OSMANLI TATLISI LOKMA FURYASI ŞİMDİ DE EYÜP SULTAN'DA

06 Haziran 2019
0 Haber Yorum

Bir Osmanlı tatlısı olan Lokma Tatlısı furyası aldı başını gidiyor. İstanbul Eyüp Sultan'da Ottoman Lokmacısı adıyla iddialı bir şekilde piyasaya giren Abdullah Eker Ve Vahdet Deli şubeleşme yolunda emin adımlar atıyor.

Bir Osmanlı tatlısı olan Lokma Tatlısı furyası yayılmaya devam ediyor. İstanbul Eyüp Sultan'da Ottoman Lokmacı adıyla iddialı bir şekilde piyasaya giren ve ilk mekanını ünlü Alışveriş Merkezi White Hill'de açan Ottoman Lokma, Abdullah Eker, Pınar Kızıldağ, Şevket Sezen ve Vahdet Deli 'nin titiz üretimiyle lezzet dağıtmaya başladı.  Osmanlı tatlısını evlerden alışveriş merkezlerine taşıyan ortaklar, şubeleşme yolunda emin adımlar da atmaya başladılar.
Eyüp Sultan Alibeyköy'de White Hill AVM'de faaaliyete geçen Ottoman Lokma Ramazan ayı boyunca tatlıseverlerden yoğun ilgi gördü. Bir Osmanlı geleneği olan lokmanın çok geç keşfedildiğini belirten Abdullah Eker, lokmayı sadece camilerde ve evlerde dağıtılmaktan kurtarıp gerçek değerini verdiklerini belirterek şöyle dedi: 'Lokma tatlısı Osmanlıda en önemli tatlı çeşididir. Nedense bu tatlıyı evlerden bir türlü dükkanlara çıkaramadık. Oysa mideye hiç dokunmayan ve içinde hiç bir katkısı olamayan tek tatlıdır lokma. Yemesi kolay ve hafiftir. Mesela ağır tatlıları yemekten sonra yiyemezsiniz, yerseniz midenize oturur. Oysa lokma tam tersine mideyi rahatlatır ve hiç dokunmaz.'
Eğer yakınlarda bir camide mevlid okutulmadıysa ve canınız lokma çektiyse Eyüp Sultan'a kadar gittiğinize değecek bir tatlıcı dükkanı var artık; OTTOMAN LOKMA Karadolap Mh. Mustafa Kemal Bulvarı White Hill AVM Telefon Sipariş Hattı: 0553 335 3025Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber