Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
​YALNIZLIK KEYFİ
16 Mart 2020 - 1487 okunma


Yalnızlık, kendi içinize döndüğünüzde ve sosyal hayattan tamamen çekildiğinizde yaşanan duygudur. Ruhsal gerçekten uzaklaştığınızda çok yoğun yaşanır. Kendinize yabancılaştığınızda da yalnız kalırsınız ama kendinizi tanımaya başladığınızda ise yalnızlığı aşarsınız.
Yalnız kalarak mutlu olduğunuzda , başkalarıyla da biraraya gelip mutlu olduğumuzda gerçek yalnızlık yaşanır işte o zaman yalnızlığı aşmış olursunuz.
Yalnızlık, olumlu, yararlı, derin bir olgudur. Yalnızlık sayesinde zeka uyanır, neden yalnızlık çektiğinizi anlar ve yalnızlığın varoluşsal  anlamını kavrarsınız. Herkes kendi eylemlerinden sorumludur . İçinizde bir yalnızlık ve acı hissettiğinizde hemen  kendinize dönün ve farkındalık ışığını tütün. Gerçekleri görecek ve yalnızlığın arkasındaki görünmeyene ulaşacaksınız.
Yalnızlık, korkuya neden olur. Ama bu, bir ilüzyondur çünkü korku gerçek değildir. İnsan kendisine dönmekten, kendisiyle karşılaşmaktan çekinince korku ve yalnızlık hisseder.
Bu yalnızlığı tek başınalığa dönüştürmek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Yalnızlıktan Özgürleşme Değişim Programını uygulayabilirsiniz.
Nefes, vücut hareketleri ve gevşeme çalışmalarından oluşan pratik uygulamalar ve pratik uygulamalar üzerine oluşan soru cevap şeklindeki teorik çalışmalarla kısa zamanda yalnızlık duygusunu aşabilir ve yalnızlıktan özgürleşebilirsiniz. Değişim programları, Dünya Değişim Akademisi merkezlerinde Değişim Uzmanları tarafından sunulmaktadır.
 
Yalnızlıktan Özgürleşme Değişim Programı sayesinde, yalnızlık duygusunu anlayınca yalnızlığın insanın yaşamına kattığı zenginliği farkedeceksiniz. Yalnızlığın insani bir duygu olduğunu ve ondan kaçmamanız gerektiğini anlayacak, böylece özgürleşeceksiniz. Yalnızken mutlu olacak ve insanları suçlamayı bırakacaksınız. Kendinizi ve çevrenizi kabuklenmeyi öğreneceksiniz.
Değişim Sanatı sayesinde farkındalığınız yükselecek, yaşama olan bakışınız değişecek ve farklı bir vizyona sahip olacaksınız. Böylece yalnızlık acı verici olmayacak, uyandırıcı, doyurucu, tatmin edici olacak. Yalnızlık tek başınalığa dönüşecek.
Eğer istemeden yalnız kaldığınızda, yalnız kalmak zorunda olduğunuzda yalnızlık duygusunu hissedersiniz. O zaman da umutsuzluk, karamsarlık, terk edilme, bunalım duyguları ortaya çıkar. Bunlar da acı verir. Yalnızlık hisseden insan kendinin dışlandığını hisseder ve sosyal yaşamda bir çok zorluk yaşar. Her birey eşsizdir ve her bireyin yalnızlığı da benzersiz, karmaşıktır.
Yalnızlık sadece tek başına olma hali değil , kendini yapayalnız hissetme halidir. Böylece kişi içinde boşluk hisseder.
Gercekten mutlu olmanız için kendiniz olmanız gerekir. Bunun için yalnızlık en güzel ilaçtır. Çünkü başkalarıyla birarada olduğunuzda kendiniz olamıyorsunuz. Kendi olma mutluluğuna tekrar kavuşmak için yalnızlığı doya doya yaşayın. Yalnızlıktan korkusundan özgürleşin.
Bazen kimseyle konuşmayan bazense kimseyle görüşmeyerek yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. Ama gerçek yalnızlık bu şekilde olmaz gerçek , haz veren yalnızlıkta huzur , sessizlik ve dinginlik vardır. Eğer kendinizle baş başa iseniz sadece o anda, kendinizle kalmanız gerekir.
Yalnızlık çok büyük bir güçtür ve bu gücü değişim, tekamül yolunda kullanabilirsiniz . Yalnızlığın gücünü yaşayın böylece  spritüel yalnızlık hazzını tadacaksınız.
 
Hem yalnızlığı hem de sevgi dolu iletişimi yaşayın , böylece hayatınız bütünlük içinde geçsin..
 
Değişimle kalın..
 
Neval Kütük
Dünya Değişim Akademisi
Değişim Uzmanı
www.dunyadegisimakademisi.com
nevalkutuk77@gmail.com

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - AYDINLANMA SERÜVENİ
01 Şubat 2021 - AYDINLANMA KEŞFİ
25 Aralık 2020 - MUTLULUK VE ZEVK
17 Aralık 2020 - STRES YÖNETİMİ
02 Aralık 2020 - BAĞIMLIKLARDAN ÖZGÜRLEŞMEK
25 Kasım 2020 - DEPRESYONDAN ÖZGÜRLEŞİN
19 Ekim 2020 - CESUR OLMAK
13 Eylül 2020 - ÇOCUK VE YETİŞKİN BAĞI
08 Eylül 2020 - BÜYÜK UYANIŞ
08 Eylül 2020 - MERHAMET ÇİÇEĞİ
26 Temmuz 2020 - ÖLÜME YAKIN DENEYİM GERÇEĞİ
10 Temmuz 2020 - DEĞİŞİM SANATI
10 Temmuz 2020 - SAMİMİ OLMA SANATI
15 Mayıs 2020 - COVID-19 SÜRECİNDE ŞİDDETİ AŞ!
06 Nisan 2020 - CORONAVİRÜS STRES YÖNETİMİ
06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1