“SELDA BAĞCAN HAPİSTEYKEN BABAM ‘BÜLBÜL’ ŞARKISINI ONUN İÇİN YAZMIŞTI”

04 Mart 2019
0 Haber Yorum

Bugüne kadar Fazıl Say albümleri sayesinde tanıyıp dinlediğimiz, efsanevi sanatçı Selda Bağcan’ın yeğeni Serenad Bağcan’ın ilk albümü ‘Serenad’la müzikseverlerle buluştu. Bağcan, albüm hakkında ilk defa kültür sanat ajandası Ajandakolik’e konuştu.

Bugüne kadar Fazıl Say albümleri sayesinde tanıyıp dinlediğimiz, efsanevi sanatçı Selda Bağcan’ın yeğeni Serenad Bağcan’ın ilk albümü ‘Serenad’la müzikseverlerle buluştu. Bağcan, albüm hakkında ilk defa kültür sanat ajandası Ajandakolik’e konuştu.

“FAZIL SAY İNSAN OLARAK ZOR BİRİ DEĞİL. ONSUZ BİR ALBÜM DÜŞÜNEMEZDİM”

“Fazıl Say’ın iki bestesi var. Ahmet Arif’in ‘Vay Kurban’ şiirinin bir bölümü olan ‘Hasreti Uykularda’. Diğer ise ‘Burgazada’yım Ben’. Benim içn söylenmesi zor bir şarkıydı.”

Türkiye’nin önde gelen kadın seslerinden Serenad Bağcan, ilk solo albümü ‘Serenad’la müzikseverlerle buluştu. Güncel sanat haberleriyle her gün yeni içerikler paylaşan ve söyleşileriyle gündeme gelen kültür sanat ajandası Ajandakolik web sitesine konuk olan Serenad Bağcan, gazeteci
Nilüfer Türkoğlu’na müzikten özel hayatına samimi açıklamalarda bulundu:
“Bu albüm, annemle  babama bir vefa albümü. Çünkü babam, mühendis olmasına karşın 76 yaşında bile müthiş bir disiplinle, aşkla, kendi stüdyosunda akşama kadar müzik yapıyor, bestelerini yazıyor ve söylüyor. Söylemek için diyaframını çalıştırıyor, yürüyüşünü yapıyor. Hatta bir konserimde onunla birlikte şarkı da söyleyeceğim. ‘Bülbül’ çok özel bir şarkı. Halama, kız kardeşine yani Selda Bağcan’a yazdığı bir şarkı. 1980 döneminde halam söylediği şarkılardan dolayı hapse yatıyor ve kendisinden haber alamıyoruz. Babam bir gün gazeteyi açıyor ve kardeşinin elleri arkadan kelepçelenmiş fotoğrafını görüyor. Ve hemen o hüzünle bir beste yapıyor. Halamı ülkenin bülbülüne benzetiyor. “Bülbüller susturulursa senin sonun gelir.” Aforizmalarla dolu bir şarkı… ‘Pamuk İpliği’nden sonra albümün ikinci şarkısı da ‘Bülbül’ olacak.”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir hafta boyunca sanat hayatında başarılar kazanmış ünlü kadınların söyleşilerinin yer alacağı Ajandakolik, ‘kadın haftası’nı Serenad Bağcan’la açtı. Türkiye’nin kültür sanat ajandası www.ajandakolik.com  zengin içeriği ve çok özel söyleşileriyle sanatın nabzını tutmaya devam ediyor. Takipte kalın... Instagram: @ajandakolik
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber