Ana Sayfa > Site Yazarları

ŞİRVAN YÜCEL - admin
GERÇEK DUYARLILIK NEDİR?
02 Haziran 2020 - 14749 okunma

Günümüzde bir çok kişi duyarlı davranışlarda bulunuyor. Peki! Gerçek duyarlılık Nasıl Olur? İyilik yapmak duyarlılıkmıdır? Duyarlı insanlar sevgi dolumdur? Duyarlılığı bozan etmenler Nelerdir? Duyarsız kişiler Neler yaşar? Hayatımızda duyarlılığın Önemi Nedir?
Bu ve daha fazla soruların cevabını  Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk gerçek olan cevapları aldık.
'' Sezgi devreye girince insan duyarlı olur ve kuşların ötüşü içindeki şarkıyı uyandırır, güneşin doğuşu ile kişinin tüm duyarlılığı alev alır ve içinde çoşku patlar.
Duyarlılık  evrensel güzelliği yaşamanın başlıca yoludur. Yalnızca, duyarlı insanın kalbi varoluşun kalbiyle uyumlu bir şekilde atar ve Mutlak olanın nabzını hissedip, varoluşun gizemine adım atar.
Öte yandan insanın özünde olan duyarlılığı yok eden, zihinsel mantıktır. Mantık zehir gibidir. Bu zehir duyarlılığı ve heyecanı yok eder. Duyarsız kişi gün doğumunun güzelliğini, yıldızların gizemini ve kuşların şaekılarını görmez, hissetmez ve duymaz. Doğa dans eder ve çiçek açar, ama mantığın esiri olan duyarsız insanın için dans etmez ve çiçek açmaz. Duyarsız insan herşeyi bilmeye çalışır ve herşeyi bildiğini sandığı için hayattan da sıkılır. Çünkü hayata anlam katan şey duyarlılıktır. Duyarlılık varsa, gizem de heyecan da var demektir. Aksi halde hayat sıkıcı ve bayat olur. Zihin ise duyarlılığı yok etmek ister çünkü gizemden korkar. Zihin her şeyi bilmek için çabalar ve her şeyi bildiğini sandığı an hayatın bir anlamı olmadığı kanısına varır. Çünkü eğer her şey biliniyorsa ve bilinmeyen hiçbir şey kalmadıysa, yaşamanın da bir anlamı kalmaz.
Duyarlı insan zihnin tüm kalıplarını yıkar, sevgi dolu küçük bir çocuk gibi masum olur. Duyarlı insan hassas, içli, heyecanlı ve sevgi doludur. Sadece mantık zehrine karşı sezgi panzehirini kullanan kişi tekrar duyarlı öz doğasına dönebilir. Bu panzehiri kullanan insan yeniden yaşamaya başlar. Duyarlı insan yıldızlara bakınca gizemle dolar. Böyle bir insan yaprakların rüzgarda dans edişini gördüğünde içten dans etmeye başlar ve bir çiçeğin açışını gördüğünde içindeki sevgi de çiçek açar.''
Değişim Uzmanı
Şirvan Yücel
info@dunyadegisimakademisi.com
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ŞİRVAN YÜCEL Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - MERHAMET UYANIŞI
16 Aralık 2020 - STRES YAPMAYAN AŞK
19 Kasım 2020 - METANET
07 Ekim 2020 - DEĞİŞİM GERÇEKLEŞMESİ
06 Nisan 2020 - ​DÜŞÜNCELER ENERJİ MİDİR?
01 Şubat 2020 - ​KISKANÇLIKTAN ÖZGÜRLEŞMEK
06 Haziran 2019 - Uluslararası Farkındalık Festivali
08 Ekim 2018 - YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
18 Mayıs 2018 - ÖFKEYİ TANIMAK
09 Mayıs 2018 - BİLMEK İSTEMEK
09 Nisan 2018 - HIRS
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1