Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
KUANTUM SIÇRAYIŞ
21 Şubat 2019 - 292 okunma

 
 
Mutlu olmak için yaşam kalıplarını değiştirmek gerekir. Zihindeki eski  düşünce yapısı da değişince tamamen değişecek ve dönüşeceksiniz. Eskiden mutluluk dediğiniz şeylerle ilgilenmeyeceksiniz, onlar size yapay gelecek.
 
Gerçek mutluluk yolunda yürümek cesaret ister ve risk içerir. Toplumun kalıplaşmış düşünce yapısını kırmak, farklı yönde ilerlemek korkuya neden olabilir. Ama Her geçen gün korkuları aşacak ve yeniliğin keyfine varacaksınız. 
 
Eğer acılarınız ve mutsuzluğunuz varsa bunu herkese anlattıkça, konuştukça o acı katlanarak artıyor. Belki o an zevk aldığınızı hissedebilirsiniz ama bu sadece geçicidir. O anlıktır.  Mutsuzluk tekrar başlar, sadece mutsuzluk bir süreliğine gitmiştir. Mutsuzluk başkalarına anlatıldığında o sorun daha çok büyüyor çünkü sorun abartılarak anlatılıyor. Kısır bir döngünün içine giriliyor.
 
Kökten mutsuzluğu içinizden atmak için iç dünyanıza korkusuzca yönelin. Siz nereye giderseniz gidin o mutsuzluk hissi de sizinle gelecek.
Farkındalıklı gözlem sayesinde sadece o mutsuzluğu gözlemleyin ve izleyin. Nedenini bulmaya çalışın ve kendinizle yüzleşin. Mutsuzluğa neden olan sorundan kaçmayın. 
 
Hayatı kutlamaya başlayınca mutlu olacaksınız. Eğer sevmediğiniz bir işi yapıyorsanız sevdiğiniz işe yönelin. Beklemek yerine hemen eyleme geçin ve mevcut durumu değiştirin.
 
Mutlu olmak için tüketici tavırdan varoluşsal tavra geçiş yapmak gerekir.  Kuantum sıçrayış gerçekleşir ve ebedi mutluluk hep sizinle olur. 
 
Neval KÜTÜK 
Dünya Değişim Akademisi 
Değişim Uzmanı 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU

 


 
 

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER

Sonuçlar
Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Sayfalar
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1