Raşit Bağzıbağlı’dan Kıbrıs’a özel koleksiyon

31 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kıbrıs'da moda Rüzgarı

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International, “Sponsor” olarak 3. büyük sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi. Ünlü Kıbrıslı modacı Raşit Bağzıbağlı, “Couture Royal Özel Koleksiyonu”nu Kuzey Kıbrıs’ta Merit Royal Hotel’de düzenlenen bir defile ile sergiledi. Özge Ulusoy’un baş manken olarak çıktığı defilede bir giysi açık arttırma ile toplam 80 bin liraya satıldı.  Defileden elde edilen gelir,  Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü’ne bağışlandı.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına 5 Kasım 2016 tarihinde Vural Gökçaylı defilesi ve Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına 4 Şubat 2017’de Dilek Hanif defilesi düzenleyen Merit International, “Sponsor” olarak yine büyük bir organizasyona imza attı. Kıbrıslı modacı Raşit Bağzıbağlı, “Couture Royal Özel Koleksiyonu”nu Merit International’ın desteği ile moda tutkunlarının beğenisine sundu.

80 BİN LİRAYA SATILDI

Kuzey Kıbrıs’ta Merit Royal Hotel’de düzenlenen defilenin koreografisini Yasin Soy yaptı. Özge Ulusoy’un baş manken olarak çıktığı podyumda sergilenen giysilerden birisi açık arttırma usulü satışa sunuldu. 15 bin lira başlangıç fiyatıyla satışa çıkan kıyafet, çekişmeli geçen arttırma sonucu Astra Group Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Taşkınsoy tarafından 80 bin liraya satın alındı.

“KÜLTÜR VE SANATI CANLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Merit International’ın sponsorlukları ile Kuzey Kıbrıs’ta kültür ve sanatı canlandırmayı hedeflediklerini belirten Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, bunu yaparken kurumlara da destek sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bu yolda, öncelikli olarak sağlık kurumlarına yardımcı olmayı seçtiklerini belirten Hanzade Özbaş, “Daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi bu defileden elde edilen tüm geliri bağışlıyoruz. Sosyal sorumluk projeleri toplumların yolunu aydınlatan, yaralarını saran önemli girişimlerdir. Sponsor olarak hayata geçirdiğimiz her sosyal sorumluluk etkinliği, pek çok Kıbrıs kurumunu yüreklendirecektir. Raşit Bağzıbağlı defilesinden elde edilen geliri,  Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü’ne bağışlıyoruz” dedi.

DEFİLENİN ÖZEL KONUKLARI

Kuzey Kıbrıs’ın yanı sıra Türkiye’den de çok sayıda konuğun izlediği defile Merit Royal Hotel’in bahçesinde gerçekleştirildi. Defileyi izlemek için Türkiye’den gelen ünlü isimler arasında: Özlem Yıldız, Tuğba Özay, Cenk Eren, Müge Sırmabıyık, Lütfü Sapmaz, Zahide Yetiş,  Şebnem Schaefer, Aysun Bölükbaşı Mamak, Eran Tapan, Adem ve Filiz Kameroğlu, Oğuz Tütüncü ile Soner Olgun da yer aldı. Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanı Faiz Suçuoğlu’nun da izlediği defileye Kuzey Kıbrıslılar’ın ilgisi büyük oldu.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber