Sektörün lider oyuncuları eğitimin geleceği için bir araya geldi

12 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Hızlı bir ivme kazanarak yükselişe geçen eğitim sektörü, 2001 yılından bu yana önemli gelişmelere tanıklık etti. Bu gelişmelerin mimarlarından biri olan özel okullar ise sektörü domine etmeye devam ediyor.

Bugün gelindiği noktada özel sektöre ait 4.630 okul öncesi, 1.324 ilkokul, 1.481 ortaokul, 2.618 ortaöğretim ve 67 yükseköğretim kurumu bulunuyor. Bu anlamda Türk eğitim sektörünün öncü kurumları arasında yer alan Doğru Cevap Eğitim Kurumları bayilerini, Türkiye’de özel okulculuğun gelişimi ve gelecek ile ilgili hedeflerin konuşulduğu toplantıda buluşturdu.
Çok sayıda bayinin katılım gösterdiği toplantı, 6-8 Mayıs tarihleri arasında Antalya Amelia Beach Resort Hotel’de gerçekleşti. Yapılan toplantı kapsamında konuşan Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akarsu, bayilerine yatırımlar ve özel okullaşma ile ilgili bilgiler verirken, birlikte güçlü bir aile olduklarının vurgusunu yaptı.

“Eğitim sektöründe özel okullara büyük iş düşüyor”

Eğitim sektörünün çok ciddi bir değişim ve dönüşüm içinde olduğunu dile getiren Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akarsu; “Türkiye eğitim anlamında büyük bir arayış içindedir. Devlet ve eğitim kadroları bugüne kadar uygulanan eğitim sistemi ve felsefesinin ülkemize yetmediğini ve gelecek vizyonuna uymadığını görmüş ve konuyla ilgili çalışmalara başlamıştır. Bu çalışmalar nihayete ermediği sürece, eğitimde ve eğitim kurumlarındaki belirsizlik durumu devam edecektir. Bu noktada bize düşen görevler, ülkemizin dinamiklerine ve gerçeklerine uygun bir eğitim modeli geliştirerek, ülkesine ve geleceğe yararlı nesiller yetiştirmektir. Özel okulların bu konuda sorumluluk alması milli bir bilinçtir. Bugün 2016/17 eğitim-öğretim döneminde %7,6’ya ulaşan özel sektör payının varlığı bile bu konuda üzerimize düşen görevlerin ehemmiyetini ortaya koymaktadır” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber