Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
AŞK YOLCULUĞU
02 Ocak 2011 - 182 okunma

 
Varoluş bir oyundur ve bu oyunun diğer adı AŞK’ tır. AŞK bir yolculuktur ve bu yol güllerle kaplı, haz doludur. AŞK YOLCULUĞU kişi doğduğu anda başlar ve artık insan aşk yoluna girmiştir. Eğer bu yolu takip ederseniz, varoluşu da takip edersiniz.
 
Aşık olmak öze merkezlenmek demektir. Öze merkezlenen kişi, kendinin de farkında olur. Farkındalık aşkın ön koşuludur. Varoluşsal akışa giren aşık olur, aşık olan ise Varoluşun akışında akar.
 
Varoluş kişinin içinden aşk olarak akar, o yüzden aşık olan kişi değildir. Aşık olan varoluştur. Varoluşun aşk oyununa katılan kişi aşık olmaya başlar ve aşkını paylaşır. Artık birey icracı değildir, sadece varoluşsal icranın katılımcısıdır. Varoluşsal oyuna katıldığınızda aşkı yaşamaya başlarsınız.
 
Aşka olan inanç, en pozitif inançtır. Beklentisiz aşk mutluluk ve haz yaşatırken, bencilce yaşanan aşk acılara neden olur. Varoluşun en büyük gizemi aşktır; aşkı yaşamak için gizemci olmak gerekir. AŞK geliştirilemez, o zaten mükemmeldir.  Sadece AŞK katılımcısı kendini geliştirebilir ve aşka hazır hale gelebilir. 
 
Aşık olunduğunda sezginin sesine kulak vermek gerekir. Sezgiler insanı gerçeğe götürür. Aşkı yaşarken mükemmel değil, doğal olmak gerekir . Eğer aşıksanız onu ömür boyu sürdürmeye çalışmayın, sadece aşkı yaşayın.. Hep aynı düzeyde beklenen aşk sıkıcılık yaratır ve insanı statikleştirir. Oysa ki aşk dinamiktir ve her an değişir. 
 
AŞK nesnel değil, özneldir . O yüzden aşkı nesnelleştirmemek ve onu sahiplenmemek gerekir. Her türlü sahiplenme köleleştirmedir.
Özgürlük aşkın temelidir, aşkın büyümesi onun özgürce yaşanmasını gerektirir. Özgürlük aşkın temelidir. Ve en önemlisi aşkın mutlulukla yaşanması için toplumun aşkla ilgili dayatmalarına son vermek gerekir.
 
Aşk o zaman yıllarca sürer ve hiç bitmez. Aşk yolculuğu sonsuz bir yoldur. Bu yolda her an mutlu olmak için bencilce sevmekten kaçınılmalıdır. O zaman bu aşk Gerçek aşktır ve hiç bitmez. 
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET

 


 
 

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER

Sonuçlar
Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Sayfalar
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1