mayıs 2019
Sporun Tüm Paydaşları Türkiye Spor Zirvesi’nde Bir Araya Geliyor04 Mart 2019
Sağlıklı Atıştırmalık Kahkaha Tufanı11 Ocak 2019
Moda ve Kadın Dergisi She&Girls Bendeniz Röportajı02 Ocak 2019
OYUNCU OLMAK İÇİN BEST MODELE KATILDIM26 Aralık 2018
OYUNCU OLMAK İÇİN BEST MODELE KATILDIM26 Aralık 2018
​Balerinlikten Oyunculuğa19 Aralık 2018
Kahkahanın En Doğal Hali 5 Kafa’dar12 Aralık 2018
Özlem Yıldız: "Başarının ilk şartı o işi sevmek"08 Aralık 2017
"Ben her şeyi abartılı yaşıyorum.."29 Kasım 2017
Deniz Seki: "İtibarımı kurtaracağım.."27 Kasım 2017
Elçin Sangu: Yapımcılardan hep kötü karakter teklifi geldi20 Kasım 2017
"TÜRK İNSANLARINI ÇOK SEVİYORUM"20 Kasım 2017
Erkan Çelik: "Beni daha da iyisini yapmam için motive ediyor"17 Kasım 2017
" EN DEĞERLİ KİMLİĞİM... "14 Kasım 2017
"YABANCI DİL ARTIK STANDART BİR GEREKLİLİK"08 Kasım 2017
ECE VAHAPOĞLU: ''TÜRK İNSANI ÇOK YANLIŞ YAPIYOR! AYNI ANDA... ''07 Kasım 2017
MUSTAFA YAZICIOĞLU: FİLM MÜZİĞİNİN YÜZDE ELLİSİ METEMATİKTİR.01 Kasım 2017
SANJAY KAPOOR: "İŞLER ZORLAŞTIĞINDA ZOR OLANI BAŞAR"30 Ekim 2017
İCLAL AYDIN: UNUTMAK BİR HEDİYE 25 Eylül 2017
Behzat Uygur ile Tiyatro Üzerine Konuştuk04 Ağustos 2017
SURVİVOR OGEDAY'DAN FLAŞ İTİRAF!27 Temmuz 2017
Belediye çalışanlarına AB projesi30 Mart 2017
KONYA ILGINDA DOĞAN LİVANELİ KİM!09 Haziran 2016
MERTER'DE,LEZZETİN ADI GÜNEŞ OTEL!30 Mayıs 2016
HASAN TOPALOĞLU:' PROJEMİZLE PENDİK DEĞER KAZANACAK'16 Nisan 2016
ÜNLÜ AKADEMİSYEN BİNNUR DUMANLA NELER KONUŞTUK!01 Nisan 2016
YEŞİLÇAM SOKAĞI BU AY Kİ KÖŞESİNDE EŞREF KOLÇAK’I AĞIRLADI 29 Aralık 2015
Cemiyet Hayatının Saygın İş Adamı Mehmet Nuri29 Aralık 2015
İSTANBUL CHP DELEGELERİ İSYAN ETTİ!27 Aralık 2015
İSTANBUL CHP DELEGELERİ İSYAN ETTİ!27 Aralık 2015

        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1