Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT

OSEVİO.COM POZİTİF TASARIMLAR PROJESİYLE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLUYOR
10 Mart 2020
Çiçek ve hediye platformu Osevio.com, kadın emeğini değerlendirmek, hane gelirine katkı sunmalarını sağlamak ve ekonomik güce ulaşmalarına destek olmak amacıyla kolları sıvadı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Pozitif Tasarımlar projesiyle kendi imkanlarıyla yeni şeyler üretme kabiliyetine sahip olan kadınları gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen marka, Türkiye’nin dört bir yanındaki üretici kadınlara platformunun kapılarını açıyor.

OSEVİO.COM POZİTİF TASARIMLAR PROJESİYLE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLUYOR

Türkiye’nin genç çiçek ve hediye platformu Osevio.com, kadın emeğini değerlendirmek, hane gelirine katkı sunmalarını sağlamak ve ekonomik güce ulaşmalarına destek olmak amacıyla kolları sıvadı. Pozitif Tasarımlar projesiyle kendi imkanlarıyla yeni şeyler üretme kabiliyetine sahip olan kadınları gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen marka, Türkiye’nin dört bir yanındaki üretici kadınlara platformunun kapılarını açıyor. Yaşadıkları yerde iş imkanlarının kısıtlı olması, Anadolu’daki zor çalışma koşulları ve eğitim fırsatlarından yararlanama gibi nedenlerle iş hayatına katılamayan kadınlar, Osevio.com ile kendi işinin sahibi olma fırsatı elde ediyor. Şık ve kaliteli ürünler üretebilen kadınlara Osevio.com web sitesi üzerinden satış yapma imkanı sunan marka, projeye dahil olan kadınlardan ilk 6 ay boyunca komisyon almayacağının da müjdesini veriyor. Aynı zamanda geleceğin girişimci kadınlarıyla tüm know-how’larını paylaşacağını belirten marka; reklam, tanıtım, yeni nesil medya planlamaları ve sosyal medya gibi birçok kanalda da destek olacağının altını çiziyor. Projeye son başvuru tarihi 30 Haziran...

 

Tüik araştırmaları, Türkiye nüfusunun yüzde 49.8’ini oluşturan kadınların istihdam oranının yüzde 34,9 seviyelerinde olduğunu gösteriyor. Kadın istihdamı, ülke ekonomisi, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma açısından da büyük önem taşıyor. Ürün çeşitliliği, kaliteli butik hizmeti, özgün çiçek ve hediye tasarımlarıyla 2018 yılından beri hizmet veren Osevio.com, e-ticaret sektöründe bir ilke imza atıyor. Kadın istihdamının öneminden yola çıkarak Pozitif Tasarımlar projesini hayata geçiren marka, www.osevio.com web sitesinde yer alan başvuru formunu dolduran kadınlara, ürettikleri tasarımları Osevio.com platformunda satış yapma imkanı sunarak destek olmayı amaçlıyor. Özellikle Anadolu’da üretim yapan kadınlar ürettiği yerel ve otantik ürünlerin ulusallaşması açısından büyük fayda sağlayacak olan proje, yeni girişimci hikayelerinin filizlenmesine de zemin hazırlayacak.

 

Ülkemizin üretici kadınları aynı platformda buluşuyor

Kurulduğu yıldan bu zamana 3 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan ve yakın zamanda globalleşmeyi hedefleyen Osevio.com, hızla büyüyen hacmine emekçi kadınları da dahil ediyor. Üretici kadınlara ürettikleri tasarımları platformda satma fırsatı veren marka, kendi işinin sahibi olmak ve hane gelirine katkı sunmak isteyenlerin elinden tutuyor. Ülkedeki kadın girişimci adaylarının önünü açmak ve kadın istihdamını artırmak amacıyla Pozitif Tasarımlar projesine adım attıklarını belirten Osevio.com Kurucusu Cem Kara; “ Kadınlarımızın emeğini çok önemsiyoruz ve Türkiye’nin her bir köşesinde kısıtlı imkanlarla harika ve çok kıymetli tasarımlar ortaya çıkaran birçok kadınımızın olduğunu biliyoruz. Ülke istihdamını ve gelişmişliğini üst seviyelere taşımak için bu kadınlarımıza destek olmak ve onları ekonomiye kazandırmak çok büyük önem taşıyor. Bu düşünceden yola çıkarak oluşturduğumuz projemizle, ülkemizin her neresinde olursa olsun yeni şeyler ortaya koyan kadınlara ürettiklerini Osevio.com platformunda satışa sunma imkanı sağlıyoruz. Web sitemizde bulunan başvuru formunu dolduran tüm üretici kadınlarımızın başvurularını tek tek inceleyip her birine geri dönüş yapacağız. Sonrasında ürettikleri ürünler, ürünlerin fotoğrafları, kaç adet ürün ürettikleri ve bir ürünü kaç günde hazırladıklarına dair bir takım bilgiler rica edeceğiz. Bize ulaşan verilerin proje sözleşmemizde yer alan şartlarla uyumlu olması durumunda projemize dahil olanlar üretici kadınlar, ürünlerinin fotoğraflarını platformumuza yükleyerek kullanıcıların beğenisine sunabilecek.” dedi.

