Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
DEĞİŞİM SANATI
10 Temmuz 2020 - 289 okunma

 
Merhaba, sizlere bu haftaki yazımda Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Değişim Sanatı Değişim Programı”ndan bahsedeceğim.
İsterseniz önce değişimin ne olduğu ile ilgili kısa bir giriş yapalım.
 
Değişim, belirli bir süreç içinde ortaya çıkan değişikliklerin tümüne denir. Yaşamın olmazsa olmaz bir kuralıdır değişim.  Değişim ile gerçekten yaşadığınızı ve var olduğunuzu hissederseniz.
 
Değişim, bir maceradır. Heyecan dolu bir serüvendir. Kendini değişime kapatmış biri heyecansız bir hayat sürer ve tıpkı bir ölü gibi yaşar. Değişime direnç ne kadar az ise, o kadar güçlü bir değişim gerçekleşir. Değişime olan direnç kararlılık ile yok olur.Zeka uyandığında ve aktif hale geldiğinde kararlılık düzeyi yükselir ve her türlü direnç kırılır. 
 
Eğer değişimin gerçekleşmesini istiyorsanız hayatınızı kendiniz yönetin. Kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Bu hayat, sizin hayatınız. 
Değişim zaman içinde gerçekleşir ve değişimin belli bir zamanı vardır. Pozitif ve kalıcı değişimin gerçekleşmesi için, Dünya Değişim Akademi’sinde uygulanan “Degişim Sanatı Değişim Programı”nı uygulayabilirsiniz. Böylece başarı katlanarak artacak ve siz, kendi  değişiminizin kaptanı olacaksınız. 
 
Değişimi engelleyen her şey böylece ortadan kalkacak, destekleyen şeyler belirecektir.  Herkes, yaşamında bir değişim ister ama değişimin nasıl ve ne şekilde olacağını tam da bilemez. “Değişim Sanatı Değişim Programı” ile değişimin dinamiklerini ve aşama aşama nasıl gerçekleştiğini kendinizde göreceksiniz. Herkesin değişimine de  katkıda bulunabileceksiniz.
 
Değişimi engelleyen şeylerden biri de, alışkanlıklardır. Alışkanlıklar ve yaşam şekli yüzünden aynı eylemler tekrarlanmaya devam eder. Bunları değiştirmenin yolu değişimden geçer. İçsel değişim sayesinde tüm kalıplardan kurtulabilirsiniz. 
 
“Değişim Sanatı Değişim Programı”ile özgüveniniz artacak ve sağlıksız yaşam alışkanlıklarınız sizi bırakacak. Bu, doğal ve kendiliğinden olacak. Endişe, kaygı, korku ve beklentilerden özgürleşince yaşam daha anlamlı gelecek. Değişime uyum sağlayacak ve yaşamınızı yönetebileceksiniz. Davranışlarınızın farkında olacak ve duygularınız üzerinde hakimiyet kazanacaksınız. 
 
Değişim tıpkı bir rüzgar gibidir. O rüzgar bir kez bünyeye nüfuz etti mi değişim,  hayatınızın olmazsa olmazı olur. Değişim sürekli devam eden bir süreç haline gelir.
 
“Değişim Sanatı Değişim Programı”  8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor ve her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada değişimin nasıl gerçekleşeceğine  yönelik teorik bilgilendirmeler yapılıyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   
 
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.
 
Bu program sayesinde hep yeni olana adım atacaksınız. Hayatınız yenilecek ve tıpkı bir simya gibi dönüşeceksiniz. Farkındalığınız yükselecek ve şu anda kalabileceksiniz. Aynı yaşam olaylarına farklı tepkiler verebileceksiniz. Bu da sizi her an yaşamla diyalog halinde tutacak.
 
Önce kendiniz ve sonra tüm insanlık için bir adım atın. Kendinizi değiştirerek toplumu değiştirebilirsiniz. Sitemizden bizimle iletişime geçebilir ve “ Değişim Sanatı Değişim Programı”nı hemen uygulayabilirsiniz.
 
Neval Kütük
Dünya Değişim Akademi
Değişim Uzmanı 
0530.877.06.04
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - AYDINLANMA SERÜVENİ
01 Şubat 2021 - AYDINLANMA KEŞFİ
25 Aralık 2020 - MUTLULUK VE ZEVK
17 Aralık 2020 - STRES YÖNETİMİ
02 Aralık 2020 - BAĞIMLIKLARDAN ÖZGÜRLEŞMEK
25 Kasım 2020 - DEPRESYONDAN ÖZGÜRLEŞİN
19 Ekim 2020 - CESUR OLMAK
13 Eylül 2020 - ÇOCUK VE YETİŞKİN BAĞI
08 Eylül 2020 - BÜYÜK UYANIŞ
08 Eylül 2020 - MERHAMET ÇİÇEĞİ
26 Temmuz 2020 - ÖLÜME YAKIN DENEYİM GERÇEĞİ
10 Temmuz 2020 - SAMİMİ OLMA SANATI
15 Mayıs 2020 - COVID-19 SÜRECİNDE ŞİDDETİ AŞ!
06 Nisan 2020 - CORONAVİRÜS STRES YÖNETİMİ
16 Mart 2020 - ​YALNIZLIK KEYFİ
06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1