Ana Sayfa > Site Yazarları

ŞİRVAN YÜCEL - admin
DEĞİŞİM GERÇEKLEŞMESİ
07 Ekim 2020 - 5553 okunma

            Değişimin gerçekleşe bilmesi için kişiler Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Sanatını uygulamalı ve kendilerindeki Değişimi görmelidir.
Değişim Gerçekleşmesi nasıl olur?
Değişim Sanatındaki teknikler sayesinde ''Ortaya çıkan farkındalık özgürleşmene ve değişmene neden olacak. Sen özvarlığının bilincinde olunca özgürlük ve değişim gerçekleşecek. Farkındalık yükselmeden insan asla özgür olamaz ve değişim gerçekleşemez.
İnsanlar ilizyon içinde oldukları için özgür olduklarına inanıyorlar. Fakat sanayileşme bu ilizyonu insanların elinden aldı. Örneğin büyük kentlere su, elektrik ve gaz verilmezse insanlar ölmeye başlar.
Bu gerçek, insanların uyanmasına ve değişim için çabalamasına neden olabilir. Teknoloji sayesinde bilgisayarlar icat edildi. Bilgisayar matematik problemlerini uzman matematikçiden daha hızlı çözebilir.
Bilgisayarın icadı insanı insan yapmanın akıl olmadığını net bir şekilde gösterdi. Bu icat sayesinde insanı insan yapanın bilinç olduğu anlaşıldı. Örneğin bir bilgisayar insandan daha akıllı olabilir fakat bilinçli olamaz çünkü bilgisayar bir bilgisayar olduğunun farkına varamaz.
Bilgisayarın icadı beynin bir biyo - bilgisayar bedenin ise bir biyo - robot olduğunu gösterdi. Fakat insan ile bilgisayar arasındaki en önemli fark şudur. Bir bilgisayar akılçı olabilir ama özleyemez, mantıklı olabilir ama sevemez.
Bir insanın farkında olması, özlemesi, sevmesi vs. en gelişmiş bilgisayardan da daha üstün olduğunun ve bir makinenin ötesine geçebileceğinin göstergesidir. işte bu, insanın gerçek bir değişim yapabileceğine dair en büyük umuttur.''
Değişim Uzmanı
Şirvan Yücel

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ŞİRVAN YÜCEL Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - MERHAMET UYANIŞI
16 Aralık 2020 - STRES YAPMAYAN AŞK
19 Kasım 2020 - METANET
02 Haziran 2020 - GERÇEK DUYARLILIK NEDİR?
06 Nisan 2020 - ​DÜŞÜNCELER ENERJİ MİDİR?
01 Şubat 2020 - ​KISKANÇLIKTAN ÖZGÜRLEŞMEK
06 Haziran 2019 - Uluslararası Farkındalık Festivali
08 Ekim 2018 - YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
18 Mayıs 2018 - ÖFKEYİ TANIMAK
09 Mayıs 2018 - BİLMEK İSTEMEK
09 Nisan 2018 - HIRS
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1