Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu’ndan, Türk Kızılay’ına 90 Ünite Kan bağışı!..

02 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Kızılay Haftası'nda Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu Ailesi, velileri ile birlikte “Damarlarınızda akan kanın,başka canlara hayat olmasına var mısınız? Diyerek başlattığı bir günlük kan bağış kampanyası büyük ilgi gördü ve Türk Kızılay’ına, 90 Ünite kan Bağışı yaptı.

Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu’ndan,
 Türk Kızılay’ına  90 Ünite Kan bağışı!..
 
Kızılay Haftası'nda Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu Ailesi,  velileri ile birlikte “Damarlarınızda akan kanın,başka canlara hayat olmasına var mısınız? Diyerek başlattığı bir günlük kan bağış kampanyası büyük ilgi gördü ve Türk Kızılay’ına,  90 Ünite kan Bağışı yaptı.
Kızılay Haftası nedeniyle okul bazında, geleneksel hale getirilen, Kan Bağışı Kampanyası bu yıl da da  tekrarlandı. Okul Müdürü Nejmi Kaşkaya, yardımcıları, öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanı İmran Alsan ve ekibi Kızılay Haftası Kan Bağışı çalışmaları için el ele verip, Türk Kızılay’ı Avrupa Yakası Kan Merkezi gezici aracı, sabahı erken saatlerde okul bahçesinde hazırlıklarını yapmışlardı.
Celalettin Gözüsulu İlkokulu bahçesinde Okul Müdürü Nejmi  Kaşkaya’nın bizzat  kan  vererek  başlattığı  kan bağışı kampanyasına, Zeytinburnu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Öner, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta, başkan yardımcıları, birim komisyon başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, İlçe Meclis Üyeleri Fikret Tuncer ve Bilal Akgül olmak üzere  bir grup,İyi Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yalçınkaya,(ZEYÇED )   Zeytinburnu Çevre Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz,Genel Sekreter  Sefer Cengiz ve Recep Akdağ, Denetleme Kurulu Başkanı ve gazeteci Mehmet Alpay, Rumeli Halk Türküleri Sanatçısı Salih Can ile komşu okul müdürleri ve Celalettin Gözüsulu İlkokulu  öğretmen – velileri  ve bir çok kişi  kampanyaya katıldı.
Okul velilerinin arasında özellikle bayanların kan bağışına uyumlu olanları bağış için yoğun ilgi gösterdiler.
Küçük öğrencilerinde başlangıçta, kıyafetleriyle destek verdikleri , 9 saatlik bir zamanda,Türk Kızılay’ına 90 ünite kan bağışı yapıldı.
 " Bir Ünite Kan - Hayata  Tutunan Bir İnsan " sloganı için yapılan bu hizmet takdirle karşılandı
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber