Yazı Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 15:48 Bu yazı 37 kez okundu
 
BİLGELİK IŞIĞI...
NEVAL KÜTÜK
neval@aktuelderginet
 
 

Bilgelik kendinizi tanımanızı ve bilmenizi sağlayan bir özelliktir. Bilgelik sayesinde kendinizi yeniden keşfeder ve kendinizle bütünleşerek kendinizi aşarsınız. Bilgelik yolunda olan insan, bilgi sınırlarının da farkındadır. O, değişimle birlikte akar ve geniş bir vizyona sahiptir.

Bilge yolcusu, içindeki bilgelik ışığını herkesle paylaşır. Şefkat, merhamet ve koşulsuz sevgiyle yoluna devam eder. Böylece bilgelik yolundaki tüm engeller aşılır, sis dağılır ve her şey netleşir. Bilgelik sayesinde her şey olduğu gibi görülür ve kişinin tüm olaylara karşı bakış açısı anlayışlı olur. Ancak ve ancak şiddetten ve nefretten özgürleştiğinizde ve tüm negatifleri yıkıma uğrattığınızda bilgelik tohumları açar.

Bilgelik yolunda devam ettiğinizde özünüze daha çok yaklaşacaksınız ve saadet, huzurla dolacaksınız. Dünya Değişim Akademisi'nde Değişim Uzmanları aracılığıyla gerçekleşen Değişim Sanatı sayesinde karşınıza çıkan tüm engeller aşılır, yolunuz bilgelik ışığıyla aydınlanır. Bilgili olma olgusu, bilgelik deneyimlerine dönüşür. Bilgili olma, bilgi biriktirmedir ama bilge olma, şimdide kalma, tüm geçmişten özgürleşme, yeniye kucak açmadır.

Dünya Değişim Akademisi'nde ''Kendini Bilme Sanatı'' Değişim Programı ile öz varlığınıza yaklaştıkça kendiniz olacaksınız. Doğal ve samimi oldukça kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Böylece kendinizle yüzleşecek, kendinize karşı anlayışlı olacak ve kendinizi suçlamayacaksınız. Kendinizle kucaklaşacaksınız ve dostlaşacaksınız. Yaşamda mutlu ve başarılı olmanın sırrı da budur!

"Kendini Bilme Sanatı'' Değişim Programı"nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeşdakika  sürüyor.  Her çalışmada kendiniz ve doğal olmanızın önündeki tüm engelleri ortadan kaldıran derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Yaşamınızı ertelemeden bilgelik yoluna adım atın ki, her an'ınız huzur ve mutlulukla dolup taşsın. Böylece hem kendinizi hem de tüm dünyayı değiştirebilirsiniz.

Mutlu değişimler..

 
Etiketler: BİLGELİK, IŞIĞI...,
Yorumlar
Diğer Yazılar
AKTÜEL DERGİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 30.04.2021
Bugün
11° - 21°
Cumartesi
14° - 24°
Pazar
16° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 30.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı
aktüel dergisi, aktüel dergi, aktuel dergisi,ü aktuel dergi, aktueldergi, aktueldergisi, aktüel, dergi, magazin, sanat, haber, ödül, astroloji, bulmaca, güncel, istanbul, mekan, tanıtım, reklam, reklamcılık, yayın, yayıncılık.