VETS-BYE “İş Oyunu” Turnuvası Türkiye Finalistleri Belli Oldu

30 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Ulusal Ajans’ın koordine ettiği Hayat Boyu Öğrenme Leonardo da Vinci Yenilik Transferi Programı kapsamında yürütülmekte olan VETS-BYE (Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor) projesi İş Oyunu Türkiye Finali, kıyasıya bir mücadele içinde gerçekleştirildi.


Türkiye’deki uygulamalarda en başarılı olan ilk 5 takım arasındaki turnuvanın Türkiye finali, online olarak 13 Nisan 2015 Pazartesi günü yapıldı. Heyecanlı mücadelenin sonunda turnuva finalistleri belli oldu. Turnuva sonucuna göre; 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin kurduğu “PARS” isimli takım birinci oldu. Turnuvada İkinciliği, yarışmaya çok iddialı başlayan ve sonuna kadar mücadeleyi başarıyla götüren Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin “ZEML” adlı takımı kazanırken, üçüncülüğü ise yine 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden “tPhone” adlı takım göğüsledi.
Yarışma sonunda projede yer alarak iş oyununu oynayan öğrencilere ve iş oyununun oynanmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlayarak projenin yürütülmesine büyük katkı sunan 100. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri; Emel Akça, Necip Batır, Bahadır Oğuz, Halime Göl ve Gülizar Kurt ile Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Melek Gül Eyigün ve Ercan Şimşir’e sertifikaları takdim edildi.
İş Oyunu Uluslar Arası Turnuvası Başladı
Yarışmada ilk üçe giren takımlar, İş Oyunu Uluslararası Turnuvası’nda yeni mücadelelerine başladı. İtalya, Almanya ve Türkiye’den toplam 9 takımın yarıştığı turnuvanın ilk turu 28 Nisan’da, 6. ve son turu ise 6 Mayıs’ta oynanacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber