Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
DEPRESYONDAN ÖZGÜRLEŞİN
25 Kasım 2020 - 1465 okunma

 
Bir insan hayatında karşılaştığı sorunlarla başa çıkamayınca depresyonla yüzleşir. Moral bozukluğu uzun sürerse günlük aktiviteler engellenir ve depresyon ağırlaşır.
 
Depresyonda olan kişi gelecekle ilgili kötümser bakış açısına sahiptir. Geçmişin hayal kırıklıkları ve acı veren anılarını sürekli düşünür. Bir insanın depresyondan kurtulması için hayata olan bakışının olumlu olması gerekir. Umut, depresyonun panzehridir. Böylece depresif haller ortaya çıktığında uzun sürmez.
 
Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı” sayesinde depresyonun nedenlerini farkedeceksiniz. Depresyonu tespit ettiğiniz anda neler yapabileceğinizi bileceksiniz ve onu yönetebileceksiniz. Depresyonun nedenleri ile ilgili farkındalığınız artınca depresyon sizi etkilemeyecek.
 
Eğer kişi sürekli olumsuz düşünürse depresyona girebilir. Sürekli kendini suçlarsa ve hor görürse de depresyona girebilir. Depresyonda olan insan kendini çaresiz hisseder ve kendini eleştirmeye başlar. Negatif düşünceler çok güçlüdür ve kişiyi çok kısa zaman içinde çökertir. Bu yüzden kendinizde depresyona neden olan belirtiler hissettiğinizde hemen önlem almalısınız. Aksi takdirde depresyon size zarar vermeye devam edecektir.
 
Değişim Tekniklerini uygulayabilir ve depresyonu dönüştürebilirsiniz. “Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı” sayesinde çok kısa sürede hayattan zevk alabileceksiniz. Yaşamın tadını çıkarabileceksiniz.
“Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı’nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor. Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her ççalışmada depresyonun nedenleri ve çözümleri ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.
 
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.
 
Depresyondan kurtulmak için Değişim Sanatı uygulanmalıdır ve kişi Değişim Sanatı sayesinde içindeki negatif güçleri pozitife dönüştürecektir. Değişim Teknikleri ile kendinizi suçlamak yerine kendinizi affedecek ve kendinize acımak yerine kendinizi affedeceksiniz. Umutsuzluk umuda dönüşecek.
 
Unutmayın, kimse değersiz değildir. İnsan sevdikleri tarafından reddedilse veya suçlansa da değersiz değildir. Herkes hata yapabilir ama önemli olan bu hataları görmek ve bir daha gerçekleşmemesi için çaba sarf etmektir. Hatalar sayesinde insan yaşamın ne olduğunu öğrenir ve olgunlaşır.
 
Depresyonun ortaya çıkmaması için insan kendini hiç bir zaman hiç bir konuda suçlamamalıdır. Bunun yerine hatasını kabul etmeli ve onunla yüzleşmelidir. Böylece aynı hata tekrarlanmayacaktır.
 
Kendinizi hatalarla özdeşleştirmeyin ve kendinizi hata yaptığınızda suçlamayın. Böylece kendinizle barışacaksınız. Değersizlik hissi kaybolunca kendinize güveneceksiniz.
 
Her zaman istekleriniz olmayabilir. Her zaman planlarınız, hedefleriniz gerçekleşmeyebilir. Kendinize yeni hedefler belirlemek hiç bir zaman geç değildir. Yeni fırsatlar için hayata ve kendinize gülümseyin. Umutsuzluk bulutları dağılacak ve umut güneşi doğacak.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - AYDINLANMA SERÜVENİ
01 Şubat 2021 - AYDINLANMA KEŞFİ
25 Aralık 2020 - MUTLULUK VE ZEVK
17 Aralık 2020 - STRES YÖNETİMİ
02 Aralık 2020 - BAĞIMLIKLARDAN ÖZGÜRLEŞMEK
19 Ekim 2020 - CESUR OLMAK
13 Eylül 2020 - ÇOCUK VE YETİŞKİN BAĞI
08 Eylül 2020 - BÜYÜK UYANIŞ
08 Eylül 2020 - MERHAMET ÇİÇEĞİ
26 Temmuz 2020 - ÖLÜME YAKIN DENEYİM GERÇEĞİ
10 Temmuz 2020 - DEĞİŞİM SANATI
10 Temmuz 2020 - SAMİMİ OLMA SANATI
15 Mayıs 2020 - COVID-19 SÜRECİNDE ŞİDDETİ AŞ!
06 Nisan 2020 - CORONAVİRÜS STRES YÖNETİMİ
16 Mart 2020 - ​YALNIZLIK KEYFİ
06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1