Ana Sayfa > TİYATRO

ŞİŞLİ TİYATROSU 45 YIL SONRA PERDELERİNİ KAPADI...
05 Temmuz 2017
Kapısına kilit vurulan 45 yıllık Şişli Tiyatrosu, satılmayı bekliyor. Tiyatroya 10 yıldır sahip çıkan Ali Poyrazoğlu, “Tiyatro bizim evimizdir. Evsiz kaldık” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Cumhuriyet’in haberine göre, Adile Naşit, Gönül Ülkü, Gazanfer Özcan ve Ali Poyrazoğlu gibi usta isimlerin sahneye çıktığı Şişli'deki 45 yıllık tiyatro salonu, mali krize girdi ve kapandı. Tiyatro sahiplerinden Ari Altınman, satışa çıkan sahneyi depo ve sauna yapmak isteyenlerin olduğunu belirterek, “Ancak bayrağı misyonu devam ettirecek, tiyatroya gönül vermiş insanlara devretmek istediklerini” dedi. Tiyatro Keyfi'nin kurucusu Kemal Başar, “Burada çok büyük tiyatrocuların ruhları, nefesleri var” derken, tiyatrocu Nedim Saban ise “Aile bunu ayakta tutamaz, belediyenin asli görevidir bu. Burayı yaşatanlar o dönem kültüre inanan, evlerinin altına tiyatro yapmayı düşünebilecek vizyonda insanlardı. Sanatseverlerin burasıyla da ilgileneceklerinden çok eminim” ifadelerini kullandı.

‘ÇIKIN, SATACAĞIZ’ DEDİLER
Sahne, son 10 yıldır Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nu ağırlıyor. Poyrazoğlu, Şişli Meydanı'nın yıllar içerisinde yozlaştığını belirterek, “Tiyatronun önünde çiğköfte yoğrulmaya başladı. Bu yozlaşma seyirciyi kaçırmaya başladı. Şişli Tiyatrosu'ndaki oyunlara zor bilet satılıyor. Mal sahibi Ari Altınman mart ayında bize ‘Çıkın, biz burayı satacağız' dedi. Sezonun bittiği mayıs ayında çıktık. Salonu biz alalım istedik ama mal sahibi öyle bir para istiyor ki… Bankalardan kredi çekmek istedik ama eksperler gelip ‘Burası istenen para kadar etmez' dedi. Bize de mal sahibi ‘Siz çıkın, başka tiyatrolar alır' dedi. Ben de ona ‘Baban burayı sanat destekçiliği ruhuyla yaptı, sen ticari gözle bakıyorsun' dedim. Benim 10 yıl önce 750 bin lira harcayarak koltuğundan perdesine, sahnesinden halılarına, ses ve ışık sistemine kadar her şeyini kendi ellerimle yaptığım sahneye bugün trilyonlarca parayı kim harcayacak? Tiyatroda öyle bir para yok ki” dedi.

HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIK
Binayı hüngür hüngür ağlayarak boşalttıklarını söyleyen usta oyuncu, “Çok üzüldüm, bir tiyatronun daha yok olmasını istemem. Ben bu kadar yıl sonra soyunma odası bile olmayan bir oyuncuyum. Tiyatro bizim evimizdir, evsiz kaldık işte” açıklamasını yaptı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TİYATRO Haberleri

Başlık Tarih
 
Gülgökçe Korkmaz'ın kantolu Stand Up'ı 24 Ocak'ta19 Ocak 2018
Türkiye'de İlk Kez Korku Tiyatrosu08 Aralık 2017
MOİ SAHNE ARALIK AYINDA DA ŞAHANE 24 Kasım 2017
"DAMADIM OLUR MUSUN" SEYİRCİSİYLE BULUŞTU14 Kasım 2017
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA BU HAFTA (1-4 Kasım 2017)30 Ekim 2017
'Kürk Mantolu Madonna' Tiyatroya Taşınıyor09 Ağustos 2017
İpek Erdem “Öküz” adlı tiyatro oyunuyla sevenleriyle buluşacak08 Ağustos 2017
ALTAN ERKEKLİ UZUN ARADAN SONRA SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR03 Temmuz 2017
ÇOCUKLARA İNGİLİZCE TİYATRO KOZZY AVM'DE16 Ekim 2016
EMNİYET KEMERSİZ İZLENMEYEN OYUN: KAZASIZ KUL OLMAZ07 Temmuz 2016


 


 
 
 

Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Sayfalar
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1