 

Kapımız herkese açık...

Anadolu’da yaşayan ve ürettikleri ürünleri satarak ekonomik gelir elde etmek isteyen kadınlar başta olmak üzere birtakım sebeplerden dolayı çalışamayan, beyaz yakalı olup farklı nedenlerle işten ayrılan ve kendine yeni bir iş alanı yaratmak isteyen tüm kadınlar projeye dahil olabiliyor. Ülkenin her bir köşesindeki üretici kadınları aynı çatı altında buluşturmak istediklerini belirten Cem Kara; “Henüz projemizin temellerini atmamışken kadın butik üreticilerden gelen talepleri görünce üreten kadınların platform arayışında olduğunu fark ettik. Böylelikle projeye daha kurumsal bir şekilde başlamaya ve süreci hızlandırmaya karar verdik. Hali hazırda platformumuzda bulunan butiklerin 15 tanesi kadın üreticilerimize ait. Projemizle bu sayıyı daha da yukarıya çıkararak çok daha fazla kadına dokunmak ve fayda sağlamak istiyoruz. Kar amacı gütmeden başladığımız projemizi Osevio.com ekibi olarak bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bu işi çok samimi bir şekilde yapmanın gururunu da taşıyoruz. Kadınlarımızın sistemli ve disiplinli bir şekilde kaliteli işler ortaya koyacağına eminiz ve hep birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz. dedi.

 

Kadınlar Üretiyor, Osevio.com Destekliyor

Projeye dahil olan girişimci kadınlara tüm desteği sağlayacaklarını da belirten Cem Kara; “Osevio.com olarak üretim konusunda kendine güvenen, yetenekli, kaliteli ve şık ürünler ortaya çıkarabilen, bunu sürekli yapabilen ve bunu sürdürülebilir iş anlayışına dönüştüren her kadına tüm imkanlarımızla destek olmaya hazırız. Öncelikle projemize dahil olan kadın üreticilerimizden ilk 6 ay hiçbir komisyon almayarak destek olacağız. Projemize dahil olanlarla tüm know-how’ımızı paylaşacağız ve ürün gruplarına yönelik sosyal medya, kendi dağıtım ağımız ve sms gibi birçok kanalda hiçbir bedel almadan tanıtımlar yapacağız. Bununla birlikte panelin nasıl yönetileceği, hangi ürünlerin daha çok satılacağına, ürünlerin fotoğrafının nasıl çekileceğine, ürün isimlerinin nasıl tanımlanacağına ve platforma nasıl yükleneceğine dair her konuda eğitim vereceğiz. Böylelikle ürettiklerini alıcıyla buluşturacak satış kanallarına ulaşamayan kadın girişimcilerin dijital platformumuzda büyük bir hedef kitle ile buluşmasına vesile olacağız. Ayrıca projemizin içerisinde yer alan üreticilerimizin ürünlerine sitemizde yer alan Pozitif Tasarımlar kategorisinin yanı sıra hediyelik ve tasarım ürünler gibi birçok kategoride de yer vererek satışların artmasına destek olacağız.” dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Başlık Tarih
 
Başkan Gökhan Yüksel, ‘Sanat Akademisi Resim Öğrencileri Sergisi’nin Açılışına Katıldı19 Nisan 2021
‘Sanata ve Sanatçıya Destek’ etkinlikleri devam ediyor06 Nisan 2021
Borusan sanat’ta bu hafta29 Mart 2021
BÜYÜLÜ BİR KADIN ROMANI: DOLUNAY AYİNİ 07 Şubat 2021
Meltem Ulu’dan 'Halikarnas Balıkçısı'nın Yolculuğu' kitabı19 Ocak 2021
Hayata bakış açınızı değiştirecek bir kitap 11 Ocak 2021
Mutluluk haritaları bu kapağın arkasında!09 Ocak 2021
HEYECAN VE GERİLİM DOLU BİR YOL “KADERLER TABLETİ ATAKURT”09 Ocak 2021
DÜNYACA ÜNLÜ YAZARDAN GÜNDEME DAMGASINI VURACAK KİTAP: 'STRES PSİKOLOJİSİ'02 Aralık 2020
Tam Zamanında Bir Kitap: Hilal Bebek’ten Çemberin Dışı01 Aralık 2020
MAHŞER-İ CÜMBÜŞ 5 KASIM PERŞEMBE TRUMP SAHNE'DE03 Kasım 2020
ATATÜRK'ÜN BİLİNMEYEN FOTOĞRAFLARI KÜÇÜKÇEKMECE’DE SERGİLENİYOR02 Kasım 2020
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU 3 – 8 KASIM HAFTASI BASIN BÜLTENİ02 Kasım 2020
“ARTWEEKS@AKARETLER” BAŞLADI!28 Ekim 2020
MÜZİK-SEN'DEN SON SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME!27 Ekim 2020
BEŞİKTAŞ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU'NUN DA YER ALDIĞI ‘DÖNEN TEKERLER’ FİLMİNİN KLİBİ YAYINLANDI 21 Ekim 2020
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU 20 EKİM-25 EKİM HAFTASI BASIN BÜLTENİ19 Ekim 2020
MAHŞER-İ CÜMBÜŞ 23 EKİM CUMA TRUMP SAHNE'DE19 Ekim 2020
“MİSAFİRLER: SANATÇILAR VE ZANAATKARLAR” SERGİSİNDE SON GÜN 18 EKİM13 Ekim 2020
İSTANBUL DEVLET TİYATROSUNDA BU HAFTA12 Ekim 2020
‘KARANLKTA KOMEDİ’ PANDEMİ GÖLGESİNDE YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR07 Ekim 2020
SANAT, SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA HERKESE ULAŞIYOR23 Eylül 2020
“BİR DÜŞ GÖRDÜM” SİNEMA FİLMİ EMİNEVİM SPONSORLUĞUNDA BREZİLYA’DA YARIŞACAK22 Eylül 2020
Z KUŞAĞINA BÜYÜK İLGİ!15 Eylül 2020
250 YAŞINDAKİ WORDSWORTH'ÜN ŞİİRLERİ TÜRKÇE'DE15 Eylül 2020
Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı.14 Eylül 2020
KÜÇÜKÇEKMECE KÜTÜPHANELERİ’NDE MEHMET ERTE İLE YAZARLIK ATÖLYESİ BAŞLIYOR14 Eylül 2020
İSTANBUL DEVLET TİYATROLARINDA BU HAFTA14 Eylül 2020
OTİZİMLİ ÇOÇUKLAR RESİM SERGİSİNDE DE BULUŞUYOR10 Mart 2020
Ferat Üngür ve Seda Sayan’dan Sürpriz Düet12 Şubat 2020
Gloria Jean’s Coffees Üçüncü Kitap Buluşmasını Ankara’da Gerçekleştirdi12 Şubat 2020
KKTC Devlet Sanatçısı, Cumhurbaşkanı Özel Sanat Danışmanı Konser Piyanisti RÜYA TANER Türkiye’ de ve yurt dışında konserlerine hız verdi12 Şubat 2020
KÜLTÜRÜMÜZÜ HATIRLATAN 'NEREYE GİDİYORUZ' TİYATRO OYUNU YAKINDA SAHNELENİYOR!11 Şubat 2020
"RAİF İLE LETAFET" 13 ŞUBAT'TA ÜMRANİYE'DE 10 Şubat 2020
Yerli Hamlet 12 Ocak'ta Profilo AVM'de08 Ocak 2020
‘İkinin Biri’ 7 Ocak Salı Trump Sahne’de04 Ocak 2020
‘Ferhangi Şeyler’ 9 Aralık pazartesi Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde 07 Aralık 2019
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ ÇOCUK OYUNU “YAŞAYAN SAYFALAR”05 Aralık 2019
TİYATROKARE-ARALIK AYI OYUNLARI05 Aralık 2019
Şiddetin acı yüzü ‘BiÇare’ ayakta alkışlandı!16 Temmuz 2019
​“BARUT FIÇISI” ADLI TİYATRO OYUNU, KARTAL’DA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ24 Nisan 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU “MAVİ KUŞ”24 Nisan 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (24-28 Nisan 2019)22 Nisan 2019
Usta Sanatçı Mehmet Atay “Sokratesin Son Gecesi” adlı oyunuyla Tiyatro Severlerle Buluştu 19 Nisan 2019
“ÖĞRENCİLER TİYATRO FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR”16 Nisan 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (10-14 Nisan 2019)08 Nisan 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (20-24 Mart 2019)18 Mart 2019
Sabıkalı Kalpler “Perde” Diyor13 Mart 2019
İBB ŞEHİR TİYATROLARI “KOMİK-İ ŞEHİR NAŞİT BEY” OYUNUYLA ESENYURT’TA11 Mart 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI MART AYINDA 2’Sİ YENİ, 35 OYUNLA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR04 Mart 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI MART AYINDA 2’Sİ YENİ, 35 OYUNLA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR04 Mart 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (13-17 Şubat 2019)11 Şubat 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI ŞUBAT AYINDA 36 OYUNLA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR04 Şubat 2019
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI ŞUBAT AYINDA 36 OYUNLA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR04 Şubat 2019
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA 07 Ocak 2019
​Kent Tiyatrosu Yeni Yılda dolu dolu02 Ocak 2019
​Masallar ile İç Dünyamıza Yolculuk31 Aralık 2018
​MDTistanbul’dan, “Alis Yıldızların Altında”25 Aralık 2018
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI “GEÇ KALANLAR” OYUNUYLA ESENYURT’TA19 Aralık 2018
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI “GEÇ KALANLAR” OYUNUYLA ESENYURT’TA19 Aralık 2018
​İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (19-23 Aralık 2018)17 Aralık 2018
TEESSÜR K! KÜLTÜRAL PERFORMING ARTS'da!05 Aralık 2018
ÜÇ SİLAHŞOR BALESİ İSTANBUL’ DA PRÖMİYER YAPTI03 Aralık 2018
ÜÇ SİLAHŞOR BALESİ İSTANBUL’ DA PRÖMİYER YAPTI03 Aralık 2018
MORGAN FREEMAN’IN ROLÜ KEREM ALIŞIK’IN27 Kasım 2018
​SUNAY AKIN’IN TEK KİŞİLİK GÖSTERİSİ ‘GÖRÇEK’ KARTAL’DA SAHNELENDİ20 Kasım 2018
YENİ TİYATRO OYUNU “BAVUL” SEYİRCİYİ KAHKAHAYA BOĞDU20 Kasım 2018
Gülgökçe Korkmaz'ın kantolu Stand Up'ı 24 Ocak'ta19 Ocak 2018
Türkiye'de İlk Kez Korku Tiyatrosu08 Aralık 2017
MOİ SAHNE ARALIK AYINDA DA ŞAHANE 24 Kasım 2017
"DAMADIM OLUR MUSUN" SEYİRCİSİYLE BULUŞTU14 Kasım 2017
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (1-4 Kasım 2017)30 Ekim 2017
'Kürk Mantolu Madonna' Tiyatroya Taşınıyor09 Ağustos 2017
İpek Erdem “Öküz” adlı tiyatro oyunuyla sevenleriyle buluşacak08 Ağustos 2017
ŞİŞLİ TİYATROSU 45 YIL SONRA PERDELERİNİ KAPADI...05 Temmuz 2017
ALTAN ERKEKLİ UZUN ARADAN SONRA SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR03 Temmuz 2017
ÇOCUKLARA İNGİLİZCE TİYATRO KOZZY AVM'DE16 Ekim 2016
EMNİYET KEMERSİZ İZLENMEYEN OYUN: KAZASIZ KUL OLMAZ07 Temmuz 2016

        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1