Ana Sayfa > Site Yazarları

ŞİRVAN YÜCEL - admin
STRES YAPMAYAN AŞK
16 Aralık 2020 - 7264 okunma

Stressiz aşk nasıl olur? Sorusunun cevabını Dünya Değişim Akademisi'ndeki uzmana sorduk, çok etkili bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyorum.
'' Örneğin insan kendisinden bıktığında başka biriyle birlikte olmak ister ama diğer insanlardan bıktığında kendi başına kalmak ister. Bu durumda tek başına olmak veya birlikte olmak seçim meselesi olmamamlıdır.
İnsan tek başına kalmaya ihtiyaç duyduğunda tek başına kalmalı, başka biriyle birlikte olmaya ihtiyaç duyduğunda ise başka biriyle olmalıdır. Zira başka biriyle birlikte olmak, insanın içinde tek başına kalma arzusuna neden olur.
Fakat bir süre yalnız kaldıktan sonra insan başka biriyle birlikte olmak ister. İşte insan içsel ritimlerini takip etmelidir ve iç ritmine uyarak ya yalnız kalmalı ya da birlikte olmalıdır. O zaman seçimler strese neden olmaz.
İki insan birlikte tekâmül ederse ve aralarında gerçek bir sevgi varsa, ritimleri birlik içinde hareket etmeye başlar. İşte stres yapmayan aşkın büyüsü, mucizesi budur! Sevgililer aynı zamanda birlikte olma veya ayrı kalma arzusuna sahip olacaklar.
İki aşığın ritmi tek bir ritim hâline gelir. O zaman sevgililer bazen biraraya gelip birbirlerinin içinde erir, bazen ise birbirlerinden doğup geri çekilir ve yalnız kalır. Bu tür tekâmülsel uyum ne seçim ne de stres yapmayı gerektirir.
Tekâmül ve aşk arasında seçim yapılmamalıdır. Her ikisi  de gerçekleştiğinde ritimleri bütünlük içinde olacak. İnsanın içinde hangi ritim yükseliyorsa, birey kendisini o ritmin akışına bırakmalı ve stres yapmadan mutlu olmalıdır.''

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ŞİRVAN YÜCEL Diğer Yazıları

05 Mayıs 2021 - BAĞIMLILIK VE ALIŞKANLIK
01 Şubat 2021 - MERHAMET UYANIŞI
19 Kasım 2020 - METANET
07 Ekim 2020 - DEĞİŞİM GERÇEKLEŞMESİ
02 Haziran 2020 - GERÇEK DUYARLILIK NEDİR?
06 Nisan 2020 - ​DÜŞÜNCELER ENERJİ MİDİR?
01 Şubat 2020 - ​KISKANÇLIKTAN ÖZGÜRLEŞMEK
06 Haziran 2019 - Uluslararası Farkındalık Festivali
08 Ekim 2018 - YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
18 Mayıs 2018 - ÖFKEYİ TANIMAK
09 Mayıs 2018 - BİLMEK İSTEMEK
09 Nisan 2018 - HIRS
        
 
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1