Ana Sayfa > Site Yazarları

ŞİRVAN YÜCEL - admin
HIRS
09 Nisan 2018 - 1286 okunma

    Her insanda az veya çok hırs vardır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi hırsında fazlası zarardır. Aslında hırsın kendisi başlı başına zarar vericidir. Çok ince bir zehir olarak bünyeye girer. Ve yavaşça derinden ilerler. Sen onun farkına varmazsan ve onu beslersen. Bir gün hırsının kurbanı olup hayatını kaydırabilirsin. Kimse mükemmel ve kusursuz değil olumlu olduğu kadar, olumsuz durumlarımızda var. Önemli olan bu olumsuzlukların farkına varmak ve kimseye zarar vermeden dönüştürmek. Bunu en iyi Orijinal Yoga Sistemi ile kendinizi keşfederek yapabilirsiniz. Orijinal Yoga Sistemi ile içinize dönerek, farkındalığınızı geliştirip, her şeyin ötesine geçebilirsiniz. Hırsınınizin kurbanı olmayın.
    Bu konuda uzmanlara da başvurduk, Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bu konuya şöyle açıklık getiriyor.
“Hırs, nefret, kıskançlık, öfke bunların hepsi duygusal boşluğu dolduran olumsuz duyulardır. Birey tekâmül ettikçe bunlar buharlaşıp kaybolacak ama bu kayboluş  dönüşüm şeklinde olacaktır.
     Dönüşüm; hırsları nasıl dönüştürebilirsin? İçinde bir hırs var. Ben en iyi olayım, en iyisini yapayım. Bu hırs insanı eritir, en iyi olma çabası kişiyi geriletir. Kişi hırsı sayesinde, çok iyi yerde olsa bile manevi açıdan boşlukta olacaktır. Hırsın olduğu yerde maneviyat, sezgi, aşk, sevgi gibi çok önemli unsurlar olmaz. Kalamaz, kişi kendine baktığında nerede olduğuna kendisi karar vermelidir. Değerleri nelerdir? Para, şan, şöhret vs. mi? yoksa paranın satın alamayacağı sadece derin, koşulsuz şartsız sevgi ile erişebileceği maneviyatımı? Önceliği neler ona göre hareket etmelidir. Ve akışta her şeyi farkındalıklı yapmalıdır, biri ondan çok iyi ise hırs yapıp yarışmak yerine, o kişiyi taktir edip, kendi becerisinin farkına vararak yoluna devam etmelidir. Bu durumda hırs yerini taktire bırakacaktır.  Ve daha sağlıklı, verimli çalışmalar ortaya çıkacaktır.”
 
HERKESİN HIRSLARINDAN ARINMASI  DİLEĞİMLE ...
 
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ŞİRVAN YÜCEL Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - MERHAMET UYANIŞI
16 Aralık 2020 - STRES YAPMAYAN AŞK
19 Kasım 2020 - METANET
07 Ekim 2020 - DEĞİŞİM GERÇEKLEŞMESİ
02 Haziran 2020 - GERÇEK DUYARLILIK NEDİR?
06 Nisan 2020 - ​DÜŞÜNCELER ENERJİ MİDİR?
01 Şubat 2020 - ​KISKANÇLIKTAN ÖZGÜRLEŞMEK
06 Haziran 2019 - Uluslararası Farkındalık Festivali
08 Ekim 2018 - YENİ BİREY ÖZGÜR TOPLUM DEMEK
18 Mayıs 2018 - ÖFKEYİ TANIMAK
09 Mayıs 2018 - BİLMEK İSTEMEK
        
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